Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler * Putperest Müminler * 'Hiçbir günah, Allah’ın rahmetinden büyük değildir' * İntifada nedir, ilk intifada ne zaman oldu? * Hz. Âdem, Yaratılan ilk insan mıdır? * 'İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor' * Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı? * Çipras'tan Batı Trakya'da müftü sorununa çözüm önerisi * Postalların yere basma zamanı... * Mescid-i Aksâ Özgür Olana Dek

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 52593
Toplam 404954789
En Fazla 606285
Ortalama 154209
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0
.: Yazarlar :.

 
Türkiye Tarihindeki Bütün Darbeciler Atatürkçüdür ve Kemalisttir
04/08/2016 - 10:43

Hamza Türkmen

Türkiye Tarihindeki Bütün Darbeciler Atatürkçüdür ve Kemalisttir

 

 

15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tespiti, bu komployu ve kalkışmayı en net şekilde özetlemektedir: “Senaryo dışarıdan, aktörler içeriden.”

28 Şubat 1997’de de senaryo dışarıdan, aktörler içeridendi.

12 Eylül 1980’de de senaryo dışarıdan, aktörler içeridendi.

27 Nisan 1960’da da senaryo dışarıdan, aktörler içeridendi.

3 Nisan 1923’te de senaryo dışarıdan, aktörler içeridendi.

İçerden olan darbeci aktörler meşruiyetlerini hep Kemalizm söylemiyle oluşturmaya çalıştılar.

Bu süreçte Başbakan Binali Yıldırım ise dün AK Parti grup toplantısında “Hiçbir darbeci Atatürkçü değildir. Kemalist değildir” diyerek, bizler de Kemalizm hakkında büyük bir yanılgı içinde olduğu algısını uyandırmıştır. Çünkü Kemalizm zaten bir darbe ideolojisidir.

Türkiye’deki darbe ideolojisinin yerli formu İttihat Terakki Cemiyeti uygulamalarına ve Kemalizmin tek adam diktatörlüğüne dayanır. TSK içinde ihtilalcı -devrim/revolutionary- romanlar okuyarak veya öyküler dinleyerek büyüyenler ister pragmatik olsun, ister solcu-sosyalist olsun, ister sağcı-liberal olsun en fazla Atatürkçülükle ve Kemalizmle haşır neşir olmuşlardır. En son 28 Şubat Darbesi’nin arkasında duranlar da, 27 Nisan Muhtırasındaki özü Cumhuriyet Mitingleri’nde savunanlar da hep birlikte“Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diye bağırmıyorlar mıydı?

3 Nisan 1923’te de senaryo dışarıdan, aktörler içeridendi. Çünkü Türkiye denilince, Lozan Antlaşması’yla birlikte sınırları  “Turkıa” olarak belirlenen, tüm kanunlarını Avrupa kanunlarıyla değiştirmesi ve uluslaşması ön şartıyla statüsü onaylanan bir yapıdan bahsediyoruz.

Osmanlı sonrasında Anatolia denilen Ön Asya’da veya Bilad-ı Rum ve Cezire topraklarında yaşanan savaş, emperyalizm karşısında bir kurtuluş savaşı değil, sadece Türk ulusu ve Yunan ulusu vakıasını tahkim etmeye dönük bir Türk-Yunan savaşıdır.

Lozan Anlaşması’nın görüşmeler sürecinde 17 Şubat’ta başlayan İzmir İktisat Kongresi’nin açılış oturumunda Mustafa Kemal üç unsuru ön plana çıkartmıştır: “Bolşevikliğe izin verilmeyecek; ‘irticai’ zemine izin verilmeyecek; yabancı sermayeye hürmetkâr olunacak.”  Yeni kurulacak Türkiye ile ilgili İhtilaf Devletleri’ne verilen bu taahhüt, Kongre’nin kapanış bildirgesinde de aynen işlenmiştir.

Halkımızı vesayet altına sokan ve İslami değerleri tebdil, tağyir ve tasfiyeye yönelen bu yaklaşıma I. Meclis’te 2. Grup karşı çıkmıştır. 2. Grub’un lideri Ali Şükrü Bey, 1923’ün Mart ayı içinde Meclis’te etkileyici muhalif konuşmalar yapmıştı ve mebusların çoğunluğu 2. Grup yanında saf tutmaya başlamıştı.

