Erdoğan'dan dünyaya Afrin resti: Siz konuşamazsınız

Erdoğan'dan dünyaya Afrin resti: Siz konuşamazsınız

Kadın hakları ile ilgili önemli mesajlar veren Erdoğan, dünya ülkelerinin Suriye'deki hak ihlallerine sesiz kalmalarına tepki gösterdi. Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nın başlangıcından bu yana 2960 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi. Dünyaya Afrin konusunda meydan okuyan Erdoğan, "Siz Afrin'e Türk ordusunun girmesini konuşamazsınız. Biz işgal gücü

Erdoğan'dan dünyaya Afrin resti: Siz konuşamazsınız

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenecek HAK-İŞ Dünya Kadın Günü Programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, "Eğer kadın meselesini tüm boyutlarıyla konuşacaksak önce samimi olmamız gerekir. Kadın ve erkek arasındaki ayrımcılıktan daha tehlikelisi kadınlar arasında ayrımcılık yapmaktır." dedi.

"Siz hiç Doğu Guta'da katledilen binlerce kadın için tek bir söz ettiklerini duydunuz mu?

Erdoğan, "Bugün dünyada, kadın hakları diye ortalığı inletenlerin siz hiç Doğu Guta'da son birkaç ayda katledilen binlerce kadın için tek bir söz ettiklerini duydunuz mu? Suriye'de çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan 1 milyon insanın alçakça katledilmesi karşısında kıllarını kıpırdatmayanların kadın hakları konusunda söyledikleri sözlerin ne anlamı olabilir? Ben bunların hepsiyle konuşuyorum, hepsine bu soruyu soruyorum. Hadi buyurun, bu konuda da konuşun." ifadelerini kullandı.

"İnsanları bölmeye yönelik her tartışma yeni bir zulüm kapısının aralanması demek"

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Erkek ve kadın arasındaki üstünlük tartışması beyhude bir tartışmadır. Daha da ötesi, insanları bölmeye yönelik her tartışma yeni bir zulüm kapısının aralanması anlamına gelir." dedi.

"Bunlar sadece şovmen, şovmen. Asla kadın hakları savunucusu değil"

Erdoğan "Akdeniz'in karanlık sularında kaybolup giden on binlerce kadın ve çocuğun arkasından timsah gözyaşlarının döküldüğünü gördük. Samimi ortamda gözyaşı dökmeyenlerin, gerçek birer kadın hakları savunucusu olduğuna nasıl inanabiliriz? Onlardan kadın hakları savunucusu olur mu? Bunlar sadece şovmen, şovmen. Asla kadın hakları savunucusu değil." diye konuştu.

Biz, Afrin'e işgal gücü olarak girmedik, Afrin'deki teröristleri temizlemek için girdik.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

"Suriye'de çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan bir milyon insanın alçakça katledilmesi karşısında kıllarını kıpırdatmayanların, kadın hakları konusunda söyledikleri sözlerin ne anlamı olabilir? Ben bunların hepsiyle konuşuyorum, hepsine bu soruyu soruyorum. Hadi buyrun bu konuda da konuşun. Siz, Afrin'e Türk ordusunun girmesini konuşamazsınız. Biz, Afrin'e işgal gücü olarak girmedik, Afrin'deki teröristleri temizlemek için girdik. Bizim durumumuz budur. Afrin'i o teröristlerden temizleyip ardından sahiplerine teslim etmek için biz oradayız."

Erdoğan, "Hem kadınlara hem de çocuklara yönelik saldırıların izini inancımızda ve kültürümüzde arayanlar kesinlikle art niyetlidir." dedi.

2 bin kilometre alanı kontrolümüz altına alacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekatı'nda 20 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini, böylece etkisiz hale getirilen terörist sayısının 2960'a ulaştığını belirterek, "İnşallah bu akşama kadar 3 bini aşar." dedi.

Erdoğan, Hak-İş Dünya Kadın Günü Programı öncesi Ankara Spor Salonu önünde kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

Alandakilere "Siz her şeyden önce geleceğin, bizlerin varlık sebebisiniz. Sizler dünyanın geleceğini inşa, ihya edenlersiniz" diye seslenen Erdoğan, kadın ve erkeğin inanç ve medeniyette bir bütünün iki parçası olduğunu söyledi.

Bu yürüyüşte ve yolculukta inşa ve ihya hareketinde, kadınların müstesna bir yerinin olduğunu tarihin kayıtlara düştüğünü belirten Erdoğan, Hak-İş'in bugünkü özel toplantısı vesilesiyle vatandaşlarla bir araya gelmeyi bir görev telakki ettiğini vurguladı.

