Kudüs için meydanlara iniyoruz

Kudüs için meydanlara iniyoruz

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Anadolu’daki tüm illerde bulunan İnsani Yardım Dernekleri, ABD’nin İsrail Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına tepki göstermek, Filistinlilerin düzenlediği Büyük Dönüş Yürüyüşü’ne destek vermek ve Büyük Felaket olarak adlandırılan Nakba’nın 70. yılını protesto etmek için çağrı

Kudüs için meydanlara iniyoruz

 

 

İHH İnsani Yardım Vakfı ve Anadolu’daki tüm illerde bulunan İnsani Yardım Dernekleri, Filistin'de yaşanan hukuksuzluklara karşı tüm Türkiye’de Cuma namazı sonrası basın açıklaması yapacak ve İslam dünyasına karşı atılan bu adımları protesto edecek.

11 Mayıs Cuma günü İstanbul’da Fatih Camii’nde ve tüm illerin meydanlarında Kudüs dostlarıyla buluşarak ABD’nin ve İsrail'in hukuksuz kararına karşı çıkacak.

Utanç kararı

ABD Başkanı Donald Trump'ın "Kudüs'ü İsrail'in başkenti" olarak kabul eden ve Tel-Aviv'deki büyükelçiliği şehre taşıyacağını ilan eden kararını somutlaştıran ilk adım atılmıştı.

Uluslararası toplumun söz konusu kararı en üst düzeyde tepkisine rağmen, İsrail yönetimi Kudüs'e 14 Mayıs'ta taşınması beklenen ABD Büyükelçiliği binasının açılacağı Ernuna Mahallesi çevresindeki cadde ve sokaklara Arapça, İngilizce ve İbranice "ABD Büyükelçiliği" yazılı adres levhaları yerleştirmişti.


Erdoğan'dan seferberlik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı sıfatıyla Ramazan öncesi İsrail’in işgali altında yaşayan Filistinliler için yardım kampanyası başlatıyor. Koordinasyonunu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ’ın yürüteceği kampanya üye ülkeler kanalıyla tüm dünyaya yayılacak. Erdoğan, bu çerçevede üye ve gözlemci ülkelerin liderlerine birer de mektup gönderecek.

Filistin için seferberlik

GÜNDEM
Filistin için seferberlik
 
 
yeni şafak

Google+ WhatsApp