Bu da bilmem ne lobisi

Bu da bilmem ne lobisi


Türkiye pazar gecesi yine bir operasyona maruz kaldı.

 

Ardından da 'Dolar 10 lira olacak' şarkısını besteleyenler bir kez daha sahne alıp koro halinde ve af buyurun bir taraflarını yırtarcasına anırmaya başladılar. Alkışla tempo tutan mı ararsın, göbek atan mı? Ne ararsan vardı.

 

Zira dışarıdan bir operasyonun tek başına işe yaramayacağını onlar da çok iyi biliyordu. Eş zamanlı içeride de panik havası oluşturulmalıydı.

 

Başardılar.

 

İsimlerinin başında 'ekonomi profesörü' yazan, yaşını başını almış koca koca adamlar kafa çıkarıp izansız yorumlar yaptılar.

 

Oysa yaşananların ekonomimize yönelik bir saldırı olduğunu en iyi onlar biliyordu.

 

Anadolu tabiriyle 'gavurluklarından' ağızlarını açıp da tek kelam etmediler. Ya ne yaptılar? Uluslararası bu operasyona omuz verdiler, saldırıyı yapanları perdelemeye kalkıştılar.

 

'Ekonomimize saldırıyorlar' diyenleri 'bunu da mı dış güçlere bağladınız' diyerek itibarsızlaştırmaya çalıştılar. Yeri gelmişken ifade edeyim 'bunu da mı dış güçlere bağladınız' cümlesi son zamanların en büyük algı silahı oldu. Dış güçler daha ne istesin? İçeride beşinci kol faaliyeti yürütenler 'dış güçlerin' Türkiye'ye yönelik her türlü saldırısını 'bunu da mı dış güçlere bağladınız' silahıyla püskürtmeyi başarıyorlar.

 

Bravo size!

 

Aynı gece başka şarkılar da söylendi.

 

Doların yükselmesini HDP'ye açılan kapatma davasına bağladılar mesela.

 

İstanbul sözleşmesinin feshedilmesine de.

 

Naci Ağbal'ın Merkez Bankası başkanlığından alınmasına da.

 

Ama kusura bakmayın öylesine salaklar ki bu gerekçeleri ortaya koyarken aynı zamanda da 'dış güçler' dediklerini fark edemediler.

 

HDP'nin kapatılması meselesi Türkiye'nin terörle mücadelesinin bir parçası. Bunu yaparken dolar niçin fırlasın?

 

Birileri 'terörle mücadele edersen ekonomine saldırırım' mesajı veriyor.

 

Yani terör lobisi çalışıyor.

 

Naci Ağbal'ın görevden alınmasına da bozulmuşlar. Hatta sosyal medyada 'Ağbal'a kabinede görev verilirse doların ateşi düşer' diyenler oldu.

 

Nedir Naci Ağbal'ı böylesine değerli kılan?

 

Yani faiz lobisi çalışıyor.

 

Peki ya LGBT ile ne ilgisi var doların?

 

İstanbul Sözleşmesi iptal edilince kıyamet koptu. Neymiş? Baronlar bu işe fena bozulmuş, Türkiye'ye ekonomik savaş açmışlar.

 

Ne yani bu da bilmem ne lobisi mi?

 

Fesuphanallah!

 

Ve son bir not.

 

Türkiye her türlü saldırıyla baş edebilecek güçte bir ülke. Yeter ki birliğimizi bozmayalım. Yeter ki oyunu görelim. Zira bu bir Kurtuluş Mücadelesi.

 

Elbette çetin geçecek.

Google+ WhatsApp