Kategori : Haber

Türkiye’nin dünkü koronavirüs tablosu

Türkiye’nin dünkü koronavirüs tablosu

Türkiye’de son 24 saatte 1003 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu, 23 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 210 bin 965, can kaybı 5 bin 323 oldu.

Tağşiş ve takliti engellemek için cezalar yükseltilecek

Tağşiş ve takliti engellemek için cezalar yükseltilecek

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, tağşiş ve taklitle mücadele konusunda cezai yaptırımları yükselten, gerektiğinde meslekten mene kadar giden cezaları içeren bir paketi TBMM gündemine getirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Ahmet Nesin'den şok suçlama

Ahmet Nesin'den şok suçlama "Madımak'ın planlayıcısı Doğu Perinçek"

Aziz Nesin, 35 kişinin yanarak ya da dumandan boğularak vefat ettiği Madımak otelindeki yangından son anda kurtulmuştu. Katliamdan 27 yıl sonra Aziz Nesin'in oğlu Ahmet Nesin'den şoke eden bir iddia geldi. Nesin, katliamla sonuçlanan olayları planlayan kişinin Doğu Perinçek olduğunu söyledi.

Nereye Bu Gidiş?

Nereye Bu Gidiş?

Blockchain tartışmaları Türkiye’de çok yapılmıyor ve hemen hemen kimse bu sistemi bilmiyor ancak uluslararası alanda çok önemli tartışmalar mevcut.

Koronayı besliyorlar...  Virüsü yayan 3 önemli sebep

Koronayı besliyorlar... Virüsü yayan 3 önemli sebep

Türkiye'de 1 Haziran'da başlayan normalleşme süreci sonrası koronavirüs vakalarında artış yaşandı. Durumun nedenini araştıran filyasyon ekiplerinin verilerine göre virüsü yayan 3 önemli sebep var. Bunlar; Geniş aile buluşmaları, nişan ve taziye gibi geleneksel toplantıların devam ettirilmesi ve kural ihlali yapan gençler.

Yolsuzlukla suçlanan İspanya eski kralına ceza

Yolsuzlukla suçlanan İspanya eski kralına ceza

Parlamenter monarşi ile yönetilen İspanya’da art arda yolsuzluk skandallarıyla güven ve imaj kaybı yaşayan Kraliyet ailesinde yolsuzlukla suçlanan emerit Kral Juan Carlos’un devlet bütçesinden aldığı maaş kesildi.

İran: ABD ve İsrail'i İzliyoruz

İran: ABD ve İsrail'i İzliyoruz

İran Düzeninin Yararı Teşhis Konseyi Sekreteri Muhsin Rızai, dün akşam Tahran'da düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada ülkenin savunma ve güvenlik konusunda çok ilerleme kaydettiğini söyledi.