Müslümanların virüsle imtihanı - 1

Müslümanların virüsle imtihanı - 1


Çin’de ortaya çıkan ve buradan bütün dünyaya yayılan koronavirüs, siyasi, ekonomik ve sosyal dengeleri büyük oranda etkiledi. Uzmanlar virüsün abartıldığını ifade edip insanları sükûnete davet etseler de, küresel medya korku empoze etmeye devam ediyor. Zerre kadar virüs bütün dünyayı etki altına aldı. Artık kimse fotoğrafın arka kısmında dönen dolaplara bakmıyor… Kimse Suriye’de, Yemen’de, Irak’ta, Doğu Türkistan’da katledilen insanlardan bahsetmiyor. Kimse vahşi Batı’nın sömürdüğü kaynaklardan, süpürdüğü değerlerden, masumlar üzerinde sergilediği baskı ve dayatmalardan bahsetmiyor. Kimse kıyılara sürüklenen mültecilerin akıbetinden, Hindistan’da katledilen masum insanlardan söz etmiyor. Kimse Ortadoğu ve Filistin üzerine kurgulanan senaryolardan bahsetmiyor. Küresel medya sadece virüs haberlerine ve virüsün yol açabileceği olası sorunlara yer ayırıyor…

 

Çin’den bütün dünyaya yayılan virüsün hayvanlardan geçtiği iddia edilse de, stratejistler virüsün hedeflenen dijital dünya düzenine geçebilmek için tezgâhlanan, kimyasal bir silah olduğunu söylüyorlar. Virüsün nasıl ortaya çıktığı, nerede üretildiği, hangi siyasi ve ticari yapıları hedef aldığı, gelecekte nelerin planlandığı stratejistler tarafından tartışılıyor. Çin’le yapılacak ticari alışverişlere geçici olarak sekte konuluyor ve Çin zihinlerde korku saçan virüslerin ülkesi olarak yer alıyor. Doğu Türkistan’da Müslüman halkları hedef seçen ve onları acımasızca katleden Çin şimdilerde mesaisinin büyük çoğunluğunu bu öldürücü virüsle mücadele ederek harcıyor.

 

Koronavirüs Çin’de, İran’da, Avrupa’da gittikçe yayılıyor. Ülkemize de sıçrayan bu karanlık tehlike titizlikle takip ediliyor ve kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Özellikle umreden gelen vatandaşlarımız için gerekli önlemler alınıyor. Herkes endişe içinde herkes panikle bekliyor. Daha dün mülteciler gitsinler, neden savaşmadılar, neden geldiler diye saldırgan tavırlar sergileyen insanlar koronavirüsten korunabilmek için neredeyse iğnenin deliğine girecekler. Marketlerin rafları boşaltılıyor, evler yiyecek stokları ile dolup taşıyor, maskeler, kolonyalar, temizlik ürünleri çerez gibi satılıyor ve bu iş emperyalist güçlerin işine yarıyor. İnsanların yaşadığı stres, gerginlik ve kaygı gibi ruhsal sorunlar ise işin bir başka boyutu…

 

 

Çağımızda ölüm kusan savaşlar sadece bombalarla gerçekleştirilmiyor. Silahlar laboratuarlarda üretiliyor ve kimi zaman havaya sıkılıyor, kimi zaman yiyip içtiğimiz ürünlere enjekte ediliyor, kimi zaman ilaç olarak sunuluyor. Küresel güçler bizler adına yazdıkları senaryoyu aktive edebilmek için her yolu deniyorlar. Ve ölüm, yoksulluk, hastalık hep masum insanları hedef alıyor, onların ocağını söndürüyor.

 

Koronavirüsün Çin’den İran’a, İtalya’ya ve Avrupa’ya doğru yayılması ve alınabilecek önlemler hakkında abartılı açıklamaların yapılması halkımızı korku ve paniğe sürükledi. Düşünün elinizdeki bütün imkânları kullanıyorsunuz fakat zerre kadar bir virüs geliyor ve sizi büyük bir hamle ile etkisiz hale getiriyor. Hayat boyu koşturduğunuz yolları koşturamaz, aştığınız engelleri aşamaz hale geliyorsunuz. Yaşamla bağınız zayıflıyor ve kendinizi zirvede görürken zerre kadar bir virüsün önünde koşturmaya başlıyorsunuz. Hiç bekler miydiniz bunu? Kimse bana bir şey yapamaz derken zerre kadar bir virüsün önünde can havliyle koşturacağınızı söyleseler inanır mıydınız? Şu günlerde gündemden düşmeyen ve tehlike saçan virüs ister kendiliğinden ortaya çıkmış olsun ister biyolojik savaş laboratuarında üretilmiş olsun insanda uyandırdığı etki aynı. Ölüm duygusu, acı, yoksulluk ve çaresizlik… Müslümanların söz söyleme hakkını ve cesaretini kaybettiği bir çağda yaşıyoruz. Bizim adımıza küresel teröristler konuşuyor, bizim adımıza onlar karar veriyor, bizim yaşamsal kaynaklarımızı onlar sömürüyor… Soluduğumuz havadan tükettiğimiz ürünlere kadar her şey onların kontrolünde. Hanemizde istedikleri gibi at koşturuyorlar, istediklerini katledip istediklerini göklere çıkarıyorlar. Fakat ne acıdır ki, dünya sahnesinde silik ve sönük kalan Müslüman liderler bir araya gelip güç birliği oluşturamıyor ve bu esarete son veremiyorlar… Ne acı!

Google+ WhatsApp