Korkutan gelişme: Koronavirüs kapıya dayandı!

Korkutan gelişme: Koronavirüs kapıya dayandı!

Çin'den dünyaya yayılan koronavirüs paniğe neden olmaya devam ediyor. Avrupa ve Asya'ya yayılan koronavirüs, Afrika ülkesi Mısır'da da görülmüştü. İran'da koronavirüs tespit edilen 2 kişi hayatını kaybetti. İran’ın Kum kentinde koronavirüs nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından yarın okullar tatil edildi. Hastanelerde 31 kişinin Corona Virüsü teşhisiyle tedavi gördüğü öğrenildi

İran'ın Kum kentinde yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) bulaştığı 2 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.
 
İran'ın Kum şehrinde Corona Virüsüne yakalanan hastaların Tahran'a sevk edilip karantinaya alınacağı belirtiliyor
 
İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, Twitter hesabından paylaştığı mesajında, Kum kentinde solunum yetmezliği şikayetiyle gözetim altında tutulan ve yeni tip koronavirüs test sonuçları pozitif çıkan 2 kişinin yaşamını yitirdiğini ifade etti.
 
İran’ın Kum kentinde koronavirüs nedeniyle 2 kişinin hayatını kaybetmesinin ardından yarın okullar tatil edildi.
 
Kum Tıp Üniversitesi Rektörü Muhammed Rıza Kadir de İran medyasına yaptığı açıklamada, son 4 günde solunum yetmezliği şikayetlerinde artış olduğunu belirtti.
 
Virüs hastalıklarıyla mücadele için Kum'da bir hastanenin tahsis edildiğini söyleyen Kadir, ihtiyaç olması halinde ikinci bir hastaneyi de hizmete sokacaklarını aktardı.
 
İlk olarak Çin'in Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık 2019'da tespit edilen Kovid-19'un kısa sürede diğer şehir ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü "acil durum" ilan etmişti. Çin'de Kovid-19 salgını nedeniyle can kaybı 2 bin 5'e, virüs bulaşan kişi sayısı da 74 bin 185'e çıkmıştı.

Google+ WhatsApp