Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Ümmetin İslam İşbirliği Teşkilatına çağrısı * Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler * Putperest Müminler * 'Hiçbir günah, Allah’ın rahmetinden büyük değildir' * İntifada nedir, ilk intifada ne zaman oldu? * Hz. Âdem, Yaratılan ilk insan mıdır? * 'İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor' * Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı? * Çipras'tan Batı Trakya'da müftü sorununa çözüm önerisi * Postalların yere basma zamanı...

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 23663
Toplam 405004051
En Fazla 606285
Ortalama 154169
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Soçi.. Bir adım atılmalı, bu savaşa son verilmeli

Suriye savaşının başlatılması “Türkiye cephesi”ni açmak içinmiş. Stratejik ortaklarımız, NATO müttefiklerimiz bu amaç için hazırlanıyormuş. Suriye ve Irak’ı parçaladıktan sonra Türkiye’nin sağlam, bütün olarak kalamayacağını biliyorlarmış. Suriye meselesi başladıktan sonra Türkiye’yi yalnız bırakmalarının, Türkiye’ye karşı terör örgütleriyle
2017-12-17 - 11:19

Soçi.. Bir adım atılmalı, bu savaşa son verilmeli

 

 

Suriye savaşının başlatılması “Türkiye cephesi”ni açmak içinmiş.

Stratejik ortaklarımız, NATO müttefiklerimiz bu amaç içinhazırlanıyormuş. Suriye ve Irak’ı parçaladıktan sonra Türkiye’nin sağlam, bütün olarak kalamayacağını biliyorlarmış. Suriye meselesi başladıktan sonra Türkiye’yi yalnız bırakmalarının, Türkiye’ye karşı terör örgütleriyle işbirliği yapmalarının sebebi buymuş.

Bunun hesabını yapmışlar, planını yapmışlar, süreci o şekilde başlatmışlar. Türkiye’yi hem Rusya hem de İran’la kapıştırıp, zayıf düşürüp paylaşmak istiyorlarmış. Bütün bu senaryolar bu büyük cepheyi açmak için planlanmış, büyük hedef Türkiye imiş.

Bunu 15 Temmuz’da anladık, “terör koridoru” ile anladık..

Bunu 15 Temmuz saldırısında anladıkFETÖ eliyle Türkiye’yi içeriden çökertmek, bu ülkeye açık savaş açmak, parçalama planını devreye almak isteyenlerin yaptıklarını gördük, niyetlerini anladık.

O gün, o gece ülkemize, milletimize, Meclis’imize, değerlerimize, tarihimize, hayallerimize, gelecek planlarımıza çok ağır saldırılar yapıldı. O gece bir Kurtuluş Savaşı verdik, bir Milli Mücadele kazandık, bir çokuluslu işgali önledik.

Bunu; PKK/PYD eliyle Suriye’nin kuzeyinden Türkiye’yi çevreleme, kuşatma planları devreye alınınca da anladık.

Çukur savaşını kimlerin yönettiğini, yüzlerce kilometre sınır boyunca PKK üzerinden kimlerin bir cephe hattı kurduğunu, Güneydoğu’da “işgal” girişimini yönetenlerle bu cephe hattını planlayıp yönetenlerin aynı güçler olduğunu, Türkiye içinde DEAŞ ve PKK üzerinden yapılan kitlesel terör saldırılarının da aynı güçler, çevreler tarafından organize edilip yaptırıldığını gördük, anladık.

Binlerce TIR dolusu silah ‘Türkiye savaşı’ için geliyor

15 Temmuz başarısız olunca, Güney’den, Suriye’den cephe açmayaçalıştılar. Bir terör kuşağı oluşturup, bir yabancı garnizon haritası çizip, binlerce TIR dolusu silahı bu bölgeye biriktirip, askeri üsler kurup, terör eğitim işletip Türkiye’ye saldırı hazırlıkları yaptıklarını gördük, anladık.

