Kahrolası söylem üstünlüğü

Kahrolası söylem üstünlüğü


Dün de böyleydi, bugün de böyle.

Korkarım bundan sonra da böyle olacak’ cümlesini aklımın ucundan dahi geçirmek istemiyorum.

Olmasın artık. Böyle gelmiş böyle gitmesin.

Her haltı yiyorlar ama hiçbir şey olmuyor. Çünkü dünyanın en güçlü zırhına yani söylem üstünlüğüne sahipler.

Milyonlarca insanı ‘demokrasi getireceğiz, barış getireceğiz’ diye katlettiler.

Irak’a barış getireceklerdi. Olmayan kimyasal silahları imha edip, insanlığı Saddam denen ‘diktatörden’ kurtaracaklardı! Irak ülkesini perişan ettiler. Elli yıl geçse toparlanamazlar.

Suriye’ye de demokrasi getireceklerdi. Bir terör örgütünü diğerini yok etmesi için beslediler. Hollywood stüdyolarında özel olarak hazırlanmış ‘kafa kesme’ görüntüleriyle tüm dünyayı ikna ettiler. Yüz binlerce Suriyeli öldü. Milyonlarcası ülkesini terk etmek zorunda kaldı. Elli yıl geçse toparlanamazlar.

Daha çok, daha da çok insan ölsün diye milyarlarca dolarlık silah gönderdiler. Ama milyon dolarlık ‘ekmek’ göndermediler.

Şu Yemen’in haline bir bakın hele. Çocuklar, bebekler açlıktan çığlık çığlığa can veriyor. Kimin umurunda?

Örnekleri çoğaltmayacağım. Ben her gün yazmaktan, siz her gün okumaktan-duymaktan usandınız.

Yemen’de çocuklar açlıktan ölüyor’ gerçeğinden daha gerçek ne var an itibarıyla dünyada?

Ne var Allah aşkına?

Ermenistan Karabağ’ı işgal etmiş, 30 yıldır çıkmıyor. BM’sinden bilmem nesine herkes ‘işgal’ diyor ama netice yok. Dahası Ermenistan yeni işgaller için sivillere bomba yağdırıyor, günün sonunda suçlu Azerbaycan oluyor.

Yerin dibine batsın söylem üstünlüğünüz!

Tam 18 yıldır batasıca Batı’nın gazetelerinden, dergilerinden, televizyonlarından Erdoğan’a edilmedik hakaret, iftira kalmadı. Katil mi demediler, terörist mi? Diktatör mü demediler, işgalci mi? Ne demediler yahu?

Onlar dedi içeridekiler alkış tuttu!

Ama günün birinde Erdoğan onlardan birine ‘zihinsel tedaviye ihtiyacın var’ dedi diye kıyameti kopardılar.

Yok mu peki?

Bal gibi de var!

İslam peygamberine hakareti devlet politikası haline getirmiş bir Macron’un zihinsel tedaviye ihtiyacı yok mu? Peygamber’e hakaret haşa ‘düşünce özgürlüğü’ ama Macron’a ‘tedavi ol’ demek kabul edilemez öyle mi?

Maalesef öyle.

Kahrolası söylem üstünlüğü.

Partisinin milletvekili partisinin il başkanına ‘FETÖ’cü diyor. Ardından çuvalla irtibat ortaya konuluyor. Belgeler, bilgiler, fotoğraflar…

Kıyamet kopmuyor yahu! Ne iddia sahibine, ne de suçlanana bir şey oluyor! Günün sonunda genel başkanları çıkıp ‘partimize operasyon yapılıyor’ diyor. Sözcü Gazetesi sanki bu iddialar yokmuş gibi Meral Hanım’ı manşete taşıyıp gündemi değiştiriyor.

Yunanistan Türkiye’nin Akdeniz’deki haklarına tecavüz etmeye kalkışıyor, ‘orada dur’ deyip gereğini yapıyorsunuz ama CHP çıkıp ‘hani komşularımızla sıfır sorundu’ diyor.

Zorbanın, katilin, teröristin, sömürgecinin, hainin, kalleşin algılarına teslim olmuş bir dünyadan huzur da beklemeyin istikrar da. Kan da dinmez, gözyaşı da. Salgın da bitmez, ekonomik sıkıntı da.

Batasıca Batı’nın söylemleriyle Türkiye’de siyaset yapan, beşinci kol faaliyeti yürüten, bozgunculuğa kalkışan, ihanet içinde olan partileri, siyasetçileri, akademisyenleri, gazetecileri, işadamlarını hâlâ görmeyecek misiniz? İdeolojik körlüğünüz ve sebep olduğu anlamsız nefretiniz bu ülkenin sonunu getirir bilesiniz!

Ve son bir not.

Erdoğan’ın ‘Fransız mallarını boykot edin’ çağrısı sonrası sosyal medyaya bir göz attım. ‘İnadına Fransız malı satın alacağım’ diyenler gördüm. Hiç kimse kusura bakmasın! Bunu diyenin kanından da, imanından da, namusundan da, şerefinden de şüphe ederim. 

Google+ WhatsApp