Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Ümmetin İslam İşbirliği Teşkilatına çağrısı * Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler * Putperest Müminler * 'Hiçbir günah, Allah’ın rahmetinden büyük değildir' * İntifada nedir, ilk intifada ne zaman oldu? * Hz. Âdem, Yaratılan ilk insan mıdır? * 'İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor' * Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı? * Çipras'tan Batı Trakya'da müftü sorununa çözüm önerisi * Postalların yere basma zamanı...

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 62059
Toplam 405042447
En Fazla 606285
Ortalama 154184
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Arap yarımadasında neler oluyor?

İngiliz haber portalı The Independent Riyad’da dönen saray entrikaları için önemli bir yorum yayınladı ve son günlerde önemli gözaltılar yaşandığını iddia etti. Dahası ölümler var, gösteriler var. Bu arada Suudi Arabistan Kralı Salman’ın yerini Veliaht Prens Muhammed bin Salman’a bırakacağına ilişkin
2017-12-17 - 22:34

Arap yarımadasında neler oluyor?

 

İngiliz haber portalı The Independent Riyad’da dönen saray entrikaları için önemli bir yorum yayınladı ve son günlerde önemli gözaltılar yaşandığını iddia etti. Dahası ölümler var, gösteriler var. Bu arada Suudi Arabistan Kralı Salman’ın yerini Veliaht Prens Muhammed bin Salman’a bırakacağına ilişkin iddialar da artık ayyuka çıktı.

Ben dahasını söyleyeyim, Suudi Arabistan bölünmeye gidiyor sanki. Daha doğrusu BAE’ye benzer bir yapılanmaya. Tek bir krallığın yerini bundan sonra federatif bir birlik alabilir.. Siyasi çizgi de yine BAE’ye yakın bir çizgi olabilir.

Daha dün, Katar’ı yutmaya hazırlanan Suudiler, bugün birliklerini koruma derdine düştüler.

Öyle anlaşılıyor ki, yeni Suudi Arabistan ABD, İngiltere çizgisinde Mısır ve İsrail’le birlikte şekillendirilecek. Büyük ihtimalle Dahlan da bu işin içinde.. Tabii bir süreç yaşanmıyor. Petrol, Şia, Mekke-Medine, diğer körfez ülkeleri, Yemen hepsi bu senaryoya dahil.

Bana kalırsa Hamas’ın, İsrail işgali altındaki Gazze’de daha önce kurduğu İdari Komiteyi, Filistin siyasi bölünmüşlüğünü sonlandırmak amacıyla feshettiğini duyurması da bölgedeki gelişmelerle birlikte değerlendirilmesi gerek.

Mahmut Abbas’ın da, Sisi’nin de geleceği de masada. Esed’in de.. Yani bölgede kartlar yeniden karılıyor. Tabii, Katar, Bahreyn, Kuveyt, BAE, daha doğrusu Körfez, en genel anlamda Ceziretül Arap masada.. Bu süreç kolay yönetilecek bir süreç değil. Evdeki hesapların da çarşıya uyması kolay gözükmüyor. Birileri Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olabilir..

Mekke-i Mükerreme, Medine-i Münevvere’nin olduğu masada Kudüs-ü şerif, Şam-ı şerif de olur.

Bu işte, herkesin bir planı var, ama Allah’ın da bir iradesi, hükmü var. Sonunda hüküm Allahındır.

Görelim Mevlam neyler.

Suudi krallığında bir aşiretler arası hesaplaşma var, aile içi hesaplaşma var, Amerikan ve İngiliz lobilerinin hesaplaşması var, krizden nemalanmak isteyen Suudi sermayedarları arasında bir hesaplaşma var. Kutsal mekanların yönetimi, Vakıf ve Adaletten Sorumlu Şeyh ailesi ile mevcut krallık ve laikler arasında bir hesaplaşma var. Dindar görünümlü laiklerin hem ABD, hem İngiliz, hem AB ve globalist kanadı aynı zamanda İsrail’le ilişkili..

Derin bir el, saraydaki gizli kapaklı işleri, ilişkileri gün yüzüne çıkarıyor,yurtiçindeki ve yurtdışındaki Suudilerin ses ve görüntü kayıtlarını, derin ilişkilerisızdırıyorlar.

Tabii Suudi Arabistan’da ARAMCO üzerinden desteklenen Vehhabi hareketinin özellikle Afrika, Balkanlar ve Kafkasya gibi ülkelerdeki, Asya’daki yapılarının da bundan sonra ne olacağı konusunda yeni bir karar alınması gerek. ABD destekli “İslami faaliyetler”in, yani “Amerikano İslam”ın misyonerlerinin çoğu uluslararası örgütlere sahip. Yani bu konuda tek örnek FETÖ değil. Bugün gelinen noktada bu yapıların yeniden yapılandırılması, tasfiye edilmesi gerekenlerin tasfiyesi ciddi bir sorun oluşturuyor.

ABD, hem radikal İslam’ı örgütlüyor, hem Radikal İslam’ı, hem Vehhabizm’i, hem Şiizmi. “Folk İslam” da onların damgasını taşıyor, “Sufi İslam” etiketli yapılar da. Kendi elleri altındaki farklı örgütleri zaman zaman da birbirine karşı kışkırtabiliyorlar. Bunu Suriye’de de gördük, Irak’da da, Afganistan’da da, daha önce başka bir örneğini Mali’de de.

Mesela dün işbirlikçi hükümetler üzerinden Kürtlere, Süryanilere zulmediyorlardı, bugün Kürtleri, Süryani radikal grubları yanlarına alıp, yerli ve meşru, bu geçmişten sorumlu olmayan iktidarlara karşı kullanmaya çalışıyorlar.

Bakın, bu batılıların dostu yok, ilkeleri yok, sadece çıkarları var.. İlkelerini acıkınca yiyorlar. Demokrasi dedikleri “helvadan bir put”. Bizim NATO’dan müttefikimiz olduğunu söyleyenler, darbecileri himaye ediyor, bize saldırana silah veriyor, düşmanlarımızla işbirliği yapıyor. Bu hangi dostluğa sığar, nasıl bir “müttefiklik” böyle. Bunun mantığı var mı! Bize parası ile satmadığı silahı, bize saldıran terör örgütlerine hibe ediyor.

Herkesin bu gerçeği görmesi gerek.

Suudiler çok kötü gidiyor. Kâbe imamı Sudeysi’nin ABD ile söylediklerini biliyorsunuz. Şimdi Suudileri laikleştiriyorlar. Dahlan Körfez ülkelerinden çıkmıyor. Bir ayağı Mısır’da, öteki ayağı İsrail’de.. Beyaz Araplar iktidar ve servetleri uğruna batılıların her isteğine “Bela” diyorlar ve bu yola girenler belalarını bulacaklar. Biliyorsunuz, “Zalimlere yardım etmeyin, ateş size de dokunur” denmiştir.

ABD, FETÖ ile BOP’la nereye varmak istiyorsa, bugün Suudi Arabistan üzerinden aynı hedefe doğru yürüyor. Yani “Ilımlı İslam”ın yeni taşeron ülkesi Suudi Arabistan. Mısır yoksul. BAE ufak. Gözlerine Suudi Arabistan’ı kestirdiler.. Hedef, ilk etapta 22 ülkenin sınır, rejim ve iktidar yapılarını değiştirecekler. Suudi yöneticiler kasabının bıçağını yalayan dana gibi.

Hariri’nin tutuklanması, İsrail’deki hareketlilik bölgede önemli gelişmeler için gün sayıldığını gösteriyor.

Tabii Erdoğan’ın Soçi’de Putin’le yaptığı görüşme, bu lobi için can sıkıcı. Suriye meselesinde şu günlerde çok önemli gelişmeler yaşanabilir. Esed de, bu durumda “kim vurduya gitmemek” için daha uyumlu davranacaktır. Çünkü gelinen noktada işin şakası yok!

Tabii, Türkiye olarak bizim de dikkatli olmamız gerek. Çünkü, bu süreçte önlerindeki en önemli engel Türkiye görülüyor. İçerideki Media, STK ve muhalefetin durumuna bakılırsa, piyasaya bakılırsa, birilerinin iş üzerinde olduğu hemen görülecektir.

Bu lobi harekete geçtiğinde bu kriz burada kalmayacak. Bunun bilinmesi gerek. Bunun sonuçlar herkes için çok vahim olabilir.

ABD ve İngiltere üzerinden Türkiye’yi mali olarak köşeye sıkıştırmak için birtakım mali cezalandırma yollarına başvurulabilir. Zarrab davasının ek iddianamesi ve mahkemeye sunulacak yeni belgeler ve Zarrab üzerinden servis edilecek bilgilerle bu süreç daha da keskinleşebilir..

Tabii Türkiye’nin bu süreçte söyleyeceği söz ve açıklayacağı bilgiler ve belgeler var. Ankara FETÖ davasının uluslararası ayakları ile şok belgeler açıklayabilir ve bunun sonucu da batı için “İrangate”den daha vahim olabilir. Selâm ve dua ile..

 

abdurrahman dilipak

yeni akit


Keyword : radyo vakit - abdurrahman dilipak - yeni akit -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı?
Trump’ın kararına tepkiler artarak devam ederken, farklı gerekçelerden dolayı siyasi ilişkileri gergin olan Müslüman ülkeler iş birliği yapmak zorunda
"Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir" kararı ne anlama geliyor?
Karar oybirliği ile kabul edildi. Çok önemli. Aslında İİT’nin kuruluş amacı Kudüs’ün işgalden kurtulmasıydı. Ancak bugüne kadar, sadece temenni boyut
Doğu Kudüs Filistin'in Başkenti ilan edildi
İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkeler, ABD yönetiminin Kudüs'ü İsrail’in başkenti olarak tanıması sonrasında İstanbul'da düzenlenen Olağanüstü
Filistinlileri açık bir çatışmaya çağırıyorum
Al Arabiya televizyonunda bir programa katılan Bişara, halihazırdaki siyasi sürecin bir ya da iki devletli çözüme götürmeyeceğini vurguladı.Söz konusu
İlaç almaya gitmişti
22 İsrail askeri tarafından gözleri bağlı olarak gözaltına alınan Muhammed Fevzi El- Junidi’nin ailesi genç çocuktan haber alamadığını söyledi. İlaç
'İsrail yaptıklarıyla kalır'
Sivas'ın tüm ilçelerindeki, mahallelerindeki yiğidolara buradan selam ediyorum. Bizim Sivas'ta muhabbetimiz bambaşkadır. Sivas, 16 Nisan halk oylaması
Filistin er ya da geç özgür olacak
"Daha önce Gazze'ye gitmiştim. Gazze, Refah sınırında siyonist zalimlerin Gazze'yi hunharca bombaladıkları 2009 yılında; o ağır bombardıman sırasında
İsrail Filistinlilere saldırıyor: 2 şehit
ABD'nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıma kararının ardından Filistin halkı sokaklarda. İsrail askerleri, Mescid-i Aksa yakınlarında ve pek ç
Liderler zirvesi ardından adımlar atılacak
Erdoğan, Esenboğa Havalimanı'ndan Yunanistan'a hareketi öncesinde işçilere hitap etti. ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararının bölgeyi ateşe attığının al
Trump Kudüs vaadini gerçekleştirirse ne olur?
Mescid-i Aksa... Kudüs... Ve Filistin... Meselenin özü bir 'mabed'de gizli. ABD'nin 1995'te söz verdiği, "Kudüs'ü Yahudi başkenti sayacağız" vaadi bug
1 -


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat