ARAMA SONUÇLARI : 191 adet sonuç bulundu

İnsanın yeni zindanı: Sosyal medya

İnsanın yeni zindanı: Sosyal medya

Benlik zindanı kadar sert ve baş edilmesi zor bir zindan olmasa da bu zindan da bir o kadar mücadelesi çetin ve hayatımızın her aşamasını şekillendiren bir olgu olma yolunda ilerliyor.

İstanbul'a yeni sarı taksi geliyor

İstanbul'a yeni sarı taksi geliyor

Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’deki “Çalar Saat” programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Taksilerle ilgili başlatacakları yeni sistemi ilk defa duyuran İmamoğlu, “Prensipleri var; elbise tek tip olacak, 3 vardiya çalışacak. Herkes istediği gibi hareket edemeyecek. Elektronik sistemle donatıyoruz bu 5 bin taksiyi. QR koduyla, İstanbulkart’la beraber taksi paranızı ödeyeceksiniz" diye konuştu.

Sağlık Bakanlığı'ndan yeni karar

Sağlık Bakanlığı'ndan yeni karar

Koronavirüs vaka tanımında ateşi, öksürüğü ve solunum sıkıntısı belirtisi olanlara test uygulanıyordu. Sağlık Bakanlığı, bu test kriterlerine yeni belirtileri de ekledi.

Yeni Tanrımız: Hijyen!

Yeni Tanrımız: Hijyen!

Korona/taçkıran salgını, günlük dile bazı kelimelerin bulaşmasına yol açtı. İzolasyon, enfeksiyon, dezenfekte, karantina, pandemi ve hijyen, bunlardan sadece birkaçı, fakat en çok kullanılanları. Hatta bir üçleme (teslis) bile dillere dolandı: Maske, mesafe, hijyen!