İstanbul'da seçimin yenilenmesini isteyeceğiz

İstanbul'da seçimin yenilenmesini isteyeceğiz

Sonuçta oyların tamamına ilişkin sadece yüzde 6 sayılmış iken geldiğimiz noktada fark 29 binlerden 14 binlere indi. Bunu CHP sözcüsü de ifade ettiler. Bu isimleri görevlendiren sizi idari amirleriniz diyorlar kendileri. Biz kanunlara göre

İstanbul'da seçimin yenilenmesini isteyeceğiz

 

 

K Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Yavuz'un açıklamalarından satır başları şöyle:

Sonuçta oyların tamamına ilişkin sadece yüzde 6 sayılmış iken geldiğimiz noktada fark 29 binlerden 14 binlere indi. Bunu CHP sözcüsü de ifade ettiler. Bu isimleri görevlendiren sizi idari amirleriniz diyorlar kendileri. Biz kanunlara göre bu süreç işletilmelidir diyoruz. O yüzden kanunun öngördüğü hususlar çerçevesinde taleplerimizi dile getirdik ve takibimizi bu şekilde yaptık. Yasa net bir hüküm koyuyor. İncelenen 13 ilçede 5 bin kişi liste dışından.

Yasal olan tüm yollar kullanılıyor, bu yadırganmamalı.

Büyükçekmece için olağanüstü itirazımızı yapacağız

  • Büyükçekmece'de talebimizi geri çektiğimizi söylüyor Öztrak, böyle bir şey yok. Büyükçekmece ile ilgili itirazımızı yaptık, bugün olağanüstü itirazımızı da yapıyoruz.

51 sandığın sayımına karar verilmesini anlamış değilim

51 sandığı saymanın hiçbir anlamı yoktur. Bizim '51 sandığı sayın' şeklinde bir talebimiz de yok ortada.

'İstanbul'da seçimin yenilenmesini istiyoruz' diyeceğiz

  • Olağanüstü itiraz yolunu kullanarak diyeceğiz ki seçimin sonucunu çok net etkileyecek olaylar ve haller var. 'İstanbul'da seçimin yenilenmesini istiyoruz' diyeceğiz.

yeni şafak

Google+ WhatsApp