Nuh’un gemisi

Nuh’un gemisi


Tehlikenin kol gezdiği bir çemberin içinde yer alıyoruz. Savaşlar, işgaller, katliamlar, virüsler, ekonomik ve sosyal sorunlar sokaklarımızda akan kirli bir sele dönüşüyor ve eteklerimizi toplayarak akan tehlikeden korunmaya çalışıyoruz.

 

Bir çürük elma bir sepet elmayı bozar derler ya, bir adet değil tonlarla çürük elmanın kıyısında yer alıyoruz. Küresel kapitalist akıl, zehrini her türlü bulaştırıyor, yediklerimize, içtiklerimize, solduğumuz havaya, gördüğümüz, duyduğumuz her şeye sirayet ediyor. Yüreklerimizde hayat bulan değerler yıkılıyor, güneş yerini karanlığa terk ediyor ve kötülük galip geliyor. Üzerimize zifiri karanlıktan örülmüş taşlar atılıyor ve attığımız her adımda biraz daha sarsılıyoruz.

 

Ahlak ve maneviyattan, sevgiden uzak büyüttüğümüz çocuklarımız suç unsuru gruplara, zina ve fuhuş kokan ortamlara, sonu görünmez dehlizlere sapıyor. Özümüzden uzaklaşıyor ve kendimize yabancılaşıyoruz. Kirli sular sokaklarımızı istila ediyor ve her şeyden korkuyoruz… Evimizin anahtarını teslim ettiğimiz komşu tehlike saçan bir katile dönüşüyor, çocuklarımızın başını okşayan amcalar pedofili hastası çıkıyor, kardeş kardeşi katlediyor, çocuk anne babaya isyan bayrağını çekiyor… Üzerinde yürüdüğümüz suç denizi gittikçe büyüyor ve sığınacak bir alan arıyoruz. Ve ufukta bir gemi beliriyor, Nuh’un gemisi… Gemiye kabulünüz için sizden maddi bir karşılık almıyorlar, pak ve duru bir vicdana sahip olmanız yeterli.

 

Kirler denizinden uzaklaşıp Nuh’un gemisine sığınmak ve sevgide bulaşmak istiyoruz.

 

Şeytanla işbirliği yapanların ülkesinden sevgi ve adalete koşmak ve sonsuza açılmak istiyoruz… Nuh’un gemisine…

 

Doğal materyallerden inşa edilmiş bir araç değildi Nuh’un gemisi… İlim, iman, şuur, teslimiyet ve erdemlerin yeşerdiği bir değerdi. Nuh’un gemisi nefsinin karanlığından vahyin ışığına sığınanların durak noktasıydı… Çağın kirlerine bulaşmadan yaşayanların tutunduğu bir mekân, bir değer, bir güçtü…

 

Zaman değişir, söylemler değişir, insanların yaşam standartları, beklentileri değişir ama zulmün kirlerinden hakka sığınanlar ve onların tutundukları değerler hiç değişmez. Ve kir bataklığı oldukça gönlü pak, niyeti halis olan kişileri Nuh’un gemisine çeken salihler de olacaktır, buna inanıyoruz.

 

Karanlık bastırdıkça bastırıyor, sokaklarımızdan çığlıklar yükseliyor ve biz bir kurtuluş olarak Nuh’un gemisine tutunuyor ve burada hayat buluyoruz. Burada tek vücut oluyor ve duada buluşuyoruz.

Google+ WhatsApp