Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Tarihten günümüze Kudüs konulu panel Ankara’da düzenlendi (Haber-Video) * Kur’an’a Göre Şefaat * Meczupların Dîni: Tasavvuf * B:atıniyye (Bâtinilik) * Arakanlı Müslüman örgütlerin Myanmar'a geri dönüş endişesi * İtalya'da başörtülü avukat mahkeme salonundan çıkarıldı * Kalbin halleri ve eğitimi * Şimdi sefer zamanı: Afrin, Münbiç ve Fırat’ın doğusu * Kur’an’da Piyasa Ve İnsan Hürriyeti * Mehdi beklemeyen bir Şii Müslüman

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 114633
Toplam 410923569
En Fazla 606285
Ortalama 154540
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler

“Zehirlenmişim, kanser enjekte edildiği bilgisi var!” Vefatından kısa bir süre önce yaptırdığı sağlık taramasında sapasağlam olmasına rağmen; bir ay gibi kısa bir sürede tüm vücudunu kanser hücreleri sararak 15 gün içerisinde hastalanarak ölen Araştırmacı Yazar
2018-01-18 - 16:28

Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler

 

“Zehirlenmişim, kanser enjekte edildiği bilgisi var!”

Vefatından kısa bir süre önce yaptırdığı sağlık taramasında sapasağlam olmasına rağmen; bir ay gibi kısa bir sürede tüm vücudunu kanser hücreleri sararak 15 gün içerisinde hastalanarak ölen Araştırmacı Yazar Aytunç Altındal’ın hasta yatağında son sözleri idi bunlar.

Ölmeden önce Fransa’da doktorların kendisine kanser hücreleri enjekte edildiği bilgisi verdiğini ve bu suikastın da uzun süredir kendisini tehdit eden FETÖ eliyle yapıldığını söylemişti.

Ve bugünlerde CIA ajanlığından mehdilik iddiasına, telefon dinlemelerinden yüzlerce suikaste, faili meçhullerden PKK operasyonlarına müdahaleye ve darbe girişimine kadar binlerce suç isnatlı FETÖ gündemi yaşıyoruz.

Tüm bunlar bir suç şebekesine değil, dini olma iddiasındaki bir cemaate yapılan suçlamalar ve belki bu isnatların bir kısmı gerçek olmasa da, yaşananların bizleri götüreceği yerden kaygılıyız.

Çoğumuz yaşananların tüm camiaları zan altında bıraktığını ve yakın bir gelecekte operasyonların cadı avına dönüşerek İslami çalışmaları bitireceği endişesini taşıyor.

Ve bu öngörü, dini eğitim ve öğretimi uhdesinde barındıran cemaat ve tarikatlar hakkında uzun mülahaza ve tartışmaları mutlak kılıyor.

Aslında FETÖ prototipi, ülkemiz cemaat modellemeleri hakkında çok önemli ip uçlar veriyor ve fay hatlarını belirliyor.

Gelinen süreçte şakirtlerin bunca yaşanana rağmen lidere ve üst kadrolara bağlılık ve itaati büyülenmiş derecede sürdürmesi, geleceğe dönük ümit ve beklentilerimizi de boşa çıkarmakta.

Öyle ki bu olgu,“Gassalın elinde meyyit gibi olma” sözünün gerçekliğini ve bunun yalnız FETÖ değil; çoğu STK, cemaat ve İslami yapılanmalar için de var olduğunu göstermekte.

Mevcut oluşumların, düşünen ve üreten bireylerden çok aidiyet temelli munis, sadık ve itaatkâr tiplemeler tercihi, sorunlar sarmalının belki de ilkini oluşturmakta.

Bu süreçte çoğu, temelde İslami zemin ve söyleme sahip olsa da, pratikte Allah’ın kendilerine yüklediği davet yükümlülüğü ile Tevhidi düşünceden, adaletten, mazlum ve mustazaflara umut olacak özgürlük savunusundan çok uzak.

Birçoğu İslami zemin dışı tüm sosyal ve siyasi platformlarda güç ve baskı grupları oluşturarak,  bağlılarından aldıkları nüfuz ve kapital ile politik, dünyevi ve ekonomik alanlarda büyüme çabasında. İslami alan dışında, her alanda var ve iddialılar.

Kendilerini seçilmiş sanıp, “Fırkayı Naciye” iddiaları beraberinde, otoriter yönelimlerle silik, kişiliksiz, bilgisiz ve her koşulda itaatkâr şakirt yetiştirme üzerine kurulu eğitim ve öğretim sunumları ile bugün belki de çoğu olumsuzluğun mimarı konumundalar.

Mensupların, Teolojik cehalet ve zihinsel kölelik kodları ile beyinlerinin iğdiş edilişi, bugünkü acziyetimizin temel sebebi.

Geçmiş yönetimlerin iktidarlarının devamı için teminat görme eğilimi, bu yapıların hormonlu büyüyerek genişleme, hatta holding mesabesine ulaşarak her alanda olmalarına yol açtı.

