Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı olacak mı?

1 Haziran'da normalleşme sürecinin başlamasının ardından hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor

Koronavirüs kabusunun Türkiye'ye de sıçramasının ardından 1 Haziran itibariyle de tedbirlerle birlikte normalleşmeye geçildi. 
 
Haziran'da normalleşme sürecinin başlamasının ardından hafta sonu sokağa çıkma yasağının uygulanıp uygulanmayacağı merak ediliyor ancak bu konuda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.
 
1 Haziran tarihi itibarıyla normalleşme sürecine girilmesi ile birlikte seyahat yasağı kısıtlamasının kaldırılması ile birlikte gözler bu haftaki Kabine Toplantısı'na çevrildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında Perşembe günü yapılacak olan toplantıda, sokağa çıkma yasağı, 18 yaş altı ile 65 yaş üstü kısıtlamaların ele alınması bekleniyor.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme kararlar arasında 1 Haziran'da itibaren seyahat yasağının kaldırılması ve 20 yaş ve altına olan kısıtlamanın 18 yaşına indirilmesi yer alıyordu.
 
Vatandaşın gözü kulağı  65 yaş üstü sokağa çıkma yasağının son durumu ile ilgili alınacak kararda.
 
65 yaş üzeri vatandaşlara sokağa çıkma kısıtlaması uygulanıyor pazar günleri 14.00 ile 20.00 arasında istisna bulunuyordu. 
 
Ancak 65 yaş altında olan vatandaşlara geçen haftalarda olduğu gibi sokağa çıkma yasağı uygulanıp uygulanmayacağı yönünde henüz bir açıklama yapılmadı. 

Google+ WhatsApp