Ama İttihad Terakki Teşkilatı’nın darbeci geleneğini taşıyan subay ve çeteleri; ayrıca 1925 itibariyle onurunu, değerlerini, namusunu korumaya çalışan halka ve Müslümanlara karşı infaz timi gibi çalışan İstiklal Mahkemeleri’nin katil aktörleri Mustafa Kemal çizgisinin yanındaydı. Ve öğrenildi ki Mustafa Kemal’in Muhafız Birlik Komutanı Topal Osman, adamlarıyla kaçırdıkları Ali Şükrü’yü 27 Mart 1923’te Ankara’da infaz etmişlerdi. Bunan üzerine I. Meclis apar-topar kapatıldı; 3 Nisan 1923’de Türkçü-Batıcı çete ve subaylardan oluşan Müdafaa-i Hukuk Grubu öncülüğünde Meclis’te üç kağıtçılık yapılarak güya bu darbe onaylanmış oldu. Ve kurallarını tamamen Mustafa Kemal’in belirlediği “9 Umde” belirlendi.  “9 Umde”yi kabul eden kişilerden atama yoluyla II. Meclis oluşturuldu. Gerisi mafya tipi bir yönetim.

Sayın Erdoğan Başbakan iken “Dersim Katliamı”ndan, Menemen kumpasından,  İstiklal Mahkemeleri zulümlerinden bahsederek Türkiye’yi yerel vesayetten kopartmanın teorik zeminini hazırlıyordu. Hepsinin arkasındaki başat fail de belliydi.

Erdoğan da verili sistemde ve onların sahnesinde, onların sembol ve ritüellerine mahkûmdu; ama risk üstlenerek alan açmaya çalışıyordu. O, Erbakan çizgisinden kalan mazeretçi ve provokasyon melankolili yaklaşımlara karşı; dik durup eğilmemekten bahseden kitlelerin bilinç altlarında bir intifada ruhu hazırlamaktaydı.

Ama AK Parti’nin son iki başbakanı da Atatürk’ün kurgulanmış “efsanevi rolü” edebiyatından bir türlü kurtulamadı ve kurtulamıyorlar. Ya gerçekten Mustafa Kemal’in Atatürk olduğuna yani Türk ulusunun kurucu atası olduğuna safça inandırılmışlar. Ya da reel siyaset sahnesinde gerçeklerden, adaletten, İslami değerlerden yana gedik açmak konusunda yeterli beceriyi henüz kazanamamışlar.

Tekrar edecek olursak Türkiye tarihindeki bütün darbeciler Atatürkçüdür ve Kemalisttir.

Hala boynumuzun üstünde tahkik ve düşünce yasakçılığının ve kişi kültünün en güçlü örneklerinden olan 5816 sayılı Atatürk’ü Koruma ve Kollama Kanunu bir mafya tarzı tehdit namlusu olarak duruyor; ama biz yine de I. Meclis Darbesi’ne Mafya Tipi Kemalizm’e dayandığını söyleyebiliriz.

27 Mayıs 1960 Darbesi sonrasındaki gelişmeler ve 1962 Darbe Anayasası ise giderek Sol Kemalizm’e göre biçim aldı.

12 Eylül 1980 Darbesi ise Batıcı-Türkçü sistemi ayakta tutabilmek için ifrat ve tefrit noktalarını dengeleme hedefi içinde kendini Sağ Kemalizm ideolojisiyle tahkim etti.

15 Temmuz Darbe Girişimi nedeniyle de 354 general ve amiral arasından 195’i darbecilikle etiketlendi ve TSK’dan atıldı. Yani bu rakam ordunun en üst kademesinin %55’ini ifade ediyor. Daha gerisi de olabilir… Kimi FETÖ’cü, kimi eski Batı Çalışma Grubu artıkları veya ABD’ci diğer kriptolar. Ama her birinin TSK içindeki biyografilerine bakıldığında en hızlı Kemalistler bunlar. 28 Şubat’ta dindar subay-astsubay’a Atatürkçülük adına ve İslamofobik tavırlarla en fazla kıyanlar bu müfsid münafıklar. Dolayısıyla 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin Atatürkçülük maskesi de büyük ölçüde Bâtini Kemalizm. 28 Şubat paşa ve subayları arasında Medyum Memiş boş yere gezmiyordu. Muhammed Aleyhisselam ile Mustafa Kemal’in kimliğini sentezlemeye çalışan Samiri yönelimli Yaşar Nuri boş yere MİT’in ve 28 Şubat darbecilerinin dalkavukluğunu yapmıyordu?

