Hayırlı olsun, ama!..

Hayırlı olsun, ama!..


Hayırlı olsun, ama!..

 

 

Seçim geldi geçti, tartışma sürüyor. Kaçınılmaz, çünkü “operasyon” kokuları geliyor. Sadece koku gelse iyiydi, deliller var…

İstanbul’da Binali Yıldırım’ın oyları İmamoğlu’na yazılmış…

İptal oylar sayılırken, İstanbul İl Seçim Kurulu, CHP’nin isteği üzerine“yürütmeyi durdurma” kararı almış…

Sistemde böyle bir usul yok: Tamı tamına “ben yaptım oldu” anlayışı…

Ama olmadı! Bu kez Yüksek Seçim Kurulu, sayımın durdurulması kararını durdurmuş.

Bir şeyler olduğu kesin: Ama acaba Türkiye, içeriden bir saldırıyla mı, yoksa dış destekli bir saldırıyla mı karşı karşıya?

Yeni bir “operasyon” mu çekiliyor?

Elbette netleşecek. İşin içinden bir kez daha FETÖ filan çıkarsa şaşırmayacağım. Zira son zamanlarda her melânetin altından bu örgüt çıkıyor. 

Fetö’cü trollerin seçim öncesi attıkları twitler de ortada. CHP yöneticilerinin beyanları da. Bu durumda konuyu derinleştirmek lâzım. Bazı sandık başkanları da hokka altında kalabilir.

“Yolsuzluk” ve “usulsüzlük” almış başını gidiyor: CHP adayı İmamoğlu, sonuçlar kesinleşmeden ve mazbatayı almadan, kendi kendisini “Büyükşehir Belediye Başkanı” ilân ediyor.Yetmiyor, alelâcele Anıtkabir’e koşuyor: Şeref defterini “İBB Başkanı” diye imzalıyor. 

Sanki milletten alamadığını Atatürk’ten almak istiyor! “Atatürk’ü konunun içine çekersem kimse sesini çıkaramaz” diye mi düşünüyor acaba? Nedir bu acele?

Seçimin analizine gelince: Cumhur İttifakı, açık ara galip! Partiler bazında ise seçimin galibi tartışmasız AK Parti: Sayın Erdoğan 15. seçimini de kazandı ki, bu bir rekordur. 

Recep Tayyip Erdoğan faktörü ile Cumhurİttifakı rüzgârı, yüzde 52 seviyesine ulaştı. Bu da mı zafer değil?

Her seçimin tek birincisi olur. Birincinin arkasından gelen her parti yeniktir. Buna rağmen bazıları CHP kazanmış gibi konuşuyor. 

Zaten merkezi yönetim de AK Parti’de. Bu durumda endişelenecek bir şey yok. Ortada bir hile-hurda varsa, hukuk da var. Gereken yapılır.

Bu seçimin en dibe vuranı HDP oldu: Kendi bölgesinde büyük kayıpları var. Haziran 2015’te yapılan genel seçimler öncesinde parlatılan HDP, (o zamanki genel başkanı Selâhattin Demirtaş’ın CNN Türk’teki sazlı-sözlü meclisini unutmak ne mümkün) tökezledi, yine bir kısım medya tarafından büyütülen Temel Karamollaoğlu, bu seçimle bertaraf edildi… Rahmetli Erbakan’ın mirasını yiye yiye bitirdiler!

Konuşmalarıyla devleti yıpratma noktasına gelen Meral Akşener’in dili bağlandı. Siyaset yelpazesinde kendisine yer bulamadı. Bu sonucun partiye yansımaları kaçınılmazdır. Dağılma olacak gibi gözüküyor…

CHP yine eski tas eski hamam! Tellâklar değişse de özünde bir şey değişmiyor. Yüzde 20-30 bandında gelip gidiyor.

Önümüzde dört yılı aşkın seçimsiz bir dönem var. Bunun kadr-ü kıymetini bilmek lâzım. Çarşı-pazar kontrol altına alınmalı. Ekonomiye istikrar kazandırılmalı.

Sonuç: Hayırlısı olsun!

NOT: Bu seçim, eşimin rahatsızlığı dolayısıyla doktorlar ve hastaneler arasında mekik dokuduğum günlere denk geldi. Günü gününe yazamamamı lütfen bağışlayın. Bu arada “şifa” dileklerini gönderen dostlarıma kalbî teşekkürler.

 

yeni akit

Google+ WhatsApp