Bu biraz da, cumhuriyet yönetiminin özellikle dini eğitim ve öğretime getirdiği kısıtlamaların ve dinsiz bir nesil yetiştirme projesinin bir ürünü aslında.

Yasaklanan dini eğitimin, gizli bodrum katları, derme çatma mekân ve tezgâhlarda yetersiz ama samimi dindarlarca iptidai şartlarda verilmesinin bizleri getirdiği yerde; hurafe ve kerametlerin havada uçuştuğu, gayri İslami menkıbelerle beyinlerin dumura uğratıldığı bir demdeyiz.

Merdiven altı kuran kursu ve dini çalışmalardan bugün binlerce şakirtleri, yurtları, okulları, finans kuruluşları, fabrikaları, holdingleri, televizyonları, partileri, bakanları ve milletvekilleri ile büyük bir güç artık onlar.

Mensuplarının nasıl ve nerde yaşayacağından ne iş yapacağına, çocuklarının hangi liseye yazılacağından hangi üniversiteyi tercih edeceğine, hangi kurumda çalışmak için başvuru yapacağından hangi hatunla evleneceğine ya da doğan çocuğun adına onlar karar vermekte.

Beraberinde hangi gazete ve dergilerin okunacağından hangi TV kanallarının izleneceğine, hangi tefsirin okunup hangi hadis kitaplarından faydalanılacağına ya da hangi mezhebe göre amel edilip siyasi olayların nasıl yorumlanacağına kadar hep onlar kararlar alıp müritlere uygulatmakta.

Bu alınan kararlara uymama, keyfi davranma ve sorgulayıcı olma, fitne sayılmakta; ahengi bozma ithamları ile dışlanma, kovulma, hatta birtakım cezalandırmalara dahi yol açmakta.

Ve bu, biraz da kendini seçilmiş görme eğiliminden kaynaklanmakta.

Oysa lider ya da ortak aklın ortaya koyduğu iradeye mutlak itaat beklentisi; düşünme, irade ortaya koyma ve fikir beyan etme ameliyelerinin yitimi, bağımlılık ve tek tipleşmenin temelidir.

Bu tür yapılanmalarda erdemli olmanın yolu, bireysel kimlik ve farklılıklardan sıyrılmaktan geçmekte ve kolektif bilinçle öz benliğinden vaz geçemeyen, kişisel düşünen/ davranan birey, sağlıklı, samimi sayılmamakta.

Kolektif karar verme mekanizması, aynı zamanda kişisel vicdanı da büyük ölçüde tahrip eder ve normal bir insanken karıncayı dahi ezmeyen bireylerin, kolektif bilinç içerisinde vicdansız katillere dönüşmelerinin, her türlü adi suçu gözlerini kırpmadan işleyebilmelerinin bir sebebi de budur.

Sonuçta, topluma uyum, sosyalleşme ve dini öğrenim isteklerinin, eğitimsiz ve vehimli ellerde mesiyanik kodlarla formatlanarak beyin yıkama ve zihinsel köleler üretme merkezlerine dönüşümü yaşanmakta.

Eğitim anlamında yapı, kendi fikir ve düşünce politikaları ile çelişen düşünce, eser ve şahısları şeytanlaştırma yoluna gider,

Düşünce ve öğretiyi tartışmaya açan, mutlaklığa zarar veren kaynaklar ve isimler küçümsenir, şeytanlaştırılır ve sansürlenir.

Oysa Asrısaadette, “Üzerindeki bu elbiseyi nereden aldın? Hesap ver ey halife!” demenin ya da “Ey Allah’ın Resulü bu söylediklerin senden mi, yoksa vahiy mi?” diyerek Allah’ın elçisine dahi düşünce, fikir ve öneri getirmenin adı idi cemaat.

Günümüzde akıl, zihin, beyin ve iradenin yok edilip kötü sayılarak, her kayıt ve şartta lider ya da şeyhe itaatin mutlaklaştırıldığı anlayış; Kur’an’da her fırsatta akletmeyi ve özgür düşünmeyi emrederken, zihinsel köleliği yasaklayan ayetlerle zem etmekte.

Geldiğimiz süreçte, toplumlarımız kronik eğitimsizlik ve sosyal uyumsuzluk problemleri ile yüz yüze ve tüm bunda İslam adına faaliyette bulunan ancak, gayri İslami içerik ve içedönük gettosu ile FETÖ örneğinde de gördüğümüz gibi toplumsal barışı baltalayıp, anarşi ve kavgayı besleyen tarikat ve cemaatlerin büyük payı bulunmakta.

Oysa geçmişte binlerce yıldır bir arada ahenk içerisinde yaşayan farklı etnik kökenden halkların bir arada barış içerisinde yaşamasının kaynağı din olgusu idi ve İslam bu sosyal uyumun ana harcı idi.

İslam bize kardeşliği, barışı, ötekine tahammülü, farklı olanın zenginliğini, özgür düşüncenin değerini, merhameti, adaleti ve empatiyi öğretir.

İslam bize ırk-dil-din ve renklerin farklılığının önemsizliğini, asıl olanın takvada olduğunu ve tüm canlılara sevgi, merhamet ve anlayışla yaklaşmayı öğretendir.

