Dünya

Amazon, Apple, Google ve Facebook ifadeye çağrıldı

ABD merkezli teknoloji devleri Amazon, Apple, Google ve Facebook’un CEO’ları Jeff Bezos, Tim Cook, Sundar Pichai ve Mark Zuckerberg, Kongre’de tekelleşme konusunda rekabet alt komitesinin karşısına çıkarak ifade verecek.

Eğitim

FOTO GALERİ : SON EKLENEN GALERİLER

Güncel

Korona Virüs İlk kez açıkladılar, tarih netleşti! Türkiye aşıyı duyurdu

Nanografi A.Ş. ve aşı ekibi, Sağlık Bakanlığı’nın çağrısıyla koronavirüse karşı 5 aydır büyük bir gizlilik içinde yürüttükleri aşı çalışmalarının detaylarını ilk kez paylaştı. Dünyanın merakla beklediği aşı ilgili Nanografi A.Ş.'nin yaptığı açıklamada, ‘’Kovid aşısı olarak şu anda tüm küresel ilaç firmalarının geldiği noktaya ulaştık diyebiliriz. Bundan sonraki süreçte yapacağımız çalışmalarla inşallah yıl sonu itibariyle bu aşı çalışmasını tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

VİDEO GALERİ : SON EKLENEN VİDEOLAR

Haber

‘Bütün çağdaş dünyanın doğru kavranan bir İslam’a ihtiyacı var’

Mustafa Çağrıcı: “Her çağın dini olduğu inancımızın ispatı olarak İslam’ı, asli kaynaklarıyla ve özellikle ilk üç-dört asırda gösterdiği üretken, dinamik ve aktivist karakteriyle, bireysel ve sosyo-politik ahlâkî yapısıyla yeniden keşfetmemiz gerekmektedir.”

Haber - 1

Haber - 2

Haber Analiz

Ayşe Böhürler’den “toplumsal cinsiyet” savunması

İstanbul Sözleşmesi nedeniyle gündeme gelen ve İslamcı kesim tarafından eleştirilen “toplumsal cinsiyet” kavramı için Böhürler, “toplumsal cinsiyeti tek bir anlamla tanımlayıp yasadan kaldırmaya çalışmak faydasız, sonuçsuz bir çabadır” dedi.

İslam Dünyası

Gannuşi’den ‘uzlaşı ihtiyacı’ vurgusu

Tunus Meclis Başkanı ve Nahda Hareketi lideri Raşid el-Gannuşi, ülkenin, geçen yıl hayatını kaybeden eski Tunus Cumhurbaşkanı El-Baci Kaid es-Sibsi’nin ihtilaflar karşısında izlediği uzlaşı metoduna ihtiyaç duyduğunu savundu.