CHP'de ikinci bildiri rezaleti

CHP'de ikinci bildiri rezaleti


Geçen hafta mecliste aralarında CHP’nin de bulunduğu dört parti Ermenistan’ı kınayan o bildirinin altına imza atmışlardı. AK Parti, MHP, CHP ve İYİ Parti. Ama HDP o bildiriye imza vermedi. Beklenen bir tavırdı, kendilerine yakışanı yaptılar. Oysa söz konusu o kısacık metinde, Ermenistan’ın Karabağ işgali ve sivil-asker demeden gerçekleştirdiği katliamlar kınanıyordu.

Demem o ki HDP meclisteki diğer dört partinin aksine farklı düşünüyordu! HDP açısından Ermenistan işgalci de değildi katliamcı da!

Neyse, konumuz HDP değil. Konumuz CHP.

Şimdi o bildiriden birkaç gün sonra CHP’den farklı bir bildiri daha geldi.

İlk bildiri CHP’nin resmi görüşüydü. İkincisi ise gayriresmi.

İlk bildiriyle ‘Azerbaycan’ın yanındayız’ imajı oluşturuldu. İkinci bildiriyle de gerçekte durdukları yeri ‘dostlarına’ göstermiş oldular.

İki bildiri arasında dağlar kadar fark var. Özetle ilkinde Azerbaycan’ın yanında durulurken, ikincisinde Ermenistan saflarına geçiliyor.

Aynen öyle!

Tam bir skandal!

En az Ünal Çeviköz’ün açıklamaları kadar rezilce!

Bildirinin başlığı şu:

Azerbaycan ve Ermenistan’ın yoksul çocuklarının hayatları, iktidarlarını savaş çığırtkanlıkları ve düşman üretme üzerine kuran siyaset elitlerinin tercihlerine feda edilemez’.

Bak sen! Ne güzel de süslenmiş zehirli ifadeler. Yoksulluk, çocuklar, savaş çığırtkanlığı, siyasi elit… İçeriği daha da beter! Altında kimin imzası var peki?

CHP’nin ‘Gelecek İçin Biz’ grubunun. Yani Canan Kaftancıoğlu ve Selin Sayek Böke ile hareket eden İlhan Cihaner’in. Bir başka ifadeyle Kaftancıoğlu CHP’sinin. Yeni CHP’nin. Türkiye’yi Ermenilere soykırım yapmakla suçlama cüretinde bulunan il başkanına ses çıkaramayan bugünkü CHP’nin.

Vah ki vah!

Siyasi elit dediği Aliyev ve Paşinyan. Birlikte suçlular yani! Ermenistan ne işgalci ne de katliamcı. Aliyev ordusuna durduk yere talimat verip savaş çıkartmış!

Yazık!

Bildiride Ak Parti de hedef alınıyor. Savaş yanlısı olmakla suçlanıyor. Diplomasiyi harekete geçirmemekle eleştiriliyor.

Hay diplomasiniz batsın sizin.

Bitmedi!

Neymiş, Türkiye’nin Ermenistan’ın saldırgan tavrına yönelik eleştirileri ülkemize ekmek parası için gelen Ermenilere dönük provokasyonlara sebep olurmuş.

Yuh artık!

Ünal Çeviköz’ün ‘cihatçı’ iftirasından sonra dünya kamuoyuna ikinci mesaj!

Türkiye’de çalışan binlerce Ermeni tehdit altında’ mesajı!

Koca bildiride Ermenistan’ın saldırgan ve şımarık tavrına ilişkin tek bir kınama yok. Bırakın kınamayı eleştiri bile yok.

Dahası Ermenistan’a toz kondurmuyor CHP’li arkadaşlar. Mesela şöyle bir cümle bile yok: ‘Ermenistan işgal ettiği topraklardan derhal çekilmeli ve sivil-asker ayırt etmeden gerçekleştirdiği saldırıları durdurmalı’.

Ne gezer?

Söz konusu fecaat bildiri tam da HDP’nin altına imza koyacağı türden. Düşünmeden, çekinmeden, coşkuyla imza verir bu bildiriye.

Bu arada savaş tabii ki kötüdür. Tabii ki insanlar ölmesin. İyi ama ben bu satırları yazarken bile Ermenistan’ın Azerbaycan’ın sivil yerleşim yerlerini hedef aldığı haberleri düşüyordu. Sivil şehit haberleri geliyordu.

Uzun lafın kısası ‘Gelecek İçin Biz’ grubunun derdi büyük. Ermenistan’ın işgal ettiği bölgelerden çekilmek zorunda kalması zorlarına gidiyor.

Ve son bir not.

CHP Genel Merkezi bu bildiriye hâlâ ses çıkarmadı. Kemal Bey iki bildiri arasındaki farkın nedenini kamuoyuyla paylaşmak zorunda.

Değilse alsın o rezil bildiriyi eline, çıksın kameralar karşısına ve okusun.

Az daha unutuyordum! CHP’li yurtseverler İlhan Cihaner’in bu bildirisine ateş püskürüyor.

Kayıtlara geçsin istedim.   

Google+ WhatsApp