Başbakan Binali Yıldırım’ın Darbe Girişimi karşısında duruşu tabii ki takdire değer. Bugüne kadar OHAL’in topluma yapıldığını, bu sefer ise OHAL hedefinin topluma, özgürlüklerimize, kazanımlarımıza ihanet eden yöneticilere yöneltilmesi iması tabii ki takdire değer. Askeri yargının sivilleştirilmesi hamlesi de… Askeri birliklerin, kışlaların, tankların şehirlerden boşaltılıp ülke güvenliğinin korunacağı sınır bölgelerine nakilleriyle ilgili açıklaması da… Yüksek Harp Okullarına İHO mezunlarının alınacağının açıklanması da…

Ama 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri’nden sonra Hükümet konusunda CHP ile gerçekleşmesine ramak kalan hata gibi; 15 Temmuz Direniş Gecesi hiçbir safta veya direniş sütresinde göremediğimiz 28 Şubat Darbesi alkışçısı Kemalist CHP’yi dış dünyaya birliktelik görüntüsü vereceğiz diye olduğundan fazla büyütmemek gereklidir. 28 Şubat mağduru yüzbinlerce kişi aramızda ve AK Parti kitlesi arasında yaşarken, ümmet bakiyesi Türkiye toplumunu ilerlemeci bir modernite öykünmeciliği içinde öz değerlerinden yabancılaştırmaya çalışan bu monşör zihniyetli kişilerin önünde Kemalizm seviciliği ile daha fazla eğilip kendi temel tabanını maraba pozisyonuna düşürmemek gereklidir.

AK Parti Merkez Binasına alışılmışın dışında asılan Atatürk posteri ABD’ye, AB’ye yaranmak için mi; TSK içinde geriye kalan kurmay subaylara yaranarak onları elde tutmak için mi? Yoksa Dersim Katliamı’nın, inanç ve değerlerimizi yasaklayanların, ümmet coğrafyasıyla bağımızı kopartanların, gençliğimizin geleceğini Batılı değerlere ipotek etmek isteyenlerin misyonuna selam çakmak için mi?

Sayın Binali Yıldırım!

15 Temmuz Direnişi, “2. Kurtuluş Savaşımız” değildir. Emperyal devletlerin yakın gözlemi altında yapılan Türk-Yunan Savaşı da kurtuluş savaşı değildir.  15 Temmuz Direnişini kimse sıradanlaştıramaz. 15 Temmuz Direnişi 300 yıllık makûs tarihimizde ilk kitlesel intifadamızın, ölümüne bir adamışlıkla vesayetten kurtuluş hamlemizin prova olmayan ilk ciddi sahnesidir.

15 Temmuz Darbe Kalkışması’nın tüm aktörleri inanarak veya saptırarak süreç itibariyle TSK içindeki varlıklarını hep Kemalizm seviciliği ile çoğaltmışlardır. Topal Osman’ın Kemalizm seviciliği karşımıza 27 Mayısta sol Kemalizm, 12 Eylül’de sağ Kemalizm, 15 Temmuz’da batini Kemalizm olarak çıkmıştır.

Sayın Yıldırım. Dün AK Parti Grup Toplantısı’nda yaptığınız bu konudaki yaklaşımınızı gözden geçirip düzeltmelisiniz. Dediğinizin tamamen tersi bir şekilde Türkiye’deki bütün darbeciler Kemalizmi farklı vecheleriyle yorumlayarak darbe yapmaya kalkışmışlar ve inandıkları Kemalizmle meşruiyetlerini oluşturmaya çalışmışlardır. 27 Mayıs, 9 ve 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 27 Nisan böyle değil midir Sayın Yıldırım.

Oysa dün GEZİ Olaylarının, 17-25 Aralık olaylarının, “Saray” ve “Diktatörlük” edebiyatının,“Yakında Erdoğan’ın kalemi kırılacak” sloganının arkasında duran tüm işbirlikçiler Erdoğan’ı devirmesi kastıyla hep birlikte 23 Nisan çocukları gibi “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diye höykürmüyorlar mıydı?

