Yeniden düşünmek gerek

Yeniden düşünmek gerek


Regaip Kandili 2022 yılının ilk kandili olarak 3 Şubat 2022’de, İsra gecesi ise 27 Şubat 2022’de. 2 Şubat’ta 3 aylar başlıyor. 4 Şubat’ta

ise, endişe ve merakla beklenen Çin Kış Olimpiyatları var. 

 

Şimdi tevbe etmek ve ciddi bir nefs muhasebesine ihtiyacımız var. “Nerede yanlış yaptım /yaptık” diye kendi kendimize sormamız gerek. Ülkemiz, bölgemiz, dünya, insanlık büyük bir “basiret bağlanması” yaşadı. Gözlerimiz var görmüyor, kulaklarımız var duymuyor, kalplerimiz var hissetmiyordu. 

 

Sürekli korku pompalanıyor, her gün ölüm istatistikleri yayınlanıyor. Sonuçta toplumsal bir cinnet yaşadık. Ve hâlâ da bazı alanlarda yaşamaya devam ediyoruz. Nasıl oldu ise, bilim adamları, politikacılar, bürokratlar, media, akletmeyi unuttuk. 

 

İlahiyatçıların dili lâl oldu! İşte şimdi bunu ilahiyatçılarımız, psikologlarımız, sosyologlarımız, kamu yöneticileri, siyaset bilimciler, hukuk adamları, uluslararası ilişkiler alanında çalışanlar, tıp adamları, felsefeciler, daha birçok akademik branştan insanların multi disipliner bir anlayışla yaşanan süreci sorgulamaları gerek. 

 

Bakın bu konu aynı zamanda bir uluslararası güvenlik sorunudur. Bir “biyolojik savaş”ın içinden geçip geldik. Bu yeni bir savaş tipi. Ufukta siber savaş tehdidi var. Bio Terörizm, Bio Hackerler sözkonusu.

 

İnsanlar niye “Deist” oluyor diye sormayı bırakın, daha beteri gelecek. Ateist olacaklar, Agnostik olacaklar, intihar pandemisi, korku pandemisi yaşanacak! 

 

Bunu biz yaptık, zorla yaptırdık, alay ettik, tehdit ettik, okullarda, mabedlerde, basında, siyaset yoluyla, akademi dünyasında bunu zorladık. Bu cinayeti hep birlikte işledik. “Biz ıslah edicileriz” diye geldiler, “siz bozguncuların ta kendilerisiniz” dedik, yasama, yürütme, yargı gücü, basın gücü, eğitim gücü ile hükümet, karşı tarafta yer aldı. Siyaset de ekonomi de yara aldı. Yaralı bilinçler yanında bedenen ve psikolojik olarak zafiyetleri, fobileri olan bir nesil geliyor. 

 

Göreceksiniz bu pandemi terörünün etkileri daha onlarca yıl sürecek, ölümler, sakatlıklar yaşanacak! Övünebilirsiniz, iktidarı ve muhalefeti ile bu sizin eseriniz! Bravo, başardınız. Bu cinayet üzerinden, servet ve makam edinenleri bu dünyada ve ahirette gazab bekliyor.

 

Bari iklim çukuruna düşmeyin, bari 5G komplosuna alet olmayın, bari Meta Verse tuzağına yakalanmayın, bari şu Chip senaryosundan vazgeçin, bu Şeytani planların üzerine “Milli ve Yerli” etiketi yapıştırmaktan vazgeçin. Yakanızı vakit geç olmadan, Elon Musk’ın Mars hayalleri ile pazarlamaya çalıştığı Starlink ve Neura Link cinnetinden kurtarın.

 

Gençler, kafanızı kimseye kiraya vermeyin. Sizi kurtaracak birini beklemeyin, vakit kaybedersiniz. Üniversitenizin yöneticilerini ve hocalarınızı da beklemeyin. Onlardan akıl ve vijdan sahibi olanlar zaten size yardım ederler.. Onlar da artık gerçeği görmüşlerdir. Eğer hâlâ susacaklarsa canları cehenneme.  Gölge etmesinler başka ihsan istemeyin. Siz aklınız, ferasetiniz ve cesaretinizle onları utandırın! 

 

Din, ahlak ve felsefe grupları oluşturun. Fütüristik Grublar oluşturalım. Üniversiteye girmek ve sınıf geçmek için çalıştığınız kadar cennete girmek için çalışıyor musunuz. 

 

Daha barışçıl, daha iyi bir dünya mümkün. Bu birbirimize karşı değil, birlikte kazanacağımız bir zafer olacak. 

 

Ülkemin dürüst, akıllı, erdemli, cesur insanları, adalet, barış, özgürlük temelinde birlik olun, herkesin canını, malını, namusunu, aklını, inancını özgürce yaşayacakları, farklılıklarımıza rağmen barış içinde bir arada yaşayacağımız bir dünyanın gerçekleşmesi için birlik olun!

 

İnsaf, akıl, erdem, hikmet sahibi cesur hocalar, kafalarını kiraya vermeden, bir yerler ne derler diye hesaba katmadan ve talimat almadan şu konuları müzakere edip, ödev, mezuniyet tezi, yüksek lisans ve doktora tezi, akademik forum konusu yapabilirler mi?

