Kategori : Türkiye

Bir ilimizde altın madeni bulundu!

Bir ilimizde altın madeni bulundu!

Tokat'ın Erbaa ilçesinde bulunan bakır maden ocağında yapılan araştırmada bir tonda 3,95-12,54 gram aralığında altın madeni cevheri tespit edildi.

Apokrif Türk Tarih Yazıcılığında Bir Zirve: Şeyh Said Ayaklanması

Apokrif Türk Tarih Yazıcılığında Bir Zirve: Şeyh Said Ayaklanması

Türk tarih kitaplarında “Şeyh Said İsyanı” olarak bilinen 1925 tarihli ayaklanmanın üzerinden 95 yıl geçti. Hadise üzerindeki tartışmalar ve gerçekliklerin ortaya çıkması bir yana, hala konuyu tartışmak dahi “sakıncalıdır.” Olaya yönelik tartışmalar hermönetik yaklaşımlar olmaktan son derece uzak tamamen “apokrif” bir temel üzerinden yürümektedir.

Macron'dan skandal sözler...

Macron'dan skandal sözler... "Türkiye, Libya'da tehlikeli bir oyun oynuyor"

Fransa Cumhurbaşkanı Emannuel Macron, Türkiye'nin desteği ile Libya'da meşru hükümetin darbeci Hafter karşısında üstünlüğü ele geçirmesinden rahatsız oldu. Türkiye'nin Libya'da tehlikeli bir oyun oynadığını ileri süren Macron, "'Türk-Fransız deniz kuvvetleri arasında gerçekleşen hadise, NATO'nun 'beyin ölümünün' kanıtı'' dedi.

Erdoğan'dan 'TAMAM' uyarısı

Erdoğan'dan 'TAMAM' uyarısı "Kurallara uymamak kul hakkına girer"

Sağlık Bakanlığı Marmara Üniversitesi Hastanesi Açılış Töreni ve Marmara Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Külliyesi açılışında konuştu. Hastaneye Prof. Dr. Asaf Ataseven hastanesi adını verdiklerini belirten Cumhurbaşkanı, koronavirüs salgınında son günlerde yaşanan artışa dikkat çekti. Maske, Mesafe ve Temizlik kurallarını hatırlatan ve bu kuralları tersinden tekrarlayarak "TAMAM" diyen Erdoğan, "Kurallara uymamak kul hakkına girer" ifadesini kullandı...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan koronavirüs açıklaması: Çocuklarımızın korkuları bizi üzdü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan koronavirüs açıklaması: Çocuklarımızın korkuları bizi üzdü

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Galiba en zoru çocuk olmaktı. Korkuları bizi üzdü. Parkları özleseler de evde kalmayı başardılar. Çıktıklarında maskelerini taktılar. Çocuklarımıza ve anne babalarına teşekkür ederim. Dışarı çıktıklarında kurallara uymayanları uyarabilirler. Sloganları hazır: 'Bana yaklaşmayın!" ifadelerini kullandı.

Kafe ve restoranlarda maske kullananlar dikkat!

Kafe ve restoranlarda maske kullananlar dikkat!

Normalleşme süreciyle birlikte kafeler ve restoranlar da hizmet vermeye başladı. Uzmanlardan yemek yerken ve çene altına inen maskelerle ilgili çok kritik uyarılar geldi...

Sağlık Bakanlığı evlerde test yapacak!

Sağlık Bakanlığı evlerde test yapacak!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, yaklaşık 10-12 günlük veriler ışığında yaklaşık 40 bin civarında enfekte hasta bulunduğunu söyledi. Bu hesaplamanın yüzde yüz doğruluğu kanıtlanmış bir bilimsel altyapısı olmadığının altını çizen Kara, asıl tespitin ise önümüzdeki hafta TÜİK aracılığı ile önümüzdeki hafta yapılması planlanan çalışma ile ortaya çıkacağını ifade etti. Kara, seçilen adreslerde ev halkına önce antikor testi, Kovid-19 tespit edilmesi halinde de PCR testi yapılacağını belirtti.