Heniye Mursi'nin eşini arayarak Başsağlığı diledi

Heniye Mursi'nin eşini arayarak Başsağlığı diledi

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Mısır’ın demokratik yollarla seçilmiş ve meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin eşiyle telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Heniyye görüşmede,

Heniye Mursi'nin eşini arayarak Başsağlığı diledi

 
 
İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Mısır’ın demokratik yollarla seçilmiş ve meşru Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin eşiyle telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
 
Heniyye görüşmede, Mursi’nin eşine ve ailesine, Mısır halkına, Arap halklarına ve İslam ümmetine başsağlığı diledi.
 
Heniyye’nin ofisinden yapılan açıklamada, Hamas liderinin Mursi’nin gerek milletvekiliyken ve gerekse Cumhurbaşkanı iken Filistin davasına, Kudüs’e ve Gazze’ye verdiği desteğe değindi.
 
Bildiride ifade edildiğine göre Heniyye, işgal ordusunun 2012 yılında Gazze Şeridi’ne açtığı savaş sırasında Mursi’nin gelişmeleri an be an takip ettiğini, işgal ordusunun saldırılarını durdurmak için siyasi ve diplomatik çabalarda bulunduğunu hatırlattı.
 
Mısır televizyonu Muhammed Mursi’nin dün Hamas lehine casusluk yaptığı suçlamasıyla yargılandığı davada duruşma sırasında mahkeme salonunda hayatını kaybettiğini duyurmuştu.
 
Mısır tarafından yapılan resmi açıklamada, Mursi’nin mahkeme salonunda bayıldığı ve geçirdiği kalp krizi neticesinde vefat ettiği öne sürüldü.
 
 
 
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp