Dünya

Eğitim

FOTO GALERİ : SON EKLENEN GALERİLER

Güncel

Ayasofya konusunda coşku seline katılmak veya katılamamak

Coşku selinin bir parçası olamadığımız da bir gerçektir. Peki niçin? Zira şunu biliyoruz ki, diğer câmiler ne kadar İslam’a açık ise Ayasofya da o kadar olacak. Sinirleri alınmış, egemenlik iddiasından uzaklaştırılmış, bir statüko “İslam(!)ı”na açılmış oldu ancak…

VİDEO GALERİ : SON EKLENEN VİDEOLAR

Haber

Paralel Din Tehlikesi Püskürtülmüş!

Aslında şunu rahatlıkla söyleyebilmeliyiz: Bu toplumun sekülerleştirilmesi, İslam'ın protestanlaştırılması ve hormonlu Müslümanlıkların icadı bütün hızıyla ve fakat FET֒SÜZ olarak işlemektedir. Esasında 15 Temmuz darbesine verilen tepki bir anlamda toplumu laikleştirme, İslam’ı protestanlaştırma ve hormonlu Müslümanlıklar üretme görevini bu devlet tek başına, Fetö’süz de yapabilir cevabı olarak okunmaya müsaittir.

Aya-Sofia ve Fatih’in Nesli

“Kim nasıl düşünür bilmem ama zannım odur ki Ayasofia, Her hal ve şartta, tıpkı Filistin ve Mescid-i Aksa meselesinde olduğu gibi kafaları karıştıran, stratejik öneme haiz Kabe’yi hedeften çıkartan, dikkatleri dağıtıp, Müslümanları Müslümanca düşünmekten, davranmaktan ve pozisyon almaktan alakoyan bir meseledir..”

Türkiye’nin dünkü koronavirüs tablosu

Türkiye’de son 24 saatte 1003 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konuldu, 23 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 210 bin 965, can kaybı 5 bin 323 oldu.

Haber - 1

Haber - 2

Haber Analiz

Mehmet Doğan’dan ‘Lozan’ yorumu

“İngiltere sefiri Sir Ronald Linsday, raporuna şu cümleyi boşuna yazmadı: “Türkiye Müslümanları İngiltere için bir tehlike olmaktan çıkardı.”

İslam Dünyası

Sudan’da gayrimüslimlere ‘alkollü içki’ izni verildi

Sudan’da eski Cumhurbaşkanı Beşir’in darbeyle görevine son verilmesinin ardından kurulan geçiş hükümeti, “insan hakları”, kadınlar ve dini konularda birçok köklü değişiklik getiren yeni düzenlemelere gitti.