Tabii ki hiç kimseye muhalifliğimiz bizi adaletsizliğe sevk etmemeli. Siz de söylüyorsunuz: “Ne affetmeliyiz, ne unutmalıyız. Ama adaletten ayrılmamalıyız.”

Bu konuda temayülü nedir bilmiyoruz ama 15 Temmuz Direnişi’nin kimliğini doğru okuyan Genelkurmay Başkanlığı’na vekâleten atanan Birinci Ordu Komutanı Ümit Dündar’ın büyük bedeller ödenerek Darbe Girişimi bastırıldıktan hemen sonra TSK adına okuduğu bildirideki nesnel öz, resmi beyanatlarımızın da dili olmalı. O açıklamada fırsattan istifade bir ideolojinin propagandası yerine direnişin unsurlarına ve ruhuna yöneltilen hürmet ve saygı ifadeleri yer aldı.

Sayın Yıldırım. Reel siyasetin pragmatizme zorlayan yanına rağmen, öz gücüyle meydanlara dökülen ve çok büyük ölçüde Erdoğan’ın vesayetten kopma ruhu ile bütünleşen kitlelerin hasbi duyguları içinde nesnelliğe ve 15 Temmuz gecesi ortaya konan kimliksel ruha daha fazla dikkat etmeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Reel siyasette de temel soru şu olmalıdır:

Bizler “ümmetten bir ‘millet’/ulus yarattık” diyen ve Batı’nın pagan, müşrik değerlerine yönelmeye çalışan bir toplum muyuz?

Yoksa Osmanlı ile birlikte yitirdiğimiz toplumsal gücümüzü ve üst değerlerimizi yeniden kazanmaya çalışan bir sürecin evlatları mıyız?

15 Temmuz Gecesi Kadıköy caddelerinde tanklar yürürken yol kenarında darbeci askerleri alkışlayan, Diyarbakır’da darbecilere karşı direnişin şehir merkezine akmaması için yol kesmeye çalışan HDP-PKK kolluklarının yaptıkları şey, “Hizmet”e hizmetti.  Amaçları darbe gerçekleşirse “Diktatör Erdoğan”dan kurtulmak adına darbe girişiminde koçbaşı olarak kullanılan FETÖ’nün arkasındaki küresel kapitalizmin senaristlerine selam çakmaktı.

15 Temmuz’dan bir hafta sonra Gazi Mahallesi’nde HDP, direnişçilerin alan olarak tuttukları Taksim’de de CHP  güya darbe karşıtı sınırlı bir miting yaptılar. GEZİ kalkışmasının nostaljisine ağıtlar yakan bu sınırlı mitinglerin Yeni Türkiye’de meşruiyet aramaları veya maske takmalarına dikkat edilmelidir. Oysa Fethullah Gülen taifesi daha ertesi günü darbeye karşı olduklarına dair madrabazlıklarına başlamışlardı bile…

Kökleri darbecilikten gelen ulusçuların rahatlıkla kılıf olarak kullanacağı Kemalizm, bayrak, vatan, demokrasi söylemleri ile oluşturulacak zaaf ve yanlışların farkında olunmalıdır.

Ve unutulmamalıdır.

15 Temmuz gecesi tankların, ZPT’lerin, helikopterlerin, uçakların, keskin nişancıların saldırılarına karşı direnen Mehmet Akiflerin, Şeyh Saidlerin, İskilipli Atıfların ruhuydu.

15 Temmuz gecesi tankların, ZPT’lerin, helikopterlerin, uçakların, keskin nişancıların saldırılarına karşı direnen 28 Şubatta yaşatılan İslami direniş ruhuydu.

15 Temmuz gecesi tankların, ZPT’lerin, helikopterlerin, uçakların, keskin nişancıların saldırılarına karşı direnen ülkesini, namusunu, geleceğini, imkânlarını küresel vesayete peşkeş çekme tuzağına karşı insani, yerli ve İslami duygularını kalkan edinenlerin geleceğe yürüyüşüydü.

Ve unutulmamalıdır.

Bu direniş ve diriliş ruhundan destek alanların, muarızlarını yumuşatmak adına, bu ruhun kazanımlarını muarızlarına paspas yapmayacakları bir basiret içinde olmaları gerekir.

