Erdoğan: Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak

Erdoğan: Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak

Erdoğan, Taksim Meydanı'nda Atatürk Kültür Merkezi Temel Atma Töreni'nde konuştu. Kitapta ve süreli yayınlarda KDV'nin sıfıra düşürüleceği müjdesini veren Erdoğan, "Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak." ifadelerini kullandı. İşte Başkan Erdoğan'ın konuşmasında satır başları:

Erdoğan: Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak

 

 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Taksim Meydanı'nda Atatürk Kültür Merkezi Temel Atma Töreni'nde konuştu. Kitapta ve süreli yayınlarda KDV'nin sıfıra düşürüleceği müjdesini veren Erdoğan, "Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak." ifadelerini kullandı.

İşte Başkan Erdoğan'ın konuşmasında satır başları:

Kıymetli misafirler sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. Bugün ülkemizin sanat ve kültür hayatında çığır açacak, gerçekten önemli bir adımı hep birlikte atıyoruz.
 
Tanıtımını gerçekleştirdiğimiz İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'nin hayata geçirilmesi için yeni bir adımı atmaktayız. 5 ayrı bloktan oluşuyor. Bina içerisinde 2073 kişilik dünya standartlarının üzerinde bir opera salonu, 828 kişilik bir tiyatro salonu ve bunlara ait sahne, kulis odaları yer alıyor. 

Ayrıca projede çalışma odaları, kayıt sütüdyoları ve prova salonları, sanat galerileri, millet kıraathaneleri de yer alıyor.

"2 YIL İÇİNDE HİZMETE SUNACAĞIZ"
 
Toplam yatırım bedeli 860 milyon lira olan Atatürk Kültür Merkezi'nin hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul Atatürk Kültür Merkezi'ni 2 yıl gibi kısa bir süre içinde tamamlayarak sanatçılarımızın ve sanatseverlerin hizmetine sunacağız. Tarih, medeniye, kültür başkenti İstanbul'a şanına yakışır bir eseri kazandıracağız.
 
Farklı kurumların yaptığı incelemeler eski binanın artık kullanılamaz durumda olduğunu ortaya koymuştur. Raporlar, depreme dayanıklılık bakımından gecekondudan farklı olmadığını göstermişti. Eski yapının yıkılıp daha ferah bir bina yapılmasına karşı çıkanlar, ideolojik bağnazlıkla hareket ediyordu. Bu sözde sanatseverlerin gezi olayları sırasında neler yaptıklarını hepimiz çok iyi hatırlıyoruz.
 
"BİR ZAFER ANITI OLACAK"
 
Sokak teröristlerine rağmen, ülkemize eser kazandırmak amacıyla yolumuza devam ettik. Bugün 10 yıllık bir sabrın meyvesini topluyoruz. İstanbul kendini bu projede bulacak. Biz ne gezi vandallığı döneminde ne sonrasında bunların tehditlerine boyun eğmedik. Temeilini atacağımız bina sadece bir kültür merkezi değil milli iradeye kastedenlere verilen en güzel cevaptır.  Yeni AKM tamamlandığında jakoben zihniyete karşı dikilmiş bir zafer anıtı olacaktır.
 
İnsanımızın hayır dua ile andığı ne kadar siyasetçi varsa bunların linç kampanyasından nasibini almıştır. 40 yılı aşkın siyasi hayatımız boyunca sözde elit, özde lümpen bu çevrelerin hedefi olduk.
 
Bunların dünyadan bir haberi yok. Hizmet etmek gibi bir derdileri de yok. 
 
"RAMİ KIŞLASI'NI İSTANBUL'UN EN BÜYÜK KÜTÜPHANESİ YAPACAĞIZ"
 
Bir müjde veriyorum. Rami Kışlası'nı da İstanbul'un en büyük kütüphanesini yapıyoruz. İnşallah hedef 6 milyon ciltlik bir kütüphaneyi İstanbulumuza kazandırmak.
 
Göreve geldiğimizde ülkemizdeki kültür merkezi sayısı 42'iydi, biz bunu 115'e çıkardık
 
KDV SIFIRA DÜŞÜRÜLECEK
 
Bu hafta Meclis'te görüşülecek bir kanunla kitapta ve süreli yayınlarda KDV'nin sıfıra düşürülmesi genişletiliyor. Artık kitapta, dergide, gazetede KDV olmayacak. Amacımız daha çok okuyan bir toplumun inşasına katkıda bulunmaktır. 
 
 
star

Google+ WhatsApp