Suudi Arabistan: Rusya ile ilişkimiz ailevi, boşanmayı planlamıyoruz

Suudi Arabistan: Rusya ile ilişkimiz ailevi, boşanmayı planlamıyoruz

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdülaziz bin Selman, ülkesinin Rusya ile ilişkilerini "ailevi" olarak nitelendirirken, iki ülkenin farklılıklarını çözebileceğini söyledi.

Suudi Arabistan Enerji Bakanı Abdülaziz bin Selman, ülkesinin Rusya ile ilişkilerini "ailevi" olarak nitelendirirken, iki ülkenin farklılıklarını çözebileceğini ve Riyad'ın Moskova ile "boşanmayı" planlamadığını vurguladı.

Suudi bakan, Bloomberg'e verdiği röportajda, Rusya ile OPEC+ anlaşması konusunda geçen mart ayında yaşanan anlaşmazlığı her ailede yaşanabilen ama onu daha güçlü yapan görüş ayrılıklarıyla karşılaştırdı.

Bakan bin Selman ek olarak, "Buna boşanma demezdim. Her ailede olduğu gibi fertler arasında görüş ayrılıkları olur. Ama genel olarak aileler ipliğini pazara çıkarmaz, tüm anlaşmazlıklar her zaman çözüme kavuşturulur. Biliyorsunuz her şey aile bağlarının ne kadar güçlü olduğuna bağlı. Bu aile güçlü bağa sahip." sözlerini kullandı.

"Anlaşmazlıkların aşılması her bir aileyi daha da güçlü yapıyor. Yani dediğim gibi biz aileyiz. Ve bir aile olarak artık gelecekte ortaya çıkabilecek olası anlaşmazlıklara karşı daha dayanıklıyız" ifadelerini kullanan Bakan, "Yani hayal kırıklığına uğrattıysam özür dilerim ama boşanmaya ihtiyacımız yok" diye ekledi.

Google+ WhatsApp