Bir kere daha şu nesnel olan vakıayı tahkike davet etmeliyiz: “Türkiye tarihindeki bütün darbeciler Atatürkçüdür ve Kemalisttir.”

 

haksöz


14407

 

Yorum Ekle

Yazdır
 

YORUMLAR

RAST HABER.COM

YAZARIN DİĞER YAZILARI

8 17/07/2017 - 11:25 Ebu Garip ve Guantanamo’daki ABD Cürümlerine Ortak mı olacağız?
8 04/08/2016 - 10:43 Türkiye Tarihindeki Bütün Darbeciler Atatürkçüdür ve Kemalisttir
8 19/07/2016 - 11:34 İç ve Dış Vesayetten Kopma Çabalarının Bedeli Ve 15 Temmuz 2016 Direniş
8 19/04/2016 - 14:16 19. Yüzyıldaki Islah Çabalarının Zaafları ve Olumlulukları
8 05/04/2016 - 13:05 Islah Çabalarının Tarihsel Sürekliliği
8 01/04/2016 - 15:52 Islah Tasavvuru, İnkılâb ya da Köklü Değişim
8 18/03/2016 - 17:44 Cemaleddin Afgani’nin Direniş Örnekliği
8 02/12/2015 - 15:44 Gazetenin Gidişatı ve Aradığımız Ölçüler!..
8 30/11/2015 - 12:03 Diriliş Postası Nedir veya Neydi?
8 28/11/2015 - 09:47 Suriye Üzerinden Kur’an’ı ve İslam’ı Protestanlaştıramaya Hayır!
8 25/11/2015 - 07:58 Ulustan Ümmet’e Yürüyebilmek…
8 23/11/2015 - 08:28 Türklük – Türkiyelilik
8 18/11/2015 - 09:54 Sosyoloji mi, Vahyi Ölçüler mi?
8 16/11/2015 - 09:30 Küresel Adaletsizliği Aşabilir miyiz?
8 14/11/2015 - 08:39 G20’ye Nereden Gelindi?
8 09/11/2015 - 08:10 Gülenci Fedailer ve Mehdilik
8 07/11/2015 - 07:15 Halk ve Ümmet İçin mi; Devlet İçin mi?
8 04/11/2015 - 09:53 Sevinç ve Teyakkuz
8 02/11/2015 - 07:50 Ümmetin Kazanımı! Yeni Sınavlara Hazır mıyız?
8 31/10/2015 - 09:53 Kim Neye Sevinecek?
8 28/10/2015 - 11:07 Üst Kimliğimiz ve Alt Kimlikler
8 26/10/2015 - 15:00 Medenileşmenin Hangi Yolundayız?
8 24/10/2015 - 09:43 Vesayet Projeleri Tutar mı?
8 21/10/2015 - 12:32 Her Gün Aşura Her Yer Kerbela!..
8 19/10/2015 - 10:44 Hangi Taraftasınız?
8 17/10/2015 - 11:21 Yolumuzdaki Dikenler...
8 14/10/2015 - 11:31 Ellerimizi Ayrıştırmak İsteyenler Kim?
8 12/10/2015 - 08:57 BAYRAK Temsil Aracı mı, Vesayet Dayatması mı?
8 10/10/2015 - 12:09 Güncel Kavramlardaki VATAN hangisi?
8 07/10/2015 - 08:56 İslami Uyanış ve MİLLET Kavramı
8 05/10/2015 - 10:12 Güncel Kavramlardaki MİLLET Hangisi?
8 03/10/2015 - 10:40 Suriye’de ABD mi Rusya mı?
8 01/10/2015 - 11:10 Bizim Devletimiz Hangisi?
8 28/09/2015 - 10:34 Güncel Kavramlardaki Devlet Hangisi?
8 23/09/2015 - 10:05 Sistem İçi Araçlar ve Kimliksel Yeterlilik!..
8 05/09/2015 - 12:05 Türkçülük ve Kürtçülük Şirkine Boyun Eğmemek
8 01/09/2015 - 11:47 Gençlik ve Yön Bilgisi
8 29/08/2015 - 10:52 Gençlerin Adalet ve Anlam Arayışı
8 27/08/2015 - 11:03 Gençlerin Yönelimi ve Siyaset
8 24/08/2015 - 12:01 Uyanış Süreci, Bilinç Süreci
