Canan Karatay’dan sağlık çalışanları için öneri

Canan Karatay’dan sağlık çalışanları için öneri

Koronavirüs salgını sağlık çalışanlarını da etkilerken Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay’dan sağlık çalışanları için öneri geldi.

Koronavirüs nedeniyle dünya genelinde vaka sayısı 1 milyon 200 bini aşmış durumda. Hayatını kaybedenlerin sayısı da 65 bin sınırında. 

Türkiye’de ise 23 binin üzerinde insan koronavirüs nedeniyle enfekte, 501 kişi de hayatını kaybetti. 

Koronavirüs sağlık çalışanlarını da etkiliyor. Sağlık Bakanlığı’nın son verilerine göre 600 sağlık çalışanına koronavirüs bulaştı. Üç doktor ve bir hemşire de salgın nedeniyle yaşamını yitirdi.

Sağlık çalışanlarının koronavirüsten korunmasına ilişkin Kalp ve İç Hastalıkları Profesörü Canan Karatay’dan öneri geldi. Canan Karatay, sağlık çalışanlarına yüksek dozda C vitamini verilmesi gerektiğini söyledi.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk köşesinde Canan Karatay’ın bir mektubuna yer verdi.

 

Karatay’ın mektubu şöyle:
“Kem küme vaktimiz yoktur. İki doktor, bir dişhekimi, bir hemşiremizi kaybettik. 600'den fazla sağlık çalışanı karantinada ya da yoğun bakımda tedavi altındalar. Senelerden beri bilinen ve halkımızdan saklanan, gizlenen bir gerçek var: Başta korona olmak üzere tüm virüs hastalıklarına en etken madde yüksek doz C vitaminidir. En ön safta ölesiye çalışan tüm sağlıkçılarımıza dinlenme süreleri içinde bir saat içinde yüksek dozda IV C-VİTAMİNİ vermeye başlamalıyız. 
Yok efendim, ‘Deneme süresi', yok efendim ‘Kanıtlanmış mı?', yok efendim ‘Yan etkisi nedir?' sorularını soracak zaman olmaz acil durumlarda. Ayrıca, senelerden beri uygulanmakta ve başarılarla sonuçlanmış bir yöntemdir yüksek doz C vitamin infüzyonu. Duyulmamış, saklanmış, alay edilmiş olması ise endüstrinin etkisiyledir. Bu alanda yüzlerce çalışmanın yayını engellenmiştir.
Bizler de hastalanmaları ve ölümleri acilen önlemek zorundayız.
Yok efendim ilaç bulunmuşmuş, aşı çalışmaları başlamışmış… Hepsi boş, ilaç firmalarının güdümünde olanların eveleme, gevelemeleridir. Hiçbiri bizim en ön safta savaşan kahramanlarımıza yönelik, ifadeler değildir. Grip aşısının faydası yoktur. Gribin, ilaçla tedavisi yoktur. Sanki aşı yapılınca kimse grip olmayacakmış algısı yaygınlaştırılıyor.
Sağlık kahramanlarımızın tümünü korumak zorundayız. Geç kalınmadan bir an önce uygulamaya geçmemiz ve başlamamız şarttır. C vitamini doğaldır, çok ucuzdur, yan etkisi azdır, canlarımızı kurtaracaktır, uygulanması son derece kolaydır.”

Google+ WhatsApp