Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler * Putperest Müminler * 'Hiçbir günah, Allah’ın rahmetinden büyük değildir' * İntifada nedir, ilk intifada ne zaman oldu? * Hz. Âdem, Yaratılan ilk insan mıdır? * 'İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor' * Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı? * Çipras'tan Batı Trakya'da müftü sorununa çözüm önerisi * Postalların yere basma zamanı... * Mescid-i Aksâ Özgür Olana Dek

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 52730
Toplam 404954926
En Fazla 606285
Ortalama 154209
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0
.: Yazarlar :.

 
HALEP, ŞEHİD ŞEHİRLER KERVANINA KATILIRKEN…
06/01/2017 - 20:43

Sükrü Hüseyinoğlu

HALEP, ŞEHİD ŞEHİRLER KERVANINA KATILIRKEN…

 

İnsanlar gibi şehirler de şahid ve şehid olur mu, olur ve oluyor işte. Halep; Hama gibi, Halepçe gibi, Grozni gibi, Kabil gibi, Gazze gibi, Felluce gibi şehid şehirlerimiz arasına dahil oldu.

Halep şahitliğini yerine getirdi. Halepli Müslümanlar canlarını verdiler ancak kâfir diktacılara teslim olmadılar, izzetlerini vermediler.

Şehid Halep'e selam olsun.

Bu yazdıklarımı hamaset olarak değerlendirecekler çıkarsa varsın çıksın.

Biz elhamdulillah tek dünyalı değiliz, iki dünyalıyız. Ahirete iman edenler için, gerektiğinde Allah yolunda can feda etmek, bu dünyada zillet içinde yaşamaktan, kâfir diktacılara ve onların hâmilerine susmaktan evladır.

"Halep'te insanlık öldü" deniliyor ya hani.

Asla. Halep'te insanlık ölmedi, bilakis ayağa kaldırıldı. Yüzlerce, binlerce Halepli bize insanlık dersi verdi, insanlık neymiş yeniden hatırlattı.

İnsanlık Vaşington'da, Moskova'da, Tahran'da, Pekin'de, Paris'te, Berlin'de öldü. Ankara gibi, mazlumların beklenti içinde olduğu başkentler ise insanlık katilleriyle kirli ilişkilere girerek insanlığın ölümüne katkı sağladı maalesef.

Halep'te insanlık ölmedi, bilakis ayağa kaldırıldı dedik ya. Bu sözümüz hamaset icabı, moral motivasyon maksatlı içi boş bir söz değil.

Halep'in zalim ahzab orduları tarafından teslim alınmakta olduğu durumda bir direnişçinin dile getirdiği "Biz bu duruma, ancak siz dünya Müslümanları üzüleceksiniz diye üzülüyoruz" şeklindeki sözleri insanlığın, asilliğin ölmediğini bir kez daha hatırlattı bize ve hamdettik Rabbimize.

Anestezi imkanları olmadığı için açıkta, her türlü enfeksiyon riski taşıyan bir ortamda el yormadıyla ameliyat edilen bir yavrumuzun, acılar içinde Beyyine Suresini okuyuşuna tanıklık ettik. Ve insanlığın halen yaşamakta olduğunu bir kere daha gururla müşahede ettik..

Bir mübarek annemizin, zalimlerin bombalarıyla ağır yaralanan ve can vermekte olan evladına "Sabret yavrum, inşallah cennete ulaşmana az kaldı. Zalimlerden kurtulacaksın. Çünkü zalimler cennete giremeyecek" sözleriyle metanetin, asaletin ne olduğunu bir kere daha öğrendik, insanlığın ayağa kaldırılışına tanıklık ettik.

Halep'te ve Suriye'de yüzlerce, binlercesine tanıklık ettiğimiz bu asil tavırlar, bize "İnsanlık halen ölmemiş. Elhamdulillah" dedirten İslami-İnsani bu örneklikler, Batı ve Doğu'nun emperyal kâfirleri ve onların yerel işbirlikçileri eliyle katledilen, tüketilen insanlığın yeniden ayağa kaldırılması noktasında bir kalkış noktası işlevi görecektir inşallah.