Bunu DEAŞ eliyle yaptıklarını gördükten sonra anladık. DEAŞ ve PKK’yı nasıl ortak bir güç olarak koordine ettiklerini, Suriye’yi bu örgütler eliyle parçalarken aynı örgütleri Türkiye’ye karşı nasıl kullandıklarınıgördük. Fırat Kalkanı sırasında biz DEAŞ’la savaşırken aslında ABD ile savaştığımızı gördük. Suriye’nin kuzeyindeki ”terör koridoru”na karşı savaşırken aslında ABD ile savaştığımızı gördük. “Çukur Savaşı”nda da aslında terörle değil bir dış işgal girişimiyle savaştığımızı gördük.

Bunların tamamı Atlantik eksenli müdahalelerdir..

PKK’nın, PYD’nin, DEAŞ’ın, FETÖ’nün ABD ve müttefikleri tarafından Türkiye’yi vurmak için hazırlanmış tetikçiler, taşeron örgütler olduğunu gördük. Dünya PKK-DEAŞ ortaklığını Rakka’da oynanan tiyatroda gördü ama biz bütün bu örgütlerin hem coğrafyayı hem de Türkiye’yi parçalamak için ABD istihbaratı tarafından kurulup yönetildiğini, harekete geçirildiğini, ülkemize saldırtıldığını gördük.

Rus uçağının düşürülmesi bir Atlantik-FETÖ operasyonuyduDEAŞbir Atlantik-FETÖ operasyonuydu. 17/25 Aralık müdahalesi bir Atlantik-FETÖ operasyonuydu. 15 Temmuz bir Atlantik-FETÖ operasyonuydu. Suriye savaşının planlanıp başlatılması bir Atlantik operasyonuydu ve Türkiye’nin FETÖ aklı kullanılarak bu oyuna getirildiğini gördük, anladık.

O müdahale bugün aynen devam ediyor

Söz konusu örgütler üzerinden Türkiye içinde nasıl kamuoyu oluşturulduğunu, Türkiye ve bölgeye ilişkin planların bu çerçevede pazarlandığını gördük. Suriye ve Irak’ın kuzeyinde oluşturulmak istenen harita için Türkiye kamuoyunun zihinlerinin nasıl zehirlendiğini, rehin alındığını gördük, anladık. Kürt milliyetçiliği ve Atlantik projelerinin İslamcılık adı altında servis edildiğini gördük.

Irak’ın kuzeyinde yapılan referandumun bir erken doğum olduğunu ve bir büyük oyunu ortaya çıkardığını gördük. Türkiye, Irak ve İran’ın inisiyatifinin çokuluslu bir hesabı boşa çıkardığını. Bunun Suriye’de de yapılabileceğini gördük, anladık. 17-15 Aralık darbesini Türkiye’de gerçekleştiremeyenlerin aynı senaryoyu ABD’de denemeye çalıştığını,müdahale sürecinin devam ettiğini gördük, anladık.

Bir adım atılmalı, bu savaşa son verilmeli

Öyleyse, artık çokuluslu güç hesaplaşmasına dönen, Suriye halkının savaşı olmaktan çıkan, coğrafyayı parçalama ve “Türkiye cephesi”ni açma planı olduğu kesinleşen Suriye savaşı sona erdirilmeli. Daha yolun başında Türkiye ve İran’ın inisiyatifi ile önüne geçilebilecek bir savaş bugünlere geldi ama bakın yine Türkiye-İran-Rusya üçlüsünün inisiyatifi ile böyle bir umut belirdi.

Bugün Soçi’de yapılacak zirveden, bu yönde tarihi bir karar çıkabilirÜç ülke, savaşı bitirmek, coğrafyayı kurtarmak için tarihi bir adım atabilir. ABD ve İsrail’in Suriye içindeki bütün uzantılarını, Suriye’yi parçalama aparatlarını boşa çıkaracak adımlar atılabilir.

