ARAMA SONUÇLARI : 49 adet sonuç bulundu

Libya üzerindeki ittifakların izdüşümü: Sirte

Libya üzerindeki ittifakların izdüşümü: Sirte

Faslı Profesör Şarkavi, “Sirte’ye dönük mücadele sadece Hafter ile hükümet güçleri arasındaki dengeye indirgenemez. Buradaki savaş sahanın kontrolünün hangi tarafa doğru evrileceğini göstermesi açısından stratejik ve sembolik bir önem taşıyor.” dedi.

‘Yaşanan kriz Libya özelindeki sorundan daha büyük’

‘Yaşanan kriz Libya özelindeki sorundan daha büyük’

Bugün Libya’da yaşanan sorunların sadece Libya ile alakalı olmadığını belirten gazeteci-yazar Ramazan Bursa, Suriye’den Yemen’e tüm krizlerin Türkiye’yi Arap Birliği’nin önde gelen ülkeleriyle karşı karşıya getirdiğini söyledi.

Macron'dan skandal sözler...

Macron'dan skandal sözler... "Türkiye, Libya'da tehlikeli bir oyun oynuyor"

Fransa Cumhurbaşkanı Emannuel Macron, Türkiye'nin desteği ile Libya'da meşru hükümetin darbeci Hafter karşısında üstünlüğü ele geçirmesinden rahatsız oldu. Türkiye'nin Libya'da tehlikeli bir oyun oynadığını ileri süren Macron, "'Türk-Fransız deniz kuvvetleri arasında gerçekleşen hadise, NATO'nun 'beyin ölümünün' kanıtı'' dedi.

Sisi'den UMH'ye tehdit... Mısır ordusu Libya'ya mı girecek?

Sisi'den UMH'ye tehdit... Mısır ordusu Libya'ya mı girecek?

Mısır'ın darbeci Devlet Başkanı Sisi, Türkiye'nin desteklediği, Birleşmiş Milletler tarafından Libya'da tek meşru yönetim olarak tanınan Ulusal Mutabakat Hükümetini tehdit etti. Sisi, 'Sirte ve Cufra bizim kırmızı çizgimizdir. Eğer saldırı olursa Mısır Libya'ya müdahale edecektir' sözleri ile UMH'yi Libya'ya girmekle tehdit etti.