Eyvah ki eyvah

Eyvah ki eyvah


Türkiye adım adım Sincar harekâtına doğru ilerliyor. PKK’nın ‘Yeni Kandil’ yapmaya çalıştığı Sincar’ın temizlenmesi hem Türkiye hem de bölge açısından son derece hayati. Sincar Bölgesi, Musul ve Kerkük petrollerinin güvenliğini de yakından ilgilendiriyor. Dahası Irak ve Suriye arasındaki ‘kapı’ noktası. İran Suriye’ye geçişte bu kapıyı kullanıyor. Sincar’da yetiştirilen teröristler Suriye’ye, YPG saflarına gönderiliyor. Tabii Türkiye’ye de! Aynı zamanda ABD’nin terör örgütüne gönderdiği silahların da iki yönlü sevkıyat noktası.

 

Biden koltuğa oturur oturmaz ‘nerede kalmıştık’ diyerek kolları sıvadı. Demem o ki ABD için; Irak ve Suriye’nin kuzeyinde kurmayı planladığı terör devleti açısından Sincar vazgeçilmez. Hadi daha açık ifade edelim! Türkiye’yi kuşatma planının olmazsa olmazı.

 

Hal böyle olunca Türkiye bütün dikkatini Sincar bölgesine odakladı. Harekât için hazırlıklar devam ediyor. Hulusi Akar’ın Irak çıkarması ve dahi gerek Bağdat gerekse Kuzey Irak yönetimiyle mutabakat sağlanması Biden yönetimini fevkalade rahatsız etti. Bağdat’ta, Afrin’de, Azez’de, İdlib’de patlayan bombalar boşuna değil. YPG’nin Türkiye’ye yönelik başarısız saldırı girişimleri de.

 

Patlatılan bombalarla Türkiye’ye bir mesaj veriliyor. Daha açık bir ifadeyle gözdağı. Şüphesiz bunun tek başına bir işe yaramayacağını da biliyorlar. Zira Türkiye bu mesajı geçmişte olduğu gibi yine ayaklarının altında ezmeyi bilir.

 

İşte tam bu noktada gelelim asıl meseleye yani içerideki işbirlikçilere. Asıl yük onlarda! Türkiye’yi durdurmak için onlar da kolları sıvadı. ‘Ak Parti’nin terörist dediğine terörist deme mecburiyetimiz yok. PYD terörist mi değil mi elimde belge yok. Ne yaptı? Adam mı öldürdü, bomba mı patlattı? Bilmiyorum’ diyen KÖR sizce neye hizmet ediyordur? Bu rezil herif Ankara Güvenpark’ta 36 kişinin öldüğü, 400’e yakın kişinin yaralandığı bombalı terör saldırısından habersiz mi? Peki ya o saldırıyı gerçekleştiren ‘Bombacı Seher’den?

 

‘Sırtımızı PYD’ye YPG’ye dayadık’ diyen, yazdığı kitaba bombacı Seher’in adını veren Selahattin Demirtaş’ın serbest bırakılması için çırpınanların amacı nedir?

 

Ayçiçek yağının bir gecede bilmem kaç liraya yükselmesi, bunun üzerinden sokağı kışkırtma çabaları neyin alameti?

 

Ülkenin sinir uçlarıyla oynamak kimin projesi?

 

PKK’yla mücadele eden askere, polise ‘militan’ diye saldırmak niye? Dahası yine PKK’yla mücadele eden askere, polise ‘sarayın askeri polisi’ yaftası yapıştırmak hangi aklın ürünü?

 

Anlayacağınız Biden içerideki ‘dostlarına’ işareti vermiş. Onlar da maşallah beşinci kol faaliyetini kusursuz yerine getiriyor.

 

Ve son bir not.

 

Türkiye’nin Sincar’a yönelik olası bir harekâtını engellemek için sokakları karıştırmayı, ülkeyi yangın yerine çevirmeyi deneyecekler. Bu nedenle toplumun her kesimini farklı algı operasyonlarıyla manipüle ediyorlar. Bu konuda özellikle sosyal medyada yüz binlerce sahte hesap üzerinden gerçekleştirilen operasyonlar da son derece tehlikeli. O dijital platformların yeni dünya düzenindeki işlevini sakın göz ardı etmeyin. Ülkeler yakında ‘dijital imparatorluğa’ savaş açmak zorunda kalacak. İşin en dramatik yanı ise ülkeleri teslim almayı planlayan dijital imparatorluklara o ülkelerin kendi vatandaşlarından destek gelecek. 

Google+ WhatsApp