Bu “Türkiye savunması”dır * Tehdit çok büyük ve çok yakın.

Bu “Türkiye savunması”dır * Tehdit çok büyük ve çok yakın.


Fırat’ın doğusuna müdahale Bir “Türkiye savunması”dır * Tehdit çok büyük ve çok yakın. 'Harita’nın Türkiye ayağı da var. * CHP, İyi Parti, Saadet ve AK Parti’den ayrılanlar, neden sesiniz çıkmıyor!

 

 

Türkiye “meşru müdafaa” hakkını mutlaka kullanmalı.

“Bedeli ne olursa olsun”Fırat’ın Doğusuna, Suriye’nin kuzeyinden çevrelemeye“Türkiye cephesi” inşa etmeye dönük hazırlıklara bilinen bütün anlam ve yöntemleriyle müdahale etmeli.

 MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN

 

Hiçbir bedel, daha sonra buradan göreceğimiz zararın yanına bile yaklaşamaz!

Çünkü bu iş terör meselesi değil. Suriye meselesi olmaktan ise çoktan çıktı. Doğrudan Türkiye meselesi haline geldi.

BU ‘HARİTA’ ÇALIŞMASININ TÜRKİYE AYAĞI DA VAR…

Açık, çok yakın ve çok büyük bir tehdit, bize karşı, ülkemize karşı hazırlanıyor. Bu bir milli güvenlik meselesidir artık. Bir harita çalışması, bir geleceğin Türkiye’sini biçimlendirme planlamasıdır.

Bu “harita çalışması”nın Türkiye ayağı da var. Tam şu an, hiç geç kalmadan bu işin bu boyutu masaya yatırılmalı, güçlü bir kamuoyu ilgisi ile değerlendirilmeli.

Hiçbir siyasi hesap, iç politik pozisyon bundan daha önemli değil. Hiç kimsenin önceliği bundan daha öncelikli değil.

“BİZİM ORADA NE İŞİMİZ VAR” DİYENLER…

Kimse kalkıp, “Hayır öyle değil, bu PKK meselesi” demesin. Ya da “ABD burada İran için hazırlanıyor” demesin. Ya da “bizim orada ne işimiz var” demesin.

Bunları diyenlere şunu söyleyelim: Bir adım sonrası aynı koridor, aynı cephe Türkiye topraklarında inşa edilecek. Bunun için ortam çalışması yürütülecek. Bunun için krizler çıkarılıp ülkemiz bir şeylere mecbur bırakılacak.

Artık bu gerçeği bilmeyen kalmadı. Bilmiyormuş gibi yapanların tamamı işin içindedir. Bir şekilde güç/menfaat hesap ortaklığı içindedir.

“BİZİM ORADA NE İŞİMİZ VAR” DİYENLER…AYNI ŞEY ABD, İNGİLTERE, FRANSA SINIRINDA YAPILSA NE YAPARLARDI?

Aynı durumABD için İsrail için, Rusya ya da Fransa için olsa ne yaparlardı?ABD için Meksika sınırında, İngiltere için İrlanda’da, Fransa veya İspanya için Katalonya’dadışarıdan bir güç gelip bir ayrılıkçı örgütle işbirliği yapıp cepheler inşa etse, orduları donatacak askeri yığınak yapsa bu ülkelerin tavrı ne olurdu?

Boyun eğip beklerler miydi? İç tartışmalara gömülüp tehlikeyi unuturlar mıydı? “Bu çok hassas, acil harekete geçmemiz lazım” diyenlere “savaş çığırtkanı” derler miydi?

ABD ve İsrail’in, Suudi Arabistan-İran savaşı çıkarmaya dönük senaryolarının yoğunlaştığı, son Aramco saldırısından sonra ellerin tetiğe dokunduğu bugünlerde, eğer sessiz kalırsak, bir şeyler yapmazsak, gelecek aylarda işlerin çok daha zorlaşacağı artık aşikardır.