O halde toplumlarımız bidat ve hurafelerden arınarak tevhit ve adalet eksenli gerçek İslami reflekslerle yeniden inşa edilmelidir.

Bugün İslam dendiğinde terör, cemaat dendiğinde de anarşi akla gelen öğelerse ve bunun en temel müsebbibi “imajmakerlik” yapan ABD ve Batı olsa da; harici/mesiyanik hareketlerin mesuliyetleri de onlardan az değil.

Bu topraklarda, binlerce suç isnadı ile yargılanan ve adı terörle özdeş olan FETÖ gibi bir yapılanma varsa ve beraberinde tüm dünyada İslam’ı terörle özdeşleştiren bir İŞİD den söz ediyorsak, tüm bunların sebebi şüphesiz eğitimsizlik ya da diğer bir deyişle çarpık dini eğitimdir.

Binlerce sıradan ve samimi insanı İslam adına adi bir suçluya ve ölüm makinasına dönüştüren FETÖ ve İŞİD benzeri örgütlenmeler yanı başımızda, içimizde, gözümüzün önünde yeşererek dal budak salıp insanımızı zehirledi.

Kimimizin kardeşi ya da çocuğu binlerce genç, İslam adına ve şehadet rüyaları beraberinde cennet beklentileri ile cehennem yolunda, dillerinde tekbirlerle ateşe olan yürüyüşünü sürdürmekte.

Bizler mi?

Arkalarından bakmaktan başka hiç bir şey yapamıyoruz.

Büyük bir “Tükenmişlik Sendromu” pençesinde, kendi kabuğumuza çekilmiş, uzaktan yaşananları seyretmekteyiz.

Çaresiz, endişeli, güçsüz ve yorgunuz…

Selam ve dua ile…

 

enes tarım

iktibas


Keyword : radyo vakit - enes tarım - iktibas - modern köleler topluluğu -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Tarihten günümüze Kudüs konulu panel Ankara’da düzenlendi (Haber-Video)
Panelde Kudüs’ün önemi, tarihi, Müslümanların bu konudaki sorumlulukları ve ABD’nin son kararı çerçevesinde gelişen güncel meseleler Kudüs ve Filistin
Müslüman olmak bedel ister
İslâm; Rasûlüllah (sav)’in ve beraberindeki bir avuç Müslümanın akla hayale gelmedik işkencelere maruz bırakıldıkları, insanların imanlarından ötürü b
Çocuk ve Disiplin
Disiplin, bireye kazandırılan alışkanlıklar yoluyla onu, kendisi ve çevresiyle uyumlu yaşamaya hazırlama sürecidir. Disiplin, sorumluluğu ve uyulması
Dünya Bitcoin'i tartışıyor | ANALİZ
Bitcoin, Türkiye’de olduğu gibi dünyada da tartışılmaya devam ediyor. Bu tartışmalar daha çok Bitcoin kullanımını düzenleme ve Bitcoin ile yapılan işl
Magazinleşen Hayatımız
Önce kendi kafamızı güncellemeliyiz biz. Ve şunu da iyi bilmeliyiz ki, kapitalizmin özel ve gizli bir zulmü vardır. Lüzumsuz ve anlamsız değişiklikler
Tercih Meselesi
Hayat bir tercihler bütünüdür. Dini, dünyevi… ‘İmtihan’ olgusu da buna müsteniddir zaten… Hayat ve ölüm bunun tecellisi için yaratılmışlardır. Kim iy
Önce Ahlak
Birlikte bir organizma gibi hareket etmesi gereken müslümanlar bu rüşdü bir türlü ortaya koyamamaktadır. Koyamadıkları içinde güçleri dağınık bir şeki
Sünneti Anlamada Usul ve Yöntem (Video)
Allah Resulünün yaşadığı gibi İslam’ı yaşamak, Onun Kuranı anladığı gibi anlamak olduğunu, sünneti bir usul dairesinde ve bilinçli bir şekilde okumak
Hayat: İki “ikra” emri arası
Yüce Rabbimizin insanlığa yönelik son hitabı olan Kur’an-ı Kerim’in ilk ayetleri, bildiğimiz gibi Alak Sûresi’nin ilk beş ayetidir. Müşrik Mekke toplu
'İran'a dış müdahale var' (Video)
İran'da ekonomik kaygılarla çıkan öfke patlamasının nedeni etnik mesele değil. Birçok faktörün beslediği bu protestolar, kitlesel bir gösteriye dönüşt
1 - Şimdi sefer zamanı: Afrin, Münbiç ve Fırat’ın doğusu
2 - Kalbin halleri ve eğitimi
3 - İtalya'da başörtülü avukat mahkeme salonundan çıkarıldı
4 - Arakanlı Müslüman örgütlerin Myanmar'a geri dönüş endişesi
5 - B:atıniyye (Bâtinilik)
6 - Meczupların Dîni: Tasavvuf


Abdullah Yıldız

“Başka Kur’ân Getir” Diyenler

16/01/2018 - 13:21

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat