Onlar gittiler

Onlar gittiler


Onlar gittiler

 

Mısır’da halkın özgür iradesi ile seçilen Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi kukla bir diktatör tarafından yol arkadaşları ile birlikte zindanlara atıldı. İslam toplumlarının lider ve yöneticileri zulme maruz kalan Mursi’ye el uzatamadılar, zulme seyirci kaldılar. İhvan mensubu gençler idam edildi, kadınlar, çocuklar ağır baskılara maruz kaldılar. Müslüman Kardeşler mensubu Müslümanların okulları kapatıldı, mallarına el konuldu ve masum insanlar zindanlarda ağır işkencelere maruz kaldılar.

Altı yıl boyunca zindanda zor şartlarda yaşayan Muhammet Mursi sağlık kontrolü ve ailesi ile görüşme gibi en temel insani haklardan dahi mahrum edildi, doktor kontrolünde olması gerekirken engellendi ve Mursi’nin dış dünya ile irtibatı kesildi. Ve Mursi zindanda maruz kaldığı ağır şartlara daha fazla dayanamayıp hayata veda etti.

Birleşmiş Milletler insan hakları örgütleri sözde Mursi’nin ölümü için bağımsız bir soruşturma açılması çağrısında bulundular… İyi de bahsedilen soruşturma Mursi’ye haklarını iade edebilecek mi? Katledilen onlarca insanı geri getirebilecek mi?

Mısır örneğinde görüldüğü üzere küresel zihniyet Ortadoğu’da kendi değerlerine sahip çıkan ve halkları ile ilişkilerini bu doğrultuda sürdüren bir yönetici istemiyor. Onlar bu vasıflara sahip olan yöneticinin güdülen koyun durumuna getirilemeyeceğinin farkındalar. O nedenle itiraz eden, siz değil, biz diyen, yabancı değil yerli diyen, çatışma ve menfaat değil paylaşım ve adalet diyen yönetici asla istemiyorlar. Onlar küresel terörizmin bir parçası olarak varlık gösteren lider, yönetici ya da sözde aydınları destekliyor, onların alanını açıyorlar.

Mısır’da halkın özgür iradesi ile seçilen Cumhurbaşkanı Muhammet Mursi küresel zihniyetler ve onların işbirlikçileri tarafından zindana atıldı ve burada hayata veda etti. Peki, Mursi’nin suçu neydi? Mursi’nin suçu tavrını hak ve özgürlükten yana almasıydı, Siyonist-kapitalist zihniyetlere değil İslam’a ve Müslümanlara hizmet etme niyetiydi, Ortadoğu’da akan Müslüman kanına son verilmesini istemesiydi, işgal ve zulme maruz kalan Filistin halkının yanında yer almasıydı… Ve o şimdi Allah’ın katında. Artık ona uzanamayacak ve onun ruhunu yaralayamayacaklar. O bu dünyadaki imtihanını başarı ile tamamladı ve Rabbine kavuştu. Yarınların ne olacağını ise bilemiyoruz…

ABDULLAH MURSİ HAYATINI KAYBETTİ

Küresel-kapitalist eşkıyaların işbirlikçisi Sisi, Mısır’da darbe yaparak seçilmiş cumhurbaşkanını zindanlara kapattı ve ölümüne sebebiyet verdi. Sisi aileleri dağıttı, çocukları yetim, kadınları dul bıraktı. Mısır topraklarına ektiği zulmü sürdürürken masum halka hiç kulak vermedi, onların yaşam haklarını ellerinden aldı. Sisi’nin zulmünden payını alan Muhammet Mursi’nin oğlu Abdullah Mursi de hayatını kaybetti. Abdullah geçtiğimiz yıl Şeyh Zayid bölgesindeki evlerine baskın yapan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınmış daha sonra serbest bırakılmıştı. Mursi’nin eşi ve çocukları dışarıda her gün acıyla kavruluyor ve babanın hürriyetine kavuşması ve haklarının iade edilmesi için çare arıyorlardı. Mısır’da yapılan darbe sadece yöneticileri etkilememişti onların eşleri ve çocukları da bu zulümden yoğun şekilde etkilenmiş çoğu sağlıklarını kaybetmişlerdi. Muhammet Mursi’nin vefatından sonra sosyal medyada ona olan özleminden bahseden Abdullah, genç yaşta hayata veda etti. Allah ailesine sabrı cemil nasip etsin…

 

MİLLİ GAZETE

Google+ WhatsApp