8 22/08/2015 - 10:35 Barış’ın Dili mi, Şeytani Yönelim mi?
8 19/08/2015 - 11:03 Risale-i Nur ile Abduh veya Kutub Vurulur mu?
8 17/08/2015 - 10:41 Said Nursi, Abduh’un Talebelerine Karşı mıydı?
8 15/08/2015 - 10:28 Dünya R4BİA Günü
8 12/08/2015 - 10:43 Eski Said’le Yeni Said’i Niçin Ayrıştırıyorlar?
8 10/08/2015 - 09:33 Salih Özcan ve Birinci Said’i Yenilemek!..
8 08/08/2015 - 19:47 Kardeşliğin Yolu…
8 06/08/2015 - 09:13 HDP’li Eski İslamcı Dindarların Hali!..
8 29/07/2015 - 10:09 Batı-Dışı Özneleşmenin Düşmanları...
8 28/07/2015 - 10:41 Niyetleri Farklı, Yöntemleri Benzer ve İğrenç...
8 23/07/2015 - 16:04 Kürt Sorununda Tillo-Norşin Ekseni
8 21/07/2015 - 09:38 Diriliş hamlemiz ve sürecimiz!..
8 15/07/2015 - 10:30 İslamcılık eleştirilerindeki niyet!..
8 13/07/2015 - 10:54 İslamcılığın kökü ve değişimi
8 10/07/2015 - 09:23 İslamcılıkda Islah Dili…
8 08/07/2015 - 10:12 Zaaflar Sosyolojisi mi, Salihler Çizgisi mi?
8 06/07/2015 - 10:06 İslamcılık Gelişiyor mu, Tükeniyor mu?
8 01/07/2015 - 11:02 İslamcılık mı Bitti, Aydınlar mı Devşirildi?
8 29/06/2015 - 23:32 Devlet, Hükümet, Muhalefet Ruhu
8 26/06/2015 - 10:34 Eski İslamcılar ve Beşeri Hevesleri
8 19/06/2015 - 07:46 Ramazan: Sabır, Direniş, Zafer…
8 15/06/2015 - 21:35 Çözüm Sürecindeki Şaşkınlık Aşılmalıdır!..
8 12/06/2015 - 08:18 Öznemizi Özgün Kılabilmek!...
8 11/06/2015 - 08:00 Adalet ve özgürlük için
8 07/06/2015 - 23:01 Yenilgi Hepimizin, Yeni İmtihanlara Hazır mıyız?…
8 05/06/2015 - 10:53 Barikatları Aşmanın Yolu!..
8 04/06/2015 - 11:26 Seçimler ve Ümmetin Geleceği
8 03/06/2015 - 10:07 Seçimler Arifesinde Nasihatleşme…
8 02/06/2015 - 10:30 Tarafınız Belli Olsun!...
8 29/05/2015 - 11:45 Müslüman Kürtler ve Kürtçüler
8 27/05/2015 - 10:54 Aleviler Kimin Oy Deposu?
8 26/05/2015 - 11:23 Diyanet İçin Islah ve Devrim
8 22/05/2015 - 10:12 İslamofobik Saldırılar ve Diyanet
8 20/05/2015 - 12:14 Batı’nın Kalbi Parça Parça!..
8 18/05/2015 - 11:48 Islah Projemiz ve Sorumluluk
8 16/05/2015 - 11:40 Evren’i Lanetleyenlerin Derdi Darbecilikle Hesaplaşmak mı?
8 15/05/2015 - 10:16 Devrim ve Islah
8 13/05/2015 - 13:36 İslamcılık, İslami Duyarlılık ve İttihad-ı İslam Zemini
8 12/05/2015 - 11:18 İttihad-ı İslam serüvenimiz
8 08/05/2015 - 10:09 Kılıçdaroğlu’nu Protesto Ediyoruz
8 06/05/2015 - 11:19 Vesayet ve Ekonomi
8 04/05/2015 - 13:03 Muhalefet Arayışı ve Antikapitalistler
8 01/05/2015 - 11:04 Emek Sorunu ve Müslümanlar
8 29/04/2015 - 11:03 1 Mayıs: Değişim mi Bağnazlık mı?
8 24/04/2015 - 11:14 Islah / Köklü Dönüşüm
8 22/04/2015 - 11:34 Mısır İntifadası ve Geleceği Kavramak
