El Halil saldırısı

El Halil saldırısı


El Halil saldırısı

 

 

El Halil, şehitleri ile belleğimize kazınan bir şehir… Haziran Savaşı’nda Arap ülkelerinin yenilgiye uğramalarını fırsat bilen Siyonistler namaz vakti Müslümanlara saldırarak çok sayıda kişiyi şehit ettiler. Hedeflerinde Hz. İbrahim Camisi vardı. Caminin haremini istila etmek ve burayı bir sinagog haline getirmek istiyorlardı.

İşgalci teröristler, bir Ramazan günü görevlendirdikleri Siyonist’i yönlendirerek namaz kılan insanları kurşun yağmurun tuttular. İnsanlar secdede iken onların üzerine mermi yağdıran BarushGoldstien adındaki Siyonist özel olarak yetiştirilmiş ve bu vahşi davranışının bir görev olduğuna inandırılmıştı. Daha sonra konuyla ilgili araştırma yapan gazeteciler sorduklarında Yahudi halkı onun bu cinayetinden övgü ile söz etmişler ve ona gıpta ettiklerini ifade etmekten kaçınmamışlardı. Yahudi toplumunda çocuklara erken yaştan itibaren biz ve öteki ayrımı empoze ediliyor. Ötekileştirilen toplumlara karşı kin ve nefret hissiyle büyütülen çocuklar vicdani duyarlılıklarını tamamen yitiriyorlar. Geçtiğimiz günlerde bir anaokulunda çekilen o video bunun açık bir göstergesidir. Zulmü bir ibadet ve üstünlük unsuru olarak gören Siyonist zihniyet, doğal olarak omurgasında hak, adalet ve şefkat olan İslam’ı ve Müslümanları bir tehlike olarak görüyor.

Cuma vakti Müslümanları katleden Goldstien fanatik bir Yahudi’ydi ve Müslüman düşmanı olarak yetiştirilmişti. Ona göre Müslümanların kutsal gününde böyle bir saldırıyı gerçekleştirmek bir ayrıcalıktı.

Goldstien saldırıyı gerçekleştirmesi için görevlendirilmişti. Zaten böyle bir olayı onun tek başına gerçekleştirmesi mümkün değildi. Olay planlanmış ve Siyonist askerlerin desteği ile gerçekleşmişti. Nitekim Siyonist Goldstien namaz vakti secdedeki insanların üzerine kurşun yağdırırken hiç ara vermiyor, boşalınca silahı arkadaşına veriyor ondan şarjörü doldurulmuş olanı alıp ateş etmeye devam ediyordu. Cani, Selim İdris ve Nemir Mücahit adındaki gençler tarafından öldürüldü. Fakat daha sonra her iki gencimiz de şehit edildiler. Bir Ramazan günü Müslümanlar Cuma namazını icra ederken ağır bir saldırıya uğradılar. El Halil şehri karanlık bir güne tanıklık etti ve camide çok sayıda kişi şehit edildi. İkinci saldırı ise yaralılar hastaneye taşınırken yapıldı. Yaralıları hastaneye taşıyan bir kişi olayı şöyle anlatır: Birkaç yaralıyı hastaneye götürdüm.

Diğer yaralıları hastaneye ulaştırmaya çalışırken İsrailli askerler üzerimize kurşun yağdırmaya devam ediyorlardı. Askerlerin açtığı ateş sonucunda iki kişi şehit edilmişti. Onlardan biri Raci Gays diğeri ise KefahMerka adlı bir çocuktu. Siyonistlerin yürekleri o kadar katılaşmıştı ki, yaralıların peşinden koşuyor ve yaralılara ateş etmeye devam ediyorlardı. Siyonistlerin El Halil şehrine yaptıkları saldırıda KefahMerka da şehit düşmüştü. Kefah küçük bir çocuktu fakat küçücük bedenine sığmayan cesur yüreği ile hep zihinlerimizde kaldı.

Minareyi çalan kılıfını uydurur misali El Halil’de camii katliamını başlatan BarushGoldstien akli dengesi yerinde olmayan biri olarak lanse edilip olay geçiştirilmeye çalışıldı. Oysa bu cani bir kitleyi bir zihniyeti temsil ediyor ve onlar adına hareket ediyordu. Amerika’da doğmuş daha sonra Yahudi yerleşim merkezine taşınmış, burada yaşamaya başlamıştı. Haham Meir Kahnenin sadık bağlılarındandı. İsrail ordusunda epey zaman subay olarak görev almıştı. Ailesi koyu bir Yahudi’ydi ve onu Müslümanlara karşı kin ve nefretle büyütmüşlerdi.

El Halil katliamında çok sayıda Müslüman şehit edildi. Peki, saldırının arka planında ne vardı? Siyonist zihniyet gündemde olan Filistin halkının bağımsızlık mücadelesine izin vermiyor bu toplumu terör olarak kabul ettirme hevesi güdüyordu. O yüzden olayı yüzeysel açıklamalarla geçiştirerek, Filistin halkının haklı direnişini gölgede bırakmak istediler.

 

 

milli gazete

Google+ WhatsApp