Alâ El-Beşir, Bir Bayram Filistin Yönetimi, Diğer Bayram işgal Rejimi Zindanında

Alâ El-Beşir, Bir Bayram Filistin Yönetimi, Diğer Bayram işgal Rejimi Zindanında

“Kalbimin sevinci Alâ. Bir cezaevinden diğerine, bir sorgudan diğerine, bir zindandan diğerine dolaştırılıyor.” İşgal rejimi zindanlarında esir tutulan Filistinli kadın aktivist Alâ El-Beşir’in annesi

Alâ El-Beşir, Bir Bayram Filistin Yönetimi, Diğer Bayram işgal Rejimi Zindanında

 
 
“Kalbimin sevinci Alâ. Bir cezaevinden diğerine, bir sorgudan diğerine, bir zindandan diğerine dolaştırılıyor.”
İşgal rejimi zindanlarında esir tutulan Filistinli kadın aktivist Alâ El-Beşir’in annesi Esmehan Yusuf, Ramazan ve Kurban bayramlarında kızıyla birlikte olamamanın üzüntüsünü bu acı verici sözlerle ifade etti.
İşgal güçleri ve Filistin Yönetimi güvenlik birimleri 23 yaşındaki Kur’an-ı Kerim öğretmenini ailesiyle birlikte bayram sevinci yaşamaktan mahrum bıraktı.
İşgal güçleri ve Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, güvenlik koordinasyonu kapsamında uyguladıkları “döner kapı” politikasıyla Alâ El-Beşir’i sırayla gözaltına aldı.
Filistin Yönetimi zindanlarından çıkanların kısa bir süre sonra işgal güçlerince ve işgal rejimi zindanlarından kurtulanların da yine birkaç gün sonra Filistin Yönetimi güvenlik birimlerince gözaltına alınması “döner kapı politikası” olarak adlandırılıyor.
Esmehan Yusuf, kızı Alâ’nın işgal rejimi zindanlarında ağır sorgulara ve işkencelere, psikolojik baskılara ve şantajlara maruz kaldığını söyledi.
Filistin Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik birimi Alâ El-Beşir’i iki kez gözaltına alıp serbest bıraktıktan sonra işgal güçleri Filistinli kadın aktivisti gözaltına aldı.
 
  
Filistin Enformasyon Merkezi

Google+ WhatsApp