Dünya

Eğitim

FOTO GALERİ : SON EKLENEN GALERİLER

Güncel

VİDEO GALERİ : SON EKLENEN VİDEOLAR

Haber

Haber - 1

Orakoğlu: ‘Casusluk soruşturması’ genişletilecek

Yeni Şafak yazarı Bülent Orakoğlu, “Fonlanan gazeteci ve siyasiler milli güvenlik sorunu, ‘casusluk soruşturması’ genişletilecek” başlığını taşıyan yazısında, geçtiğimiz günlerde tutuklanan Metin Gürcan olayına değinirken, Medyascope’a ABD’den yapılan yardımları da konu etti.

Haber - 2

Johnson: ‘Kuralları çiğnemenin sinir bozucu olduğunu anlıyorum!’

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, Kovid-19 önlemleri kapsamında yasak olmasına rağmen geçen sene Başbakanlık’ta parti düzenlendiğini ve bununla ilgili personelin şaka yaptığını gösteren video nedeniyle özür dilerken, istifa çağrılarını reddetti.

Haber Analiz

‘Hükümet, oy getirecek düzenlemelere hız verdi’

Hükümetin dile getirmeye başladığı asgari ücrete yüksek zam, 3600 ek gösterge, sözleşmeliler konusu ve faiz indirimlerinin, oy getirecek düzenlemeler düşüncesi ile gündeme alındığı öne sürüldü.

İslam Dünyası

Kays Said: Filistin davası kalbimizde ve ruhumuzda

Filistin Devlet Başkanı Abbas, siyonist devletin Filistin halkına yönelik saldırgan tavrının sürmesi halinde farklı seçeneklerle önlem alabileceklerini öne sürerken, Tunus Cumhurbaşkanı da “Filistin davası kalbimizde ve ruhumuzda olduğu müddetçe, Filistinlilerin hakkı hiçbir zaman kaybolmayacak.” ifadesini kullandı.