 

Global Reset nedir? Yeni normal, ya da biyolojik insanın sonunun ardından başlatacakları Trans Humanizm, Post Human ne demek. Humanoid, Siborg, Avatar, Genomik, Klonoid ya da Kimera nedir. 

 

Böyle bir dünyada, din, ahlak, gelenek ve cinsel aidiyetinden bağımsız çok kimlikli bir BİREY yalnız başına bu dünyada ne yapabilir. Sanal cemaatler onun yalnızlığına çare olabilir mi? Tanrıyı tedavülden kaldırmak ne anlama geliyor ya da hayvan Homo Sapiens’e, Homo Sapiens’ten Tanrı olmaya dedikleri nasıl bir evrim yolculuğu! Nesnelerarası iletişim nasıl bir şey. Tabii bunu NeuraLink ile birlikte düşünmek gerek. İnsan, hayvan, makine ve bitki arasında etkileşim sağlayan yeni bir network, toplumsal cinsiyet ve aile, Gender ne demek? 

 

Yönelim, deneyim ve tercihe dayalı değişken ve akışkan cinsel kimlik tercihi nasıl bir şey. 

 

Meta Verse nasıl bir dünya olacak. İnsanların ölmüşlerini ve kendini kopyalayabileceği, tüm aidiyetlerden bağımsız, din, ahlak ve gelenek, yasa, cinsel tercihlerin BİREYSEL TERCİH kategorisinde kaldığı bir dünya.

 

Ya beynimize data yükleyenler başka dataları silerlerse, ya Bio Hacker saldırırlarsa! Yeryüzünde bir cennet ve ebedi hayat nasıl gerçekleşecek. Siber Diktatörlüğe karşı ne gibi önlemler alabiliriz. Humanoidler emek maliyetini en aza indirecekse, füzyon enerjisi ile enerji maliyetleri de sıfırlanacaksa, yeni endüstri, yeni ekonomide insanın yeri ne olacak. İnsansız bir dünya nasıl mümkün olabilir? Mars’a yolculuk nasıl olacak, kaç kişi ve nasıl bir hayat! 

 

Ya işler kontrolden çıkar tarihin sonunu getirecek kıyamet savaşı başlarsa, yangından kaçmak için bir arka kapı var mı? 

 

Bizi nasıl bir dünya bekliyor, üretim, tüketim, paylaşım nasıl olacak, yasama, yürütme, yargı hepsi yapay zeka mı! O zaman bu insanlar nerede istihdam edilecek ve nasıl geçinecekler. İnsanlar kısırlaştırılacak mı o zaman. Beslenme alışkanlıklarının davranışa yansıması ve RF etkisi insan neslini mutasyona uğratabilir mi? Yeni nesil mutant bir nesil mi olacak, Lucid Dream, Astral yolculuk nasıl bir şey. 

 

Dünya Matrix’e mi dönüyor. Artırılmış gerçeklik ve Deep Fake dünyasında insanlar subliminal mesajlara rağmen nasıl gerçeğe ulaşacak. Z kuşağı diye “biyolojik insan neslinin sonu”ndan söz edenlere karşı ne yapabiliriz?

 

2025’de kadar sürmesi beklenen din, kehanet, bilim, mitoloji, ezoterizm, fütürizm, kısaca her şeyin birbirine karıştığı bir yerde ve zamanda Mehdi, Mesih, Deccal, Yecüc-Mecüc,  Dabbetülarz gibi mahiyeti tam olarak bilinmeyen ya da tartışmalı kimliklerin gerçekliğini kim ne zaman ve nasıl sorgulayacak. Bu alemde insanın kalbi, aklı, vijdanı, nefsi, korkuları ve umutları nasıl dengelenecek! 

 

Araştırın, arayan Rabbini de bulur, belasını da. Biz bu dünyaya oyun ve eğlence için gelmedik. 

 

Dikkat edin bu dünyada yapıp yapmadıklarınız ya da söyleyip söylemedikleriniz, ya kendi cennetinize tuğla ya da kendi cehenneminize odun taşıyacaksınız.

 

Bu dünya bizim ve biz bu dünyanın toprağında yaratıldık beden olarak, Ruhumuzun ne cinsiyeti var, ne ırkı. O Allah’tan bir nefhadır. İnsan olarak hepimiz kutsal bir ruh ve şeytana meyilli bir nefs taşıyoruz. Aklınızla seçiminizi yapın. Ya ekmeli mahlukat, eşrefi mahlukat olacağız, ya da belhum adal. 

 

Ne doğduğumuz ana babayı biz seçtik, ne doğduğumuz toprağı, ne de zamanı. Derimizin rengi ve cinsiyetimizi de biz seçmedik. Bunlar Allah’ın takdiridir. Ve biz Allah’ın hükmünden razıyız. Biz alemlere rahmet olarak gönderilen bir Peygamberin ümmetiyiz. Bütün insanlığın hayrına olmayan bir çözüm önerisi bizim önerimiz olmayacak. 

 

Selâm ve dua ile.

Google+ WhatsApp