Alandakilere "Benim sizlerden bir ricam var, önümüzde 2019 var. 2019'un önemini biliyoruz değil mi?" diye seslenen Erdoğan, "Mart ayı ayrı bir önem, kasım ayrı bir önem. Dünyaya bir mesaj vereceğiz Türkiye'den. Kadınlarımızla, erkeklerimizle vereceğiz. Dünya Türkiye'yi vatanıyla, milletiyle çok daha iyi tanıyacak." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Afrin'deki gelişmelerin, güçlü ve vasıflı bu milletin bir ve beraber, iri ve diri, kardeş olunca neler yapabileceğini ortaya koyduğuna işaret ederek, "Az önce son rakamı aldım, hamdolsun az kaldı 20 tane. Şu anda 2960. İnşallah bu, akşama kadar 3 bini aşar. Dağ, taş demeden Mehmet'imiz, Mehmetçik'imiz ilerlemeye devam ediyor. Nasıl ki Er-Rai, Cerablus, El- Bab buradaki 2 bin kilometrekarelik alanı kontrolümüz altına aldıysak, inşallah Afrin'de de 2 bin kilometrekarelik alanı kontrolümüz altına alacağız. Şu anda 720 kilometre kontrolümüz altında ve Afrinli kardeşlerimiz istiyoruz ki bir an önce onlar da vatanlarına, evlerine dönsünler. Nasıl Cerablus'a döndüyseler. 140 bin kişi döndü." ifadelerini kullandı.

Türk milletinin işgalci değil her şeyden önce merhametli olduğunu aktaran Erdoğan, "Çünkü biz merhamet dininin mensuplarıyız. Bizde azap, zülüm yok, bizler mağdurların, mazlumların hep yanında olduk. Bizim ecdadımız da öyleydi. Hint Yarımadası'na ecdadımız kadırgalar gönderdi bir kişinin kurtuluşu için. Böyle bir ecdadın torunlarından zulüm beklenir mi? Hele hele terör devletinin başındaki zalim Esed'in olduğu bir yere bizler o mazlumları kurtarmak için gidiyoruz. İnşallah kısa zamanda o da Allah'ın izniyle son bulacak. Biz seferle emrolunduk, zafer Allah'a aittir." diye konuştu.

"Dost, düşman herkes ortaya çıkıyor"

Erdoğan, Kur'an-ı Kerim'in bir ayetinde "Allah'ın izniyle Allah'ın yardımı yakındır, fetih yakındır." ifadesinin yer aldığını anımsatarak, şehitlerin kanının yerde kalmadığını ve kalmayacağını vurguladı.

Şehitlikten yüce makam olmadığına işaret eden Erdoğan, "Peygamberimize ve peygamberlere en yakın makam şehitlik makamıdır. İnşallah şehitler tepesi boş kalmayacak ve beraber o tepeye yürüdük, yürüyeceğiz. Ama bu arada dost, düşman herkes ortaya çıkıyor. Hepsi ortaya çıkıyorlar. Daha iyi, bunları tanıma imkanımız oldu. Bunları iyice tanıyoruz. Tanıyacağız ki yola öyle devam edelim. Yeri geldiği zaman da yüzlerine vuruyoruz." dedi.

Alandakilerin şehitliğe hazır olduklarını söylemeleri üzerine Erdoğan, "Afrin'e beraber yürüyeceğiz. Ama şu anda ihtiyaç yok, olduğu anda beraber yürüyeceğiz, hazırız hiç endişe yok. Millet hazır hiç endişeniz olmasın." ifadesini kullandı.

Erdoğan, Dünya Kadınlar Günü öncesi Hak-İş'in düzenlediği organizasyon vesilesiyle tüm sorumlulara ve Türkiye'nin değişik yerlerinden gelen kadınlara teşekkür etti.

"Bir çuval çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz"

Türkiye'nin artık bir ittifakın içinde olduğunu dile getiren Erdoğan, bu ittifakı sarsmak isteyenlere asla yüz vermeyeceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, birilerinin bu ittifakı bulandırmak isteyebileceğini ama onlara da fırsat vermeyeceklerini belirterek, şöyle devam etti:

"Şimdi kimler kimlerle ittifak kuruyor görüyorsunuz değil mi? Terör örgütünün mensuplarıyla şu anda ana muhalefet nasıl kol kola vermeye başladılar görüyorsunuz değil mi? Şu anda bunlar her şeyleriyle ortaya çıkıyorlar. Ama onlar ne yaparlarsa yapsınlar şunu unutmayın, bir çuval çürük yumurtadan bir sağlam yumurta çıkmaz. Biz yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Sizler şu birliğinizi, beraberliğinizi devam ettirin, netice çok bereketli olacak. En önemli saygımız annelerimize. Anne sevgisini iyi bilirim, onun için de akşam eve gittiğinizde annelerinizin ayaklarının altını öpmeyi unutmayın."

Şehit oğlunun botlarını Afrin'e götürecek

GÜNDEM
Şehit oğlunun botlarını Afrin'e götürecek

Erdoğan'dan BM'ye sert tepki,

 
OYNAT00:50
Erdoğan'dan BM'ye sert tepki, "Batsın sizin kararınız!"
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, "Doğu Guta'daki gelişmeler yenilir yutulur mu? İnsanlığa sığar mı? BM Güvenlik Konseyi'nde karar alıyorlar, batsın sizin kararınız. İşleme konulmayan kararın insanlık için ne anlamı var? Siz insanları kandırıyorsunuz." dedi.
 
yeni şafak

Google+ WhatsApp