Sokağa çıkma yasağı bugün bitiyor mu?

Sokağa çıkma yasağı bugün bitiyor mu?

Koronavirüs nedeniyle evlerinde karantinada kalan vatandaşlar sokağa çıkma yasağının ne zaman sonra ereceğinin yanında nerelerin açık olduğunu da merak ediyor...

Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında 4 gün sürecek sokağa çıkma yasağı Cumhurbaşkanı ve Bilim Kurulu kararınca kararlaştırılmıştı.

Alınan kararlar sonucunda yaklaşık 1 aydır, öngörülen şehirlerde hafta sonları ve önemli günlerde sokağa çıkma yasağı uygulaması yapılıyor.

Bununla beraber işlerin iyi gitmesi nedeniyle 30 büyükşehir ve Zonguldak’ı kapsayan sokağa çıkma yasağında, bazı şehirlerdeki yasak ta iptal edildi.

Her hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağı Cumartesi ve Pazar günlerinin yanısıra 19 Mayıs Salı günün resmi tatil olması sebebiyle Pazartesi ve Salı gününü de kapsayacak.

Yasak 19 Mayıs Salı günü saatlerin 23:59'u göstermesiyle sona erecek.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ İLLERDE OLACAK?

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada dört günlük sokağa çıkma yasağının kapsadığı iller ise büyükşehir statüsündeki Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun ve Van ile Zonguldak olmak üzere toplam 15 il sınırları içinde geçerli olacak.

Google+ WhatsApp