Hafter ses kaydı ile seslendi! Küstah Türkiye açıklaması

Hafter ses kaydı ile seslendi! Küstah Türkiye açıklaması

Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti tarafından bozguna uğratılan darbeci Hafter, Ramazan Bayramı nedeniyle alçak bir mesaj yayımladı.

Türkiye destekli UMH güçleri karşısında büyük bir hezimet yaşayan darbeci General Halife Hafter, yayınladığı bayram mesajında nefret kustu.
 
Darbeci Hafter, bayram dolayısı ile yaptığı telsiz konuşmasında, "Tarihin karanlık sayfalarından gelen Türklere karşı tüm gücünüzle savaşın" diyerek küstah bir çağrı yaptı.
 
İşte Hafter'in bayram mesajından öne çıkan başlıklar...
 
Korsan Ordusunun yüzde 65'ten fazlası Somali, Nijer, Çad, Mısır, BAE ve Rus paralı milislerden oluşan Hafter Trablus Hükümetini Türklerle işbirliği yapan hainler olarak gösterdi.
 
Serrac yönetimini de Libya’yı yeniden cahil ve gerici imparatorluğun hükmüne sokmaya çalışan unsur olarak nitelendiren Hafter, askerlerine, bu amaçla mücadele edin emri verdi.
   
Hafter, "Bu savaşta kaybetme şansımız yok. Teröre karşı girdiğimiz tüm savaşlarda olduğu gibi bu seferde zafere varıncaya dek savaşacağız. İşgalciler zelil bir şekilde geri çekilinceye kadar  savaşımıza devam edeceğiz" dedi.
   
İsyancı güçlerin komutanı Hafter, bayram mesajında şunları söyledi:
 
Topraklarımızı işgal etmek için gelen her Türk, Türkiye’nin gönderdiği her paralı asker ve işgalcilerle işbirliği yapan her hain bizim için meşru bir hedeftir. Merhamet, şefkat göstermeyin.

Google+ WhatsApp