Esed'çi Rusya veya PKK'cı ABD… Geçiniz, “Kuvva”nın Rotası Bellidir…

Esed'çi Rusya veya PKK'cı ABD… Geçiniz, “Kuvva”nın Rotası Bellidir…


8 vatan evladını serhat ötesinde şehit verdik. Millet, onbinlerin katıldığı cenaze namazlarıyla aziz naaşlarını toprağa, acılarını yüreğine gömdü.

 

Yaşanılanda Esed, her zaman olduğu gibi piyondur, sorumlusu Rusya ve İran’dır. Hepimiz biliyoruz, Esed’de, TSK’yı hedef alacak bir kabiliyet, sırtını birilerine dayamadan o düğmeye basacak cesaret yok.

 

Devlet adamlarının tercih ettikleri kelimeler, mevcut stratejik zeminde şekillenebilir, normal karşılarım, ama bu kelimeler yaşanılan gerçeğin çıplak yüzünü görmemizi engellememeli…

 

BİR FAŞİST KATİLİ SAVUNMAK…

 

Esed, kendi halkına karşı kimyasal silah kullanacak kadar insanlığını ayaklar altına almış bir katildir. Şam’daki sarayında oturmak için Rus pilot ve paralı askerlere, İran desteğindeki Hizbullah ve Şii milislere kendi halkını katlettirmektedir.

 

Esed’i savunmanın İspanya İç Savaşı’nda (1936-1939) Adolf Hitler tarafından desteklenmiş faşist general Fransisco Franco’yu savunmaktan farkı yoktur.

 

İran, dini görünümlü Acem milliyetçisi yayılmacılığı nedeniyle bu tür bir ittifakı kendine yakıştırmış olabilir, ama, daha 80 yıl önce faşizm-nazizmin yıkılması için milyonlarca insanını kurban vermiş Rusya halkına yakışıyor mu?..

 

Putin ve kadrosu, sonuçta Rusya’ya elle tutulur hiçbir kalıcı kazanç bırakmayacak hegemonik bir serüvende Rus milletinin elini kirletmektedir.

 

Eğer, Türk siyasetinde tartışılan “Avrasyacılık”, Rusya ile birlikte soykırımcı kimlik kazanmak ve faşist bir katili savunma ise, geçiniz, bunun, 2001 Afganistan/2003 Irak işgalinden bu yana sürekli masum Müslüman öldüren Siyonist zeminli “Atlantikçilik”ten ne farkı vardır?

 

Zaten bir farkı yoktur!..

 

Devamı: https://www.star.com.tr/yazar/esedci-rusya-veya-pkkci-abd-geciniz-kuvvanin-rotasi-bellidir-yazi-1512309/

Google+ WhatsApp