Hepsi ve daha fazlası Erdoğan'ın yüzünden

Hepsi ve daha fazlası Erdoğan'ın yüzünden


Batı medyasını özellikle de şu sıralar takip ediyor musunuz bilmiyorum? Takip etmiyorsanız çok şey kaçırıyorsunuz bilesiniz. O yüzden lütfen bakınız. Israrla tavsiye ederim. Çok keyif alacağınız kesin de olanı biteni anlama açısından müthiş bir fırsat olacak. Türkiye karşıtlığının, düşmanlığının manşetlere, köşe yazılarına, haberlere nasıl yansıdığını göreceksiniz. Onlarla aynı dili konuşan içeridekilerin gerçekte neye kime hizmet ettiklerini anlayacaksınız.

Hafta sonu KKTC’de cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu yapıldı. Mustafa Akıncı kaybetti. Şükür ki kaybetti. Ersin Tatar kazandı.

Batı medyası özetle şunu yazdı, söyledi:

Erdoğan’ın istediği oldu’.

Seçim sonuçlarının ardından kameralar karşısına geçen Mustafa Akıncı da ima yollu söyledi aynı şeyi. Mağlubiyetinin faturasını isim vermeden Erdoğan’a kesti. Taraftarları ise açık konuşmayı tercih etti. ‘Erdoğan yüzünden, Türkiye yüzünden kaybettik’ dedi.

Oysa Mustafa Akıncı kazansa ne güzel olacaktı!

Maraş’ın açılmasına karşıydı. Türklerin Rumlara ait toprakları işgal ettiğini, hiç değilse bir kısmının geri verilmesi gerektiğini savunuyordu! Seçilseydi bazı merkezler zil takıp oynayacaktı. Hevesleri kursaklarında kaldı. Dahası çılgına döndüler.

Mesela İngiliz medyasına hiç bakıyor musunuz?

The Guardian Gazetesi ‘Artık tankların önemi kalmadı. Selçuk Bayraktar’ın dünya savunma sanayisine verdiği zarar 16 trilyon dolar’ diyor.

Bu haberi okumadan Selin Sayek Böke’nin ‘iktidara geldiğimiz gün bazı şirketlere sorgusuz sualsiz el koyacağız’ sözünün neye tekabül ettiğini anlamazsınız.

Birilerinin SİHA, İHA nefretini de.

Sanırım yakında savaş uçaklarının da hükmü kalmayacak, gidişat oraya.

Peki Fransız medyasına göz atma fırsatınız oldu mu?

Şiddetle tavsiye ederim. Hakikaten kafayı sıyırmışlar. Erdoğan’la yatıp, Erdoğan’la kalkıyorlar.

İşte oradan bazı başlıklar.

-Erdoğan’ın Türkiye’si cepheden cepheye koşuyor.

-Erdoğan Karadeniz’deki stratejik hamleleriyle Avrupa ve Rusya’ya kafa tutuyor.

Dahası da var! Güler misiniz ağlar mısınız? Erdoğan’ın tıpkı ataları gibi Avrupa’yı fethetmesinden korkuyorlar. Ciddi ciddi yazıp çiziyorlar. ‘Kapımıza dayanırsa ne yaparız’ diye kara kara düşünüyorlar. Dedim ya ‘kafayı sıyırmışlar’ diye.

Amerikalılar ve Almanlara gelince, onların derdi çok büyük! Tıpkı CHP’li Ünal Çeviköz gibi onlar da kafayı olmayan cihatçılarla bozmuş. Cihatçı aşağı, cihatçı yukarı.

Erdoğan cihatçılarla iş tutuyormuş. Sonra konu dönüp dolaşıp Azerbaycan’a geliyor doğal olarak. Ermenistan ordusunun bozguna uğraması, Azerbaycan’ın destan yazması canlarını fena halde sıkıyor.

Özetle Batı medyası, küresel güçler, önemli merkezler şunu diyor ‘Erdoğan tam bir baş belası’. Zira Erdoğan olmasa Ermeniler işgali genişletecekti.

Erdoğan olmasa Suriye’nin kuzeyinde bir terör devleti kurulacaktı. Erdoğan olmasa Mustafa Akıncı Rumlara toprak verip, Türkiye’yle bağları kopartacaktı. Erdoğan olmasa Doğu Akdeniz’de istedikleri gibi gemi yüzdüreceklerdi.

Erdoğan olmasa Katar’da darbe yapacaklardı.

Ve son bir not.

Tüm bunlar olurken İmamoğlu da Fransız medyasına koşup ‘Evet evet her şey Erdoğan’ın yüzünden. Türkiye’de demokrasi yok, özgürlük yok, faşizm var’ diye şikâyet etmiş. Hem de ‘sizi Erdoğan’dan bir tek ben kurtarabilirim’ edasıyla.

Helal sana!   

Google+ WhatsApp