KOVİD19 bir “biyolojik silah” falan değil, geçiniz…

KOVİD19 bir “biyolojik silah” falan değil, geçiniz…


 

Bıraksanız, bu yılın başında uzun bir aradan sonra faaliyete geçen Meksika’daki Popocatepetl yanardağının ABD’nin ürettiği yeni bir silahın denemesi nedeniyle patladığını söyleyecek insanlar ve bu tür laflara anında inanacak milyonlarca insan var.

Gerçekte mümkün mü, hayır!

Toplu korku hastalığı destekli sosyal şizofreni diye bir durum var.

Sosyal medyanın yaşama bu kadar hakim olmasından sonra akademisyenlerin üzerinde çalışması, devletlerin de bir “ulusal güvenlik sorunu” olarak değerlendirmesi gereken bir durum.

Çok geniş bir kitlenin, yapılan tüm bilimsel çalışmalarda, yeri-yurdu, kökeni ve işleyiş mekanizmaları ayan beyan belli bir virüsün “biyolojik silah” olduğuna inanması bunun açık örneğidir. (İlk hastanın adı belli, Wuhan’daki o canlı hayvan pazarında karides satan Wei Guixian, öyküsü tanımlanmış bir vakadan söz ediyoruz.)

Bizim KOVİD19 olarak tanımladığımız virüsü bilim, SARS-Cov-2 olarak adlandırıyor, niye? Çünkü ilk kez 2003 yılında tanıştığımız SARS-Cov-1’in biraz değişik haliyle buluştuk.

· PLANLANMIŞ İLAÇ YOK, VAR OLAN İLE İDARE EDECEĞİZ

En çok söylenen ( ABD’nin Çin’i çökertmek için ürettiği laflı siyasi komplo teorisinden söz etmiyorum, virüs ürettiği ileri sürülen ABD çöktü gitti, Çin’de yalanla işi idare ediyor) virüsün ilaç kartelleri tarafından üretilmiş ilaç ve aşı için devreye sokulduğu yönündeki komplo teorisi…

İlaç ve aşı nerede?

Aksine, salgının tedavisinde mevcut/bilinen sıtma ve anti-viral ilaçların kombinasyonu kullanılıyor.

Son örnek, ABD İlaç İdaresi’nin Ivermectin isimli ilacı KOVID19 tedavisi için de onaylamasıdır. Nedir Ivermectin? Bir anti-paraziter kullanımda ilaç, ama virüsün akciğer ve böbrek hücrelerine girişini de 5 binde 1 oranına düşürüyor, yani bedenin kapılarını kapatıyor.

@youtube kanalımda detayını verdim (1) İsveç, Avusturya, İspanya ve Kanada’daki 11 güçlü araştırma kuruluşu ve 18 seçkin bilim adamının KOVİD19 tedavisi için bir-kaç gün için geliştirdikleri hrsACE2 de 17 yıl önceki SARS araştırmalarının bir sonucu ve büyük umut oluşturdu.

Yani, birden bire ortaya bir ilaç çıkmayacak, var olanlarla idare edip, onları, KOVİD19’un işleme algoritmasına göre ayarlayacağız, hepsi bu…

· GERÇEKLERİ ÖRT-BAS ETME: KOMPLO TEORİSİ

Bakın, daha bu işlerin başlarındayken, İstanbul Tıp Fak. Enfeksiyon Hast. ve Klinik Mikrobiyoloji Başkanı Prof. Dr. Haluk Eraksoy ne diyordu (2): Virüsler için her şeyi düşünebilirsiniz ancak pratikte henüz böyle bir çalışmayı hayata geçirecek teknoloji ve bilimsel yeterliliğe sahip ülke olmadığını biliyoruz NOKTA

Komplo teorileri beyin fırtınası toplantılarında faydalı metottur, o kadar. Yaşamın gerçeklerine hakim olmaya başladıkları an, tehlikeli bir ruh hastalığına dönüşür, insanlar sanal alemde kendi korkularıyla yaşar hale gelirler.

KOVİD19 da diğer koronavirüs ailesi gibi, hayvandan bize ulaşan bir virüs türüdür, bu virüsle temas kurmamızın nedeni de devletlerin laboratuvarları değil, küresel gıda tröstlerinin ormanlık alanlara tarım alanı saldırılarıdır, okuyun (3).

Komplo teorileri sizin yaşamın gerçeklerinden uzaklaşmanızı, asıl sorunların saklanmasını isteyenlerin propaganda ürünleridir, bilin.

(5G teknolojisinin bu hastalığı körüklediğine(!-ne alaka) inanan insanlar, baz istasyonu yıktı, ortaçağa hoş geldiniz.)

Bilim orada bütün gerçeğiyle duruyor, insanlar sosyal medyada nelerle uğraşıyor, pes!..

(1) https://youtu.be/X3Uizhxaz3U

(2) https://www.ntv.com.tr/saglik/komploculara-gore-biyolojik-silah-uzmanlara-gore-boyle-bir-teknoloji-yok-corona-virus,3_BFjJ1d-02gP5CCodhUyg

(3) https://www.star.com.tr/yazar/katil-gida-sektorundeki-vahsi-kapitalizmdir-yazi-1522736/

Google+ WhatsApp