Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* İslamda Kardeşlik Ruhu * Kur’an Talebesi Müritliği * Sağırdırlar, Dilsizdirler, A’madırlar... * Müslüman bir Devlet Hangi Gerekçelerle Savaş ilan edebilir? (Video) * Azerbaycan'ın bağımsızlığına giden yol: Kanlı Ocak * ABD’nin yeni PKK planı ne? * Kazakistan'da başörtülü öğrencilere engel * Kalbin bilgisi * Yusuf’un iyilik hareketi * Zekat Ve İnfak Ekseninde Ekonomik Alanımızın İnşâsı

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 75063
Toplam 411249067
En Fazla 606285
Ortalama 154546
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Gümülcine bağrına bastı

Yunanistan’daki en önemli sorunlardan bir tanesi buradaki din adamları sorunudur. Burada atanmış müftü ile işi götürmek isteme anlayışı var. Bunun Lozan’da yeri yok tam aksine seçilmiş müftünün yeri var. Seçilmiş din adamını kendi ülkemizde uyguluyoruz patrik bizim atamamızla görev alan bir insan değildir. Sen Sinod Meclisi
2018-01-20 - 09:51

Gümülcine bağrına bastı

 

 

Yunanistan ziyaretinin ikinci günü Gümülcine’de Batı Trakya Türkleri’ne seslenen Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Lozan ve AİHM kararları mesajı verdi. Erdoğan, özetle şunları söyledi:

İyi birer Yunanistan vatandaşı olarak kendinizle birlikte bu ülke için de çalışıyorsunuz. Bunun karşılığında Lozan’daki hükümlere uygun bir davranış beklemek hakkınızdır. Sizlerin Lozan anlaşması, AB müktesebatı ve evrensel insan hakları anlayışına uygun olarak her türlü imkandan yararlanmanızı istiyoruz. Bu çerçevede AİHM kararlarının uygulanmasını bekliyoruz. Görüştüğüm tüm Yunanistan yetkililerine bunları ifade ettim. Bunların çözümü ise Türkiye ile Yunanistan’ı birbirine daha da yakınlaştıracaktır.

YUNANİSTAN İÇİN DE KAZANÇ

Tüm yaşayan azınlıkları zenginlik kaynağı haline dönüştürmek her iki ülkeyi de güçlü kılacaktır. Rum kökenli vatandaşlarımızın taleplerini, onlarla diyalog içinde karşılamak için biz çok önemli adımlar attık. Hayat kalitelerini artırmak için çalışmayı sürdürüyoruz. Benzer yaklaşımları Yunanistan’dan beklemenin de hakkımız olduğuna inanıyoruz. Sizlerin Türkçeyi, Yunancayı çok iyi konuşan, geleneklerini yaşatan bireyler olmanız ülkeniz Yunanistan için de bir kazançtır.

 

NİÇİN SEÇİLMİŞ MÜFTÜ YOK

Yunanistan’daki en önemli sorunlardan bir tanesi buradaki din adamları sorunudur. Burada atanmış müftü ile işi götürmek isteme anlayışı var. Bunun Lozan’da yeri yok tam aksine seçilmiş müftünün yeri var. Seçilmiş din adamını kendi ülkemizde uyguluyoruz patrik bizim atamamızla görev alan bir insan değildir. Sen Sinod Meclisi tarafından seçilen bir insandır. Niçin bizim başmüftümüzü, bizim din görevlilerimiz seçmesin? Bu yanlış bir şey.

AZINLIKLAR EMANETİMİZ

94 yıl geçti burada bir güncelleme gerekir dedik. İşte başmüffülük, eğitim, öğretim sıkıntısı. İstanbul’da patrik yurtdışına çıkmak istese Eyüp Kaymakamlığı’nın iznine tabiidir. Ama biz bunu uygulamıyoruz. Burada ise başka uygulamalar görüyoruz. Lozan Antlaşması, her iki ülkede yaşayan azınlıkları, ülkemize ve Yunanistan’a emanet etmiştir. Bu emanetleri gözümüz gibi korumalıyız. Biz sorumluluklarımızın farkındayız. Yunanistan’ın da farkında olduğunu düşünüyoruz. Bizim bir çok şeyleri aşmamız lazım. Bir çok şeyler var ki tarih oldu, biz şimdi geleceğe bakalım. Endişeyle birbirimize bakmamızın anlamı yok. Bunları kaldıralım ve birbirimize güvenle bakalım.

ORTAK PAYDAMIZ İSLAM

Azınlıklar kavramı içerisinde burada Müslüman azınlık noktasından mı hareket yoksa Türk azınlık noktasından mı hareket. Bana göre bizim ortak paydamız zaten İslam’dır dedim. Dolayısıyla Türkü ile Pomak’ı ile biz biriz beraberiz. Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik mi bitti iş.

ASİMİLASYON DEĞİL ENTEGRASYON

Bizim isteğimiz şudur. Yunanistan devleti, benim soydaşlarımdan asimile olmasını istememeli. Entegrasyon ayrı bir konu ama asimile olmasını istememeli. Çünkü biz, hiçbir farklı etnik unsurdan bunu bugüne kadar istemedik ve istemeyiz. En büyük haksızlık adaletsizlik o olur.

 
Batı Trakya Türkleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karşılamak için cadde ve sokakları doldurdu. Soydaşlar, “Dik dur eğilme Allah seninle” ve “Reis sana canım feda” sloganlarıyla Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

Soydaşlara iki mesaj

Cumhurbaşkanı Erdoğan, cuma namazı ve okul ziyaretinin ardından kendisini karşılamaya gelen Batı Trakya Türklerine hitap etti. Batı Trakya Türklerinin Yunanistan ile Türkiye arasında köprü olduğunu söyleyen Erdoğan, Mehmet Akif’in dizelerinin yer aldığı iki tavsiyede bulundu. Erdoğan, “Burada 150 bine yakın soydaşımız var. Siz Türkiye ile Yunanistan arasında köprüsünüz. Biz sizleri böyle görüyoruz. Şu anda Yunanistan Parlamentosu’nda 4 milletvekili sizleri temsil ediyor. Bu milletvekilllerinin çok çalışması lazım. Dün bazı sorunları dile getirdim, belki izlemişsinizdir. Bu sorunları bir an önce çözme suriyetiyle tüm bölgedeki soydaşlarımızın da hep birlikte sorunların giderilmesi Yunanistan’daki birliği, beraberliği, dayanışmayı güçlendirecektir” dedi.

DAYANIŞMAYI SÜRDÜRMELİYİZ

Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Benim ülkemde Rum vatandaşlarımla ilgili sorunum yok. Daha önce el konulmuş olan Rum vatandaşlarımıza ait vakıf gayrimenkullerinin iadesine yönelik yasayla hepsine bedelleri ödendi ya da teslimleri yapıldı. İnancına güvenen inanç hürriyetinden korkmaz. Bu dayanışmayı sürdürmek lazım. Bir engel olduğunu sanmıyorum. Buradaki vatandaşların birliği beraberliği çok önemli. Size tavsiyem şu, iki tavsiyem var. İstiklal Marşı şairimiz Mehmet Akif’ten; ‘İhtiyar amcanı dinler misin, oğlum, Nevruz? Ne büyük söyle, ne çok söyle; yiğit işte gerek. Lafı bol, karnı geniş soyları taklit etme; sözü sağlam, özü sağlam, adam ol, ırkına çek.’ Bu istiklal şairimizden şimdi ben de kendi tavsiyemi yapıyorum, oku, düşün uygula, neticelendir... Sizlerde ben başarı için bunları görüyorum. Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyorum.”