8 21/04/2015 - 10:57 İslami Uyanış ve Gençlik
8 19/04/2015 - 11:34 Türkiye’de Kemalist Yargı ve Hukuksuzluk Süreci
8 17/04/2015 - 10:19 Sâmirîleşenlerin Derdi Ne?
8 15/04/2015 - 11:22 Seçilmek ve Kefen Giyme Bilinci
8 13/04/2015 - 11:15 Seçilenlerin imtihanı!..
8 11/04/2015 - 10:16 Bir Ayet Işığında Murcifûn (Bozguncular)
8 09/04/2015 - 11:11 İran’la reel-politik ve hak olan!..
8 06/04/2015 - 11:48 İran’daki Muhatap Kim?
8 03/04/2015 - 09:43 Bugün Cuma: Akabeleri Aşmalıyız!..
8 01/04/2015 - 13:11 İran Devrimi Kendini Bitirmemeliydi…
8 28/03/2015 - 10:36 Bugün Cuma: Hangi ‘Millet’deniz?
8 25/03/2015 - 11:00 Tuğyana Karşı Ulemâ ve Seyyid Kutup
8 24/03/2015 - 17:12 Müslüman Tutsaklara Özgürlük
8 20/03/2015 - 16:47 Hududullah mı Şeytanlaşma mı?
8 18/03/2015 - 10:54 ‘Çanakkale Ruhu’ndan Bugüne…
8 17/03/2015 - 10:54 Reel Siyasette İlke ve Tutarlılık!..
8 15/03/2015 - 09:49 Reel Siyaset – İdeal Siyaset
8 13/03/2015 - 10:05 Bugün Cuma, Konumuz: “Tuzak/Mekr”
8 10/03/2015 - 10:10 Vahiy, Fıtrat ve Yorum
8 06/03/2015 - 09:42 100 Yıl Önce “Menar Tefsiri”nde İnsan, Hak ve Özgürlük Kavramları
8 19/02/2015 - 10:13 Diriliş Postası – Hakan Albayrak ve Selahaddin Eş
8 10/02/2015 - 12:00 HASET’ten Elbisemizi Temizlemek Ve Ramazan Yazçiçek’in Yorumu
8 08/02/2015 - 11:15 Mehmet Bostancı’ın Avrupa Müslümanlarına Bıraktığı Miras
8 21/12/2014 - 16:06 Alevi Kimliğinin Yasaklanması ve Kullanılması
8 09/12/2014 - 10:31 Aleviler ve Alevilik -3
8 06/12/2014 - 12:42 Aleviler ve Alevilik: -2
8 05/12/2014 - 10:33 Aleviler ve Alevilik -1
8 19/11/2014 - 10:18 Dünyevileşme ve Laikliğe Karşı Medenileşme
8 07/10/2014 - 11:01 Diyanet’te Devrim ve Islahat Gerekliliği
8 10/08/2014 - 13:02 BANK ASYA Krizi, Ali Babacan ve Spekülasyon
8 21/07/2014 - 11:27 Gazze Direnişi İle Yeni Bir Bahara Doğru!..
8 05/07/2014 - 10:46 Mısır’da İslami Direniş ve Sünnetullah Çizgisi
8 01/03/2014 - 08:13 28 Şubatların Dününü ve Bugününü Aşabilmek
8 28/02/2014 - 07:43 Tüzel Kişilikler Kavşağında Komplo ve Tahkik
8 15/10/2010 - 09:20 İnşa dili ve üslup
8 12/10/2010 - 09:32 İnşa dili ve üslup
8 03/09/2010 - 10:20 Türk İslamcı`, `Kürt İslamcı` olur mu? (2)
8 02/09/2010 - 09:54 `Türk İslamcı`, `Kürt İslamcı` olur mu? (1)
 
 
 
 
1 - Postalların yere basma zamanı...
2 - Hz. Âdem, Yaratılan ilk insan mıdır?
3 - Çipras'tan Batı Trakya'da müftü sorununa çözüm önerisi
4 - 'İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor'
5 - Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı?
6 - İntifada nedir, ilk intifada ne zaman oldu?


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat