Mesele LGBT değil, aile kurumu değil, anladık…

Mesele LGBT değil, aile kurumu değil, anladık…


Hakikaten de KADEM Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRGEV Yönetim Kurulu Başkanı Fatmanur Altun’un dediği gibi İstanbul Sözleşmesi artık bir turnusol kağıdına dönüştü.

LGBT lobisine karşı aile kurumunu savunduğu iddiasıyla İstanbul Sözleşmesi’ne karşı çıkanlar, eşcinsellik konusunda görüşlerini açıkça ortaya koymasına rağmen, Fatmanur Altun gibi önde gelen isimlere, KADEM gibi muhafazakâr kadın derneklerine inanılmaz bir saldırı başlatılmış durumda. Halihazırda uzunca bir süredir devam eden İstanbul Sözleşmesi tartışmasının, Ayasofya Camii’nin ibadete açılması sonrasında, yürütülen son kampanya ile beraber sistematik bir saldırı haline geldiğini söylersek yanılmayız.

Tıpkı sözleşmeyi kendi yararına bir aparat haline getirmek isteyen LGBT lobisi gibi, muhafazakar kesimde de kadın hakları karşıtı bir lobi oluştuğunu, hatta çoktandır orada olduğunu görmemek mümkün değil.

Düşüncelerini ve duruşunu açık bir şekilde ifade etmesine rağmen Fatmanur Altun’a yönelik, “Haydi itiraf et, İstanbul Sözleşmesine iman ediyorsun,” diyerek terbiyesiz bir üslupla baskı kuranlar mı istersiniz, sözleşmeyi destekleyen AK Partili kadınlara açık açık “fahişe” diyen mi, Cumhurbaşkanını sözleşmeden çekilmezse hükümetin sonunu hazırlıyor olmakla tehdit eden mi…

Özetle, “kadına yönelik şiddet” tartışması AK Partili kadınları hedef alan sözlü şiddet fırtınası içinde devam ediyor. Siyasetçisinden gazetecisine, sivil toplum yöneticisine tüm muhafazakâr kadınları sigaya çekme hakkını kendinde görüp, “Sözleşmeyi destekliyor musun........

Google+ WhatsApp