Kur'an Talebelerine Mesajımdır

Kur'an Talebelerine Mesajımdır

Sevgili Kur’an talebeleri, Siz Kur’an’ın terbiyesinden geçtiniz. Aklını kiraya vermiş insanlarla tartışırken, onlar ne kadar terbiye ve edepsiz hareket ederlerse etsinler, siz asla ağzınızı bozmayın ve vakarınızı kaybetmeyin! Ben ölümlü biriyim, beni savunmayın! Ben hakkımı elbette Yüce Rabbimin mahkemesinde

KUR’AN TALEBELERİNE MESAJIMDIR

 

Sevgili Kur’an talebeleri,
Siz Kur’an’ın terbiyesinden geçtiniz.
Aklını kiraya vermiş insanlarla tartışırken, onlar ne kadar terbiye ve edepsiz hareket ederlerse etsinler, siz asla ağzınızı bozmayın ve vakarınızı kaybetmeyin!
Ben ölümlü biriyim, beni savunmayın! 
Ben hakkımı elbette Yüce Rabbimin mahkemesinde alacağım.
Fakat şeyhlerini onun astı olarak Allah’a ortak koşanlara, hadisi Kur’an’a ortak koşanlara, uydurulmuş dini tamamlanmış İslam’a ortak koşup “paralel din” ilan edenlere karşı Kur’an’ı ve tevhidi savunun! “Buhari çökerse İslam çöker” diyen çarpık zihniyetle sonuna kadar mücadele edin!

Kur’anî hakikatleri ısrarla, sabırla, metanetle ve bıkmadan usanmadan anlatın!
Uydurulmuş dinin taraftarıyla değil, uydurulmuş dinin ilkesizliği ile savaşın. 
Olayları ve insanları konuşmak yerine ilkeli hareket etmeyi kendinize ilke edinin. Uydurulmuş dinin sakinlerinden bir insanın daha Kur’an’ın nuruyla aydınlanması tek hedefiniz olsun!
Sloganların peşinden değil ilkelerinden peşinden gidin. 
Aziz Kuran talebeleri, görünmek için değil olmak için çalışın. Zira hakkın hatırını her hatırın üstünden tutanlar Kuran’a hizmet ederler.
Bakın! Başımıza ne geldiyse, kendisini hakikatin sahibi zannedenlerden geldi. Tekfircilik, fanatizm, entegrizm, radikalizm ve holiganizmin tüm çeşitlerinin arkasında bu hastalık yatar. Kendisini hakikatin sahibi sananlar, ‘hakikate’ babasının malı gibi davranırlar.
Sizler hakikatin sahibi değil talibi olan bir neslin öncüleri olun. 
Akif’in rüyası olan Asım’ın nesli; işte o şelaleden çağıldayacaktır.

Akıllarını ve iradelerini şeyhlerine teslim etmiş bu kardeşlerimizi akıllarını kullanmaya davet edin! Onlara şu mubarek ayetleri hatırlatın: 
“Allah akıllarını kullanmayanları pisliğe mahkûm eder.” (Yunus 100)
“Allah indinde canlıların en şerlisi, aklını kullanmayıp hakikate karşı kör ve sağır davrananlardır.” (Enfal 22)
Fakat bütün bunları Kur’an talebesine yakışan bir üslupla yapın. Mubarek Kur’an’ın şu davetini hiç aklınızdan çıkarmayın: “Yaşayan bir delil ile yaşasın, helak olan bir delil ile helak olsun.” Ve şu ayeti de: “Bilmediğin şeyin ardına düşme! Unutma ki kulak, göz ve gönül, hepsi ama hepsi bundan dolayı sorumlu tutulacaktır.”

 

 

Kur’an talebesi 
Mustafa İslamoğlu

Google+ WhatsApp