Türkiye’nin hassasiyeti asla istismar edilmesin

Mesele sadece Suriye rejimi değil, Suriye halkıdır. Mesele Esad değil Suriye’nin bütünlüğüdür. Mesele Suriye de değil coğrafyaya yönelik Batılı istiladır. Mesele Suriye ve Irak’ın kuzeyinde oluşturulmak istenen yabancı garnizondur, haritadır. Bu haritanın, Türkiye dahil bütün bölgeye müdahale üsleriyle donatılmasıdır.

Bölgedeki bütün terör örgütleri yabancı işgal girişiminin aparatlarıdır. Birer dış tehdittir, işgalin öncüleridir. Coğrafya, Esad meselesinden, Suriye meselesinden çok daha büyük tehditlerle yüz yüzedir.

Bu yüzden Soçi’de Türkiye’nin hassasiyetleri istismar edilmemeli. Özellikle PKK/PYD konusundaki kararlılığıciddiye alınmalı. Bu yapılırsa Suriye savaşı biter.

Ortak bir karar tarihi bir zafer olarak not edilecek

Unutulmamalı ki bu zirve, Suriye ve coğrafyaya yönelik bütün dış müdahalelerin önünü kesme fırsatı içeriyor. Eğer köklü bir karar alınabilirse ABD Suriye’nin kuzeyinde barınamayacak, PKK/PYD bu bölgede hareket edemez hale gelecektir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani bugün Soçi’de yüzbinlerce insanın ölümüne, bir ülkenin harabeye dönmesine, batılı ülkelerin bütün coğrafyayı parçalama planlarına bir nokta koyabilir.

Bu, coğrafyamız için büyük bir zafer olacaktır.

Bu, Türkiye’ye yönelik tehditleri büyük oranda sıfırlayacaktır.

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - soçi - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı?
Trump’ın kararına tepkiler artarak devam ederken, farklı gerekçelerden dolayı siyasi ilişkileri gergin olan Müslüman ülkeler iş birliği yapmak zorunda
"Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir" kararı ne anlama geliyor?
Karar oybirliği ile kabul edildi. Çok önemli. Aslında İİT’nin kuruluş amacı Kudüs’ün işgalden kurtulmasıydı. Ancak bugüne kadar, sadece temenni boyut
Doğu Kudüs Filistin'in Başkenti ilan edildi
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkeler, ABD yönetiminin Kudüs'ü İsrail’in başkenti olarak tanıması sonrasında İstanbul'da düzenlenen Olağanüstü
Filistinlileri açık bir çatışmaya çağırıyorum
Al Arabiya televizyonunda bir programa katılan Bişara, halihazırdaki siyasi sürecin bir ya da iki devletli çözüme götürmeyeceğini vurguladı.Söz konusu
İlaç almaya gitmişti
22 İsrail askeri tarafından gözleri bağlı olarak gözaltına alınan Muhammed Fevzi El- Junidi’nin ailesi genç çocuktan haber alamadığını söyledi. İlaç
'İsrail yaptıklarıyla kalır'
Sivas'ın tüm ilçelerindeki, mahallelerindeki yiğidolara buradan selam ediyorum. Bizim Sivas'ta muhabbetimiz bambaşkadır. Sivas, 16 Nisan halk oylaması
Filistin er ya da geç özgür olacak
"Daha önce Gazze'ye gitmiştim. Gazze, Refah sınırında siyonist zalimlerin Gazze'yi hunharca bombaladıkları 2009 yılında; o ağır bombardıman sırasında
İsrail Filistinlilere saldırıyor: 2 şehit
ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararının ardından Filistin halkı sokaklarda. İsrail askerleri, Mescid-i Aksa yakınlarında ve pek ç
Liderler zirvesi ardından adımlar atılacak
Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'ndan Yunanistan'a hareketi öncesinde işçilere hitap etti. ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararının bölgeyi ateşe attığının al
Trump Kudüs vaadini gerçekleştirirse ne olur?
Mescid-i Aksa... Kudüs... Ve Filistin... Meselenin özü bir 'mabed'de gizli. ABD'nin 1995'te söz verdiği, "Kudüs'ü Yahudi başkenti sayacağız" vaadi bug
1 -


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat