ARAMA SONUÇLARI : 187 adet sonuç bulundu

Trump’tan iki yeni kararname

Trump’tan iki yeni kararname

ABD Başkanı Donald Trump, ABD’li kişi veya kuruluşların Çinli şirketlere ait sosyal medya uygulamaları TikTok ve WeChat ile herhangi bir iş yapmasını yasaklamaya yönelik 2 kararname imzaladı.

Batılı Macron gerçek yüzünü gösterdi! Yeni taktiği belli oldu

Batılı Macron gerçek yüzünü gösterdi! Yeni taktiği belli oldu

Batılı Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yine 'pis' yüzünü ortaya çıkardı. Her fırsatta islam düşmanlığı yapan Macron, köşeye sıkıştıkça İslam karşıtı propaganlarına devam ediyor. İslam karşıtı uygulamalarla sık sık gündeme gelen Fransa, bu kez çerçeveyi daha geniş tutarak "siyasal İslam" ve "ayrılıkçı fikirlerle" mücadele kisvesi altında ülkedeki Müslümanları daha da baskı altında tutmaya çalışacak. İslam karşıtlığının aşırı sağ ve merkez sağ kesimde prim yaptığını gözlemleyen Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 2022'deki cumhurbaşkanı seçimlerini hedefleyerek İslam karşıtlığını siyasetin merkezine yerleştirme çabasına girdi.

Artık yeni bir dindarlık tipimiz var!

Artık yeni bir dindarlık tipimiz var!

Dini birincil maksat kılan her dindarlık, teşhirci dindarlık tipinden farklıdır; zira dinin ruhu olarak adlandırılan “ihlas” prensibine bir şekilde sahip olması mümkündür. Teşhirci dindarlık ise muhlis olması teorik olarak mümkün olmayan bir pratiktir.

Arakan için yeni rapor: Müslüman yerleşimleri gasbediliyor

Arakan için yeni rapor: Müslüman yerleşimleri gasbediliyor

Arakan Rohingya Birliğince (ARU) Uluslararası Adalet Divanına (UAD) sunulan raporda, Myanmar’da Arakan eyaletinde, ordu ile etnik silahlı gruplar arasındaki çatışmaların sürdüğü, sivillerin hayatını kaybettiği ya da yerlerinden edildiği bildirildi.

İnsanın yeni zindanı: Sosyal medya

İnsanın yeni zindanı: Sosyal medya

Benlik zindanı kadar sert ve baş edilmesi zor bir zindan olmasa da bu zindan da bir o kadar mücadelesi çetin ve hayatımızın her aşamasını şekillendiren bir olgu olma yolunda ilerliyor.

İstanbul'a yeni sarı taksi geliyor

İstanbul'a yeni sarı taksi geliyor

Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın Fox TV’deki “Çalar Saat” programına katılan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Taksilerle ilgili başlatacakları yeni sistemi ilk defa duyuran İmamoğlu, “Prensipleri var; elbise tek tip olacak, 3 vardiya çalışacak. Herkes istediği gibi hareket edemeyecek. Elektronik sistemle donatıyoruz bu 5 bin taksiyi. QR koduyla, İstanbulkart’la beraber taksi paranızı ödeyeceksiniz" diye konuştu.