 
Erdoğan'ı Gümülcine'de karşılayanlar arasında Gümülcine ve İskeçe'nin seçilmiş müftüleri de yer aldı

Gümülcine’de sevgi seli

65 yıl sonra Yunanistan’a giden ilk Türkiye Cumhurbaşkanı olan Tayyip Erdoğan, ziyaretinin ikinci gününde Gümülcine’de Batı Trakya Türkleri ile bir araya geldi. Ziyareti provoke etmek isteyen fanatik Yunanlılara rağmen Erdoğan’ı, on binlerce Batı Trakya Türkü karşıladı. Erdoğan önce Kırmahalle Camii’nde cuma namazını kıldı. Caminin bulunduğu Kırmahalle’ye gelişinde Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete ile Türk azınlık kurum ve kuruluşların temsilcileri tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çocuklar tarafından çiçek takdim edildi. Erdoğan, “Dik dur eğilme Allah seninle” ve “Reis sana canım feda” şeklindeki tezahüratlarla kendisini bekleyen vatandaşları, yanlarına giderek selamladı. Vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Erdoğan camiye geldiğinde tekbir getirdi. Erdoğan, cuma namazının ardından yürüyerek Kırmahalle’deki Celal Bayar Azınlık Ortaokul ve Lisesi’ne geçti. Yürüyüşü sırasında vatandaşlar, Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundu. Erdoğan, burada Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Yannis Amanatidis, SYRİZA Rodop milletvekilleri Mustafa Mustafa, Ayhan Karayusuf, SYRİZA İskeçe Milletvekili Hüseyin Zeybek ve Okul Müdürü Tünalp Ahmet karşıladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a ikinci Lozan resti

DÜNYA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a ikinci Lozan resti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a Lozan çıkışı

DÜNYA
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yunanistan'a Lozan çıkışı
 
yeni şafak

Keyword : radyo vakit - erdoğan - gümülcine - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

İtalya'da başörtülü avukat mahkeme salonundan çıkarıldı
İtalyan basınına yer alan habere göre, ülkenin kuzeyindeki Bologna kentindeki Bölge İdare Mahkemesinde bir duruşmaya giren Fas doğumlu stajyer avukat
Kur’an’da Piyasa Ve İnsan Hürriyeti
Mal ve hizmetlerin el değiştirdiği ortama piyasa denir. Piyasa ile mülkiyet özgürlüğüne yaklaşım tarzı arasında doğrudan bir ilişki vardır. İlk çağlar
Mevlid Manzumesine Eleştirel Bir Yaklaşım
Süleyman Çelebi, Mevlid olarak bilinen "Vesiletü'n-Necât" adlı şiirini 812 (M. 1409) yılında Bursa'da tamamlamıştır. Vesiletü'n-Necât'ın tamamı 732 be
Erdoğan, Harekat her an başlayabilir
Erdoğan, "Afedersin kıçı kirli bazıları, Suriye’de kalkıp bize tehdit sallıyor. Tehdit sallamak suretiyle Türkiye’yi kendi kabuğuna çekmek istiyor. Ku
Özbekistan'dan devrim gibi savunma yasası
Özbekistan'da, yurt dışındaki harekat ve operasyonlara asker göndermemesini, kendi topraklarında yabancı ülkelerin askeri üslerine yer vermemesini ve
Kur’an Anlayışımız
Kur’an, Allah’ın son peygamberi Hz.Muhammed (as) göndermiş olduğu vahiylerin kendisinde toplandığı kitabın adıdır. Bu kitap, Allah’ın razı olduğu din
Mehmet Akif Ersoy’a cenaze töreni bile çok görülmüştü
'3 gün sonra beni Yüksek Öğretmen Okulundan Emniyet Müdürlüğüne istediler. Bir şube müdürü beni sorguya çekti. “ Ne sıfatla resmi makamların törene ge
Demircan: Bizim dünyayı ve Kur’an’ı iyi bilen İslâm âlimlerimiz maalesef yok
Kurduğumuz internet televizyonumuzla İslâm ve insan eksenli değişik konularda haftalık programlar hazırlamak; İslâm’ın etrafında oluşturulan şüpheleri
Washington'da Kudüs protestosu
ABD Müslüman Organizasyonları Konseyi (USCMO) tarafından düzenlenen ve Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi (TASC) dahil çok sayıda farklı grup t
Mescid-i Aksâ Özgür Olana Dek
“Kötü tuzaklar kuranlar, Allah’ın, kendilerini yer(in dibin)e geçirmeyeceğinden, yahut hiç ummadıkları bir yerden kendilerine azabın gelmeyeceğinden
1 -


Abdullah Yıldız

“Başka Kur’ân Getir” Diyenler

16/01/2018 - 13:21

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat