Artık bize emanetsiniz

Artık bize emanetsiniz

"Ön saftaydım ve en uzun bayrağı taşıyordum. İsrail askerlerinin bulunduğu yere yaklaşıp gözlerine baka baka Filistin bayrağını toprağa diktim. Bakışlarımda, topraklarımızdan asla vazgeçmeyeceğimizi görmelerini istedim. Bunun karşısında hiddetlendiler. Silah doğrultup

 

Artık bize emanetsiniz

 

 
"Ön saftaydım ve en uzun bayrağı taşıyordum. İsrail askerlerinin bulunduğu yere yaklaşıp gözlerine baka baka Filistin bayrağını toprağa diktim. Bakışlarımda, topraklarımızdan asla vazgeçmeyeceğimizi görmelerini istedim. Bunun karşısında hiddetlendiler. Silah doğrultup bana ateş ettiler. Anında yere yığıldım. Kız kardeşim yanımdaydı. Ayağımdan kan fışkırıyordu. Sonrasını hatırlamıyorum."

İsrail askerlerinin ayağından yaraladığı Meryem henüz 16 yaşında. Gazze'de devam eden Büyük Dönüş Yürüyüşü'nde ayağını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Annesinin tedavi için İHH Gazze ofisiyle iletişime geçmesiyle Türkiye yolculuğu başlamış oldu. Annesi uçaktan indiği dakikaları şöyle anlatıyor: "Havalimanında bizi İHH personelleri karşıladı. Mehmet Kaya ağabey 'Artık bize emanetsiniz' deyince rahat bir nefes aldım."

İsrail'in saldırılarıyla yaralanan ve uzuvlarını kaybetme tehlikesi yaşayan 22 binden fazla Filistinli var. Yaralanan kardeşlerimiz için gerçekleştirilen yardım çalışmalarına desteklerinizi bekliyoruz.

SMS'le destek olmak için GAZZE yaz 3072'ye gönder 5 TL bağışla
 
 
ihh

Google+ WhatsApp