Suriye'nin ve özelde Halep'in, zalim ahzab ordularının insanlığı ayaklar altına almaya çalışan alçaklıklarına karşı, en zor şartlar altında gerçek anlamda bir insanlık müdafaası gerçekleştiren asil insanlarına selam olsun.

Bize insanlığın ölmediğini gösterdikleri ve yerlerde sürünen insanlık çıtasını yeniden layık olduğu yere yükselttikleri için.

Bunca zulmüne ve başta kâfir Esed diktası ve insanlık düşmanı Rusya olmak üzere bölgede ve dünyada nerede İslam düşmanı kâfir odak varsa (Türkiye'deki İslam düşmanı Kemalist ulusalcı çevreler dahil) onları dost edinerek birçok yerde Ümmetin mazlumlarına karşı hareket etmesine rağmen halen İran'a sempati ile bakmak, Bera ve Vela akidesini kesin olarak bozmak anlamına gelir.

(Not: Bizim, laik Türkiye devleti de dahil dünyadaki mevcut bâtıl otoriteler karşısındaki Bera akidemiz sabittir. Bu yazdıklarımıza karşı hemen "Türkiye, NATO vs" argümanlarına sığınacak olanlara duyurulur. Biz Allah'tan, Rasulü'nden ve mü'minlerden başka veli tanımıyor, Allah, Rasulü ve mü'minler yerine yerel ve küresel kâfir diktaları (ABD, Rusya, Esed rejimi, siyonist rejim vs) dost edinerek izzeti onların yanında arayan otoriteleri reddediyor ve onlardan ebediyen beri olduğumuzu deklare ediyoruz.)

Ne çok Suriye uzmanımız varmış. Vahşi ahzab orduları Halebimizi ele geçirince başladılar yorumlara. Suriye'deki "fitne" ABD kaynaklıymış, Türkiye de buna alet olmuş vs vs.

Bu uzmanlarımız nedense Suriye halkına kan kusturan yarım asırlık kâfir Baas diktası fitnesinden hiç söz etmiyorlar. Suriye halkının haklı ve sivil tepkilerine Esed diktasının nasıl kanlı saldırılarla cevap verdiğini dile getirmiyorlar.

Bizim Hama'yı ve katil sürüsü kâfir Esed ailesini unuttuğumuzu zannediyorlar.

Ne diyelim, onlarla birlikte haşrolursunuz inşallah.

Kâfir Esed diktasının, hâmileri İran ve Rusya'yla birlikte çocuklarımızın bedenlerini paramparça ettiği bir zamanda, halen emperyalistlerin Suriye'yi parçalama stratejilerini gündeme getirerek insanlık düşmanı vahşilere meşruiyet sağlama çabasına girmek, en hafif tabirle alçaklıktır.

ABD ve uşağı Fethullahçılara karşı, Esed rejimi ve İslam coğrafyasındaki tüm diktatörlerin, katillerin hâmisi Rusya ve onların Türkiye'deki temsilcileri, kan kardeşleri ulusalcı Kemalistlerle, Perinçek gibi karanlık İslam düşmanlarıyla müttefik olmanın ilk kurbanıdır Halep.

Bu gidişin sonunun, Rusya Büyükelçisi'nin bir gece Moskova'ya telefon açıp "Bu kez bizim çocuklar başardı" diye ulusalcı Kemalist darbe müjdesi vermesi çok uzak bir ihtimal değildir.

Ey AKP'liler, sizden Allah'ın dinini hâkim kılmanız gibi bir beklentimiz yok. Böyle bir gündeminiz, ufkunuz olmadığını biliyoruz.
Fakat hiç değilse bölgedeki ve içerideki diktatörler, dikta özlemcileri ve onların hâmisi Rusya'ya teslim olarak bu coğrafyanın izzetini, onurunu daha fazla çiğnetmeyin.

Hani İranlı yetkililer o çirkin ağızlarını açıp diyorlar ya "Suriye'de tekfircilere karşı savaşıyoruz" diye.

Be alçak zalimler, cesetleri Halep sokaklarına taşmış o yavrularımızı da mı "tekfirci" diye katlettiniz.

Irak'ta ve Suriye'de yaptığınız onca alçaklıktan sonra sizi tekfir etmeyenin imanı zayi olur. Pers ulusalcısı alçak katiller sürüsü sizi.

(Not: İran yönetiminin alçaklıklarına karşı çıkan ve mazlumlardan yana tavır alan sayıları az da olsa Şii Müslümanlar, bu yazılanların dışındadır.)

Ah Müslümanlar. Halep, Rusya-Türkiye anlaşmasının kurbanı olmuşken yapılan eylemde bile AKP'ye yönelik eleştiri yapmaktan, ufak bir tepki amaçlı slogan atmaktan bile çekinir hale geldik ya, biz zor toparlanırız bu zihinsel entegrasyonu aşmadıkça.

Kâfir Esed rejiminin Halep milletvekili Avrupalı dostlarıyla içki masasından "Halep'te sekülerizm kazandı. Bunun şerefine içiyoruz" mesajı veriyor.

İranlı mollalar, Nasrulesed ve savunucularına ithaf olunur.

Müslümanlara halen çözüm olarak tağutlardan tağut beğenme ufuksuzluğunu dayatan "İslami çevreler" var.

Tabii ki Müslüman ve mazlumlara karşı tutumlarına göre güç odaklarıyla ilgili tutumumuz farklılık gösterecektir, Mümtehine Suresi 8-9. ayetler gereği.

Ancak unutmamak gerekir ki; Allah'ın hükmüyle hükmetmeyen, Allah, Rasulü ve mü'minler yerine kâfirlerle velayet bağı kuran her otorite tağuttur ve imanın ilk şartı tağutu akidevi olarak reddetmektir. (Bkz: Bakara 256, Nahl 36)

Rabbimizin yardımı ancak bu akide üzere sebat ettiğimiz takdirde bize ulaşacaktır. Şu an yeryüzünde maalesef İslami bir otorite yoktur. Dolayısıyla her kim İslam adına mevcut otoritelerden-devletlerden birini meşru görüyor ise Rabbimizle yaptığı iman akdini bozmuş, imanına zulüm bulaştırmıştır.

Ümmeti yeniden inşa etmenin ve dünyada izzetin, ahirette kurtuluşun yegane yolu, "sağa"-"sola"savrulmadan iman akdimize sadakat göstermektir.

 

 

islam ve hayat


6433

 

Yorum Ekle

Yazdır
 

YORUMLAR

RAST HABER.COM

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 13/04/2017 - 00:16 LÂ DEMEK VE FAKAT İLLALLAH DİYEMEMEK!
8 06/01/2017 - 20:43 HALEP, ŞEHİD ŞEHİRLER KERVANINA KATILIRKEN…
8 10/11/2016 - 13:18 ERDOĞAN’IN “MÜSLÜMAN SİYASETİ" SÖZÜNE DAİR
8 03/10/2016 - 20:28 STK'DAN CEMAATE, KİLİSE FORMUNDAN MESCİDE
8 26/09/2016 - 14:10 SÖZ KONUSU OLAN İSLAM İSE, HİÇBİR ŞEY TEFERRUAT DEĞİLDİR
8 17/09/2016 - 18:54 KURBAN VE HACC, BİR SON MUYDU, BAŞLANGIÇ MI?
8 02/03/2016 - 14:27 ÜÇ “İKNA ODASI”
8 08/02/2016 - 13:40 ŞAPKAYI NASIL GİYDİRDİLER?
8 01/01/2016 - 18:04 ALLAH’A KARŞI TAŞKINLIK, HALKA KARŞI TAŞKINLIK
8 16/12/2015 - 14:29 “Selefiliğin Dünü, Bugünü ve Zaafları”
8 07/12/2015 - 12:03 SEKÜLERLEŞEN DİL
8 20/11/2015 - 14:55 İZZETİ ÂLEMLERİN RABBİ YERİNE, SURİYE KRALININ YANINDA ARAMAK
8 15/11/2015 - 12:05 İKİ ÖLÇÜSÜZLÜK: İŞGALCİYE GÜL, HALKINA BOMBA
8 14/10/2015 - 12:08 “NAZAR” VAR MI?
8 28/09/2015 - 11:09 Haccımızı geri istiyoruz!
8 23/09/2015 - 11:07 NAMAZIMIZ, HACCIMIZ, KURBANIMIZ BİR SON DEĞİL BAŞLANGIÇTIR
8 13/08/2015 - 12:31 Kur’an meali ihtiyaç, ancak asıldan kopulmamalı
8 28/07/2015 - 11:28 DİCLE, KURTLAR, KUZULAR VE MÜSLÜMANLAR
8 21/07/2015 - 10:06 KISA MESAJLAR IV
8 28/06/2015 - 12:45 KISA MESAJLAR -III-
8 26/06/2015 - 11:04 ALLAH’TAN BAŞKALARIYLA KORKUTULMAK
8 31/05/2015 - 13:25 KISA MESAJLAR -II-
8 22/05/2015 - 11:38 “DİNDAR” KELİMESİ HANGİ BOŞLUĞU DOLDURUYOR?
8 01/04/2015 - 14:32 İNSANIN HAKKI, ALLAH’IN HAKKI
8 07/03/2015 - 11:08 KADINLARA AÇIK MEKTUP
8 19/02/2015 - 12:47 “LAİKLİĞE VEDA” MI?
8 14/01/2015 - 13:10 MÜSLÜMAN DUYGUYLA DEĞİL, ÖLÇÜYLE HAREKET EDER
8 20/12/2014 - 14:07 DEVLETİN PARALELİ, DİKEYİ
8 03/12/2014 - 12:49 “DİNÎ NİKÂH” – “RESMÎ NİKÂH” İKİLEMİ NE ANLATIYOR?
8 17/10/2014 - 11:43 Hira’dan İnkılaba: Bir öncü neslin inşası
8 08/10/2014 - 13:18 ALAN HÂKİMİYETİ VERSUS BÖLGESEL VE KÜRESEL HÂKİMİYET
8 28/09/2014 - 12:27 TARİKAT SİSTEMİ VE KAPİTALİST TARİKATLAR
8 17/09/2014 - 12:06 "ESKİ TÜRKİYE" - "YENİ TÜRKİYE" FARKI
8 08/08/2014 - 16:28 RİVAYET KÜLTÜRÜYLE HESAPLAŞILMADAN, IŞİD’E KARŞI ÇIKMAK MÜMKÜN MÜ?
8 23/07/2014 - 17:31 BOYKOTUN ÖNEMİNİ KAVRAYAMAYANLAR İÇİN BİR HABER
8 08/07/2014 - 12:35 TOPLUM MÜHENDİSLERİNİN YENİ GÖZDELERİ: NEO-MENKIBECİLER
8 30/05/2014 - 19:48 BU VASİYETE KULAK VERELİM
8 02/05/2014 - 07:30 HİRA SONRASINA AİT BİR DURUŞA SAHİP OLMALIYIZ
8 19/04/2014 - 13:36 KUTLU DOĞUM NE ZAMAN
8 31/03/2014 - 09:07 Ulu’l Emr, Allah’ın hükmüyle hükmedendir
8 19/03/2014 - 07:12 TÜRKİYE’DE ŞAMANİZM SORUNU
8 01/03/2014 - 10:49 PAKİSTANLI ÇOCUKLARA 10. YIL MARŞI OKUTAN "HİZMET"
 
 
 
 
1 - Postalların yere basma zamanı...
2 - Hz. Âdem, Yaratılan ilk insan mıdır?
3 - Çipras'tan Batı Trakya'da müftü sorununa çözüm önerisi
4 - 'İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor'
5 - Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı?
6 - İntifada nedir, ilk intifada ne zaman oldu?


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat