Ramazan ayında provokasyon! İslam'a ve Hz. Muhammed'e hakaret yağdırdı!

Ramazan ayında provokasyon! İslam'a ve Hz. Muhammed'e hakaret yağdırdı!

Fotoğrafçı Fırat Erez, sosyal medya hesabından İslam ve Hz. Muhammed için ağza alınmayacak ifadeler kullandı. Kendisine gelen tepkiler üzerine haddini daha da aşan Erez, ''Bunu yapacağım, İslam'ın nurunu söndüreceğim.'' dedi. Skandal sözlerin ardından vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulundu.

Fotoğrafçı-Yazar kimliğiyle tanınan Fırat ErezTwitter hesabından, İslam'ı ve Hz. Muhammed'i hedef alan açıklamalarda bulundu.

TV5 televizyonunun sosyal medya hesabından paylaştığı ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu'nun ''İslam’da yalan olmaz, iftira olmaz, hıyanet olmaz, soygun olmaz, rüşvet olmaz.'' ifadelerinin yer aldığı videoyu alıntılayarak ''İslamda yalan da olur, iftira da olur, hıyanet de olur, soygun da olur, rüşvet de olur. Aslında İslam neredeyse sadece budur.'' sözleriyle İslam'ı hedef alan Erez, bununla da yetinmedi.


Daha sonra kendisine gelen tepkileri alıntılayarak daha da haddini aşan Erez, İslam'ı ve Hz. Muhammed'i hedef alan açıklamalarına devam etti.

İşte Erez'in o skandal paylaşımlarından birkaçı;
TEPKİ YAĞDI

Erez'in ağza alınmayacak ifadelerine tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, halkı kin ve düşmanlığa teşvik ederek aşağılama suçunu işlediği gerekçesiyle emniyete çağrıda bulundu. 

FIRAT EREZ KİMDİR?

 

Fırat Erez, 1964 yılında Aydın'da doğmuştur.

Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Deniz Biyolojisi mezunudur. 1987 yılından itibaren profesyonel reklam fotoğrafçılığı yapmaktadır.

Fotoğrafçı-Yazar Fırat Erez, yıllarca solun farklı fraksiyonları içinde yer almış bir isimdir.

Erez, Antalya'da yaşamaktadır.

Reklam fotoğrafçılığı yapan Erez'in sosyal medyada ki hakaret içerikli paylaşımları tepki toplamaya devam ediyor. Erez'in ağza alınmayacak ifadelerine tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, halkı kin ve düşmanlığa teşvik ederek aşağılama suçunu işlediği gerekçesiyle emniyete çağrıda bulundu.

Google+ WhatsApp