Ümmetin erkekleri nerede?

Ümmetin erkekleri nerede?


Ümmetin erkekleri nerede?

 

 

Oğullarımız ve kızlarımız ellerine geçebilecek paranın, tahayyül ettikleri üniversitelerin, arz-ı endam edecekleri mekânların, kullanacakları araçların, programladıkları tatillerin ve bitmeyen meşgalelerin peşinde koştururken az ötede Doğu Türkistan’da, Suriye’de Afganistan’da Irak’ta, Yemen’de ve Filistin’de onurumuza kurşunlar sıkılıyor ve masum insanlar katlediliyor. Analar çocuklarının parçalanan cesetlerini topluyor, kör kurşunların hedefi olan kadınlar toprağa kapanıp sessizce veda ediyor. Daha birkaç hafta önce Filistin’de bir kadın Batı Şeria geçiş noktasında işgalci İsrail askerleri tarafından şehit edildi. Masum kadının görüntüleri bütün dünyaya servis edilirken bırakın küresel odakların maiyetinde şekillenen insan hakları örgütlerini İslam dünyasının lider, yönetici ve âlimlerinden dahi bir açıklama gelmedi. İşte bizim insanımıza biçtiğimiz değer bu kadar. Hiçbir örgütle bağı olmayan, hiçbir suça bulaşmayan bir İslam kadını yol ortasında katlediliyor fakat kimse sesini yükseltemiyor. Oğullarımız, kızlarımız, erkeklerimiz, kadınlarımız katledilirken bizler dünyevi heveslerimizin, sonu gelmeyen taleplerimizin ve ihtiraslarımızın peşinde sürüklenmeye devam ediyoruz.

Ey ihtiraslarını ilahlaştıran insancıklar!

Ey misafir olduğu evde kendini ev sahibi zanneden insan müsveddeleri!

Başınızı çevirin ve kıyıya vuran o çocuk cesetlerine körü körüne bakmayın lütfen görmeye çalışın.

Okul yolunda, işte, evinde katledilen anne-babaların hüzünlü yüzlerine körü körüne bakmayın lütfen görmeye çalışın.

Evlerinden sürgün edilen, yoksullaştırılan, karanlık zindanlara kapatılan işkence edilen masumların gözlerine körü körüne bakmayın lütfen görmeye çalışın…

İşgalci İsrail askerleri, masum bir kadını katlederken büyük bir iş başarmışçasına kasılıyor ve alayvari bir tavır sergiliyorlar. Bazı yayın organları, “50 yaşındaki Filistinli kadının katlinin İslam dünyasında büyük yankı uyandırdığından” bahsediyor… Allah aşkına nerede hangi tepki verildi? Nasıl bir açıklama yapıldı? Hani nerede İslam ümmetinin erkekleri? Ümmetin liderliğine soyunan yöneticiler nerede? İş mazlum coğrafyalara geldiğinde bu liderlerin hiçbirini ortada göremezsiniz. Fakat onlar kendi halklarına gelince birden aslan kesiliverirler.  Artık bizler sürekli birbirlerinin omuzlarına basarak yükselen, İslam dünyasında yaşanan zulme karşı ise seslerini çıkarmayıp zulme rıza gösteren yönetici, lider ve cemaat mensuplarını görmekten bıktık usandık.

Filistin’de hiçbir suç aleti taşımayan, hiçbir suç örgütüyle bağlantısı olmayan bir İslam kadını en gelişmiş silahlarla koşullanmış üç Siyonist asker tarafından katledildi. Unutmayın ey İslam toplumlarının liderleri! Siyonist askerlerin attığı o kurşun bizim onurumuza, izzetimize, bağımsızlığımıza, hürriyetimize atılmıştır. Bizler ise görme ve duyma yetisini kaybetmiş kişi gibi boşluğa doğru bakmaya devam ediyoruz.

 

MİLLİ GAZETE

Google+ WhatsApp