İŞTE O ZAMAN BİZİ FELÇ EDECEKLER

Çünkü bölgeye olağanüstü ölçekte askeri yığınaklar yapılacak, bir çok Avrupa ülkesi bölgeye akacak.

İşte o zaman bizi hareket edemez hale getirecekler, felç edecekler. Şuan oynadıkları oylun budur. ABD ve İsrail, S. Arabistan ve BAE’yi de yanına salarak Suriye’nin kuzeyinde bir tiyatro oynuyor. Herkes bu tiyatronun frakında.

Herkes, sınırın sıfır noktasında yüzlerce kilometrelik bir cephe inşa edildiğini, bu cephenin PKK ile sınırlı olmadığını, Suriye’nin üçte birini işgal ettiğini ve bir adım sonrasında Suriye’den sonra Türkiye’yi hedef alacağını biliyor.

CHP, İYİ PARTİ, SAADET, AK PARTİ’DEN AYRILANLAR NEDEN SESİNİZ ÇIKMIYOR?

Bunu bütün dünya biliyor artık. Bunu CHP de biliyor İyi Parti de biliyor, Saadet Partisi de biliyor.Bunu AK Parti’den ayrılıp yeni siyasi hareketlere girişenler de biliyor. Ama nedense bu konuda ağızlarından tek söz çıkmıyor.

Çok ciddi bir iddiam var: Bugünkü siyasi ittifak, o müdahaleyi engellemek için yapıldı. Suriye’deki projenin tamamlanması için dizayn edildi. Yakında çok daha somut örneklerini göreceğiz.

Oysa bu durum, bütün siyasi hesapların üstünde, milli bir mesele. Türkiye’nin geleceğini tehdit eden, bütünlüğünü tehdit eden, göz göre göre bu ülkeyi parçalamaya ayarlı bir mesele.

Herkes oy hesabına HDP’nin gölgesine saklanmış “yüksek siyaset” yapıyor! Bu bir akıl tutulması, siyasi körleşmedir.

“İKİ HAFTA” SÜRE. ÇÜNKÜ BIÇAK KEMİĞE DAYANDI..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’daki üçlü zirvede, Rusya ve İran liderleri Putin ve Ruhani’ye durumu anlattı. ABD ile işbirliğine inancın olmadığı belli. “İki hafta”lık bir süreden söz etti. Olmazsa “kendimiz harekete geçeceğiz” dedi.

Çünkü Türkiye için bıçak kemiğe dayandıBir adım sonrası yokMümbiç sözlerinden bu yana, ABD’nin bütün sözleri yalan oldu. Hiç birini yerine getirmedi. Getirmeyecekti. Bugünkü ortak devriye konusunda da öyle olacak. Bu bir oyalama, zaman kazanma meselesi.

NE OYALAMA TAKTİKLERİ DENEYECEKLER, BEKLEYİN

Erdoğan “iki hafta” dedi ya, bakın ne teklifler daha gelecek. Ne oyalama taktikleri göreceğiz. Türkiye’yi sakinleştirmek, uyuşturmak için ne vaatler daha gelecek. Tabi hiç biri tutulmayacak.

Bütün bölgede olanları birlikte değerlendirelim. İran-Suud denklemindeki gelişmeleri birlikte okuyalım. Suriye’nin kuzeyindeki her hareket bunların parçası. Türkiye oyunu gördü, okudu. Kendi savunmasını yapma dışında hiçbir seçeneği kalmadığını gördü.

BU BİR SAVAŞ DEĞİL, TÜRKİYE SAVUNMASI.NASIL KARŞI ÇIKARSINIZ!

Bu bir savaş, bir müdahale değildir. Bu meşru bir savunmadırTürkiye savunmasıdır. Türkiye’nin kendini savunmasına karşı söz söyleyeceklerin kimler adına hareket ettiğini sorgulayacağız.

Bu ülkenin kendini savunmasından daha öncelikli bir durum yok. Suriye’nin kuzeyinde başlayıp Akdeniz’den Ege’ye doğru yayılan yeni çevreleme harekatından daha büyük bir tehdit yok.

 

yeni şafak

Google+ WhatsApp