İngiltere'de ırkçılık bitmiyor: Kardeşine de saldırmışlar

İngiltere'de ırkçılık bitmiyor: Kardeşine de saldırmışlar

İngiltere'de 15 yaşında Cemal adındaki Suriyeli mülteciye yönelik ırkçı saldırı dünyada büyük tepki toplarken, Cemal'ın kız kardeşinin de benzer bir saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı. Yayınlanan bir videoda, Cemal'in kız kardeşinin başörtüsünün zorla çıkarılmaya çalışıldığı ve

İngiltere'de ırkçılık bitmiyor: Kardeşine de saldırmışlar

 

 

İngiltere'de 15 yaşında Cemal adındaki Suriyeli mülteciye yönelik ırkçı saldırı dünyada büyük tepki toplarken, Cemal'ın kız kardeşinin de benzer bir saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı.

Yayınlanan bir videoda, Cemal'in kız kardeşinin başörtüsünün zorla çıkarılmaya çalışıldığı ve şiddete maruz kaldığı görülüyor.

Cemal'e yönelik saldırı dünyanın tepkisini çekmişti

Irkçı saldırıya uğrayan Suriyeli çocuğun görüntüsü sosyal medyada milyonlarca kişi tarafından izlendi ve tepki toplamıştı.

İngiltere'de bir ırkçı saldırı daha: Bu kez kız kardeşini hedef aldılar
 
OYNAT00:19
İngiltere'de bir ırkçı saldırı daha: Bu kez kız kardeşini hedef aldılar
İngiltere'de 15 yaşında Cemal adındaki Suriyeli mülteciye yönelik saldırı dünyada büyük tepki toplarken, Cemal'ın kız kardeşinin de ırkçı saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı.Yayınlanan görüntülerde ırkçı bir öğrencinin, Müslüman öğrencinin başörtüsünü çıkarmaya çalıştığı görüldü. Video kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

İngiltere'de Suriyeli öğrencinin kolunu kırıp işkence yaptılar! videosunu izlemek için Tıklayın

 
Aileleri için 80 bin sterlin toplandı

15 yaşındaki çocuğa ve ailesine yardım amacıyla kurulan bir internet sitesi aracılığıyla ise 80 bin sterlin toplandı.

Guardian gazetesi, Suriyeli gencin ve ailesinin, iki yıl önce Birleşmiş Milletler yardımıyla İngiltere'de yaşamaya başladığını aktardı.

Ailesi taşınmayı düşünüyor

İngiliz basını Cemal'in ve kız kardeşinin sürekli olarak kötü muameleye maruz kaldıkları için ailenin yeniden taşınmayı düşündüğünü yazdı.

İngiltere'de Suriyeli öğrencinin kolunu kırıp işkence yaptılar!
 
OYNAT00:25
İngiltere'de Suriyeli öğrencinin kolunu kırıp işkence yaptılar!
İngiltere'nin Huddersfield şehrindeki Almondsbury Lisesi'ne giden Suriyeli mülteci bir çocuğun yaşıtları tarafından işkenceye maruz kaldığı görüntüler sosyal medyada yankı buldu. Daha önce kolunu kırdıkları çocuğu okul bahçesinde sıkıştıran zorba gençlerden biri önce çocuğun boğazını sıkarak yere serdi ardından zorla su içirmeye çalışarak işkence yaptı. Okul yönetimi ve polisin yaşanan olaylara tepkisiz kaldığı dikkat çekti.
 
yeni şafak

Google+ WhatsApp