Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Ümmetin İslam İşbirliği Teşkilatına çağrısı * Modern Köleler Topluluğu: Cemaatler * Putperest Müminler * 'Hiçbir günah, Allah’ın rahmetinden büyük değildir' * İntifada nedir, ilk intifada ne zaman oldu? * Hz. Âdem, Yaratılan ilk insan mıdır? * 'İslam dünyası yeniden dizayn edilmek isteniyor' * Kudüs, Türkiye ve Mısır’ı yakınlaştırır mı? * Çipras'tan Batı Trakya'da müftü sorununa çözüm önerisi * Postalların yere basma zamanı...

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 55896
Toplam 405036284
En Fazla 606285
Ortalama 154182
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Soçi’deki üçlü zirve: ABD gider, PKK ortada kalır

Birinci Dünya Savaşı döneminde Lübnan’dan Filistin’e ve Arap Yarımadasına, Irak’tan Afganistan’a uzanan coğrafyada dünya tarihinin en keskin istihbarat savaşları yaşanıyordu. Dönemin bütün güçleri, Osmanlı coğrafyasını talan eriyor, bu kuşağın her karış toprak parçası en acımasız güç savaşlarına sahne oluyor, Osmanlı yönetimi, İngiliz-Fransız işgallerine
2017-12-17 - 14:58

ABD-PKK-DEAŞ ortaklığı ve Soçi’deki üçlü zirve: ABD gider, PKK ortada kalır

 

Birinci Dünya Savaşı döneminde Lübnan’dan Filistin’e ve Arap Yarımadasına, Irak’tan Afganistan’a uzanan coğrafyada dünya tarihinin en keskin istihbarat savaşları yaşanıyordu.

Dönemin bütün güçleri, Osmanlı coğrafyasını talan eriyor, bu kuşağın her karış toprak parçası en acımasız güç savaşlarına sahne oluyor, Osmanlı yönetimi, İngiliz-Fransız işgallerine direnmeye çalışıyordu.

İşgal ve talan bir tarafa, coğrafyanın parçalanması bir tarafa, Osmanlı siyasi otoritesinin dağıtılması bir tarafa, o dönemdeki istihbarat savaşları herkesin okuması, örenmesi gereken bir ders niteliğindedir.

Yüz yıl sonra aynı istihbarat savaşları

Çünkü bugün yine aynı bölgede, aynı kuşakta, aynı topraklarda hemen hemen aynı şiddette istihbarat savaşları yaşanıyorIrak’ta, Suriye’de, Lübnan’da ya da Kızıldeniz Basra Körfezi arasında neler döndüğünü öğrenmek istiyorsak, anlamak istiyorsak o dönemi dikkatle incelememiz gerekir.

Lübnan, Suriye, Irak, Arap Yarımadası, Basra Körfezi, bugünün merkez güçlerinin, küresel güçlerinin istilasına uğrarken, yüz yıl önce “İngiliz Ortadoğusu”nu inşa edenler bugün aynı bölgede bir “Amerikan Ortadoğusu” inşa etmeye çalışıyorlar.

Çöken Osmanlı’dan, yükselen Türkiye’ye

Irak’ın işgali de, Suriye savaşı da, Suriye ve Irak’ın kuzeyinde oluşturulmaya çalışılan terör koridoru da, Türkiye’yi “çevreleme”planları da, terör örgütleri üzerinden yürütülen kirli savaş da bunun içindir. Mesut Barzani’nin referandum girişimi de, PKK/PYD ile ABD arasındaki ortaklık da, ABD ve PKK’nın DEAŞ’la işbirliği de bu büyük proje içindir.

15 Temmuz saldırısı da, Türkiye’de milli direnci ezme girişimleri de, ülkemizin yüz yıl sonra ayağa kalkma mücadelesini içeriden ve dışarıdansaldırılarla boğma çalışmaları da böyle bir güç mücadelesinin parçasıdır.

O zaman Osmanlı gerilemiş, çökmeye yüz tutmuş ama son anına kadar coğrafyayı birarada tutmaya gayret etmiş bir devletti. Bugünün Türkiye’siparamparça olmuş bir coğrafyayı toparlamaya çalışan, bunun için de önce kendini yeniden kurma mücadelesi veren bir devlettir.

Yine aynı mücadele, yine biz ön saftayız

Bizler, o zaman da küresel güçlerle mücadelenin en ön safındaydık, bugün de coğrafyanın tamamını bir kez daha istila etmeye çalışan küresel güçlere direnmeye çalışan cephenin en ön safındayız.

Yüz yıl öncesiyle bugünün tek bir farkı var: O zaman gerileyen, çöken bir devlettik. Bugüngüçlenen, yükselen bir değeriz, ülkeyiz.

O zamanın büyük aktörleri bugünün dünyasının duraklayan, gerileyen güçleri haline geldi. Dolayısıyla kavga aynı olsa da, güç mücadelesi aynı olsa da bu sefer sonuçları farklı olacaktır. Çünkü tarih dönmüştür, güç Atlantik’in Doğu’suna kaymıştır, Türkiye’nin verdiği mücadelenin aynısı dünyada birçok cephede verilmektedir.

ABD-İngiliz-İsrail cephesi Suriye’de de kaybedecek

Daha güncele gelirsek.

ABD-İngiltere-İsrail cephesinin bölgemizi yeniden yapılandırma, kendi önceliklerine göre yeniden haritalandırma, buna göre yeni rejim ve yönetim sistemleri oluşturma, ülkeleri parçalama planları bugün Afganistan ve Irak’ın işgal edildiği günler kadar kolay değil artık. Ne kadar çabalasalar Afganistan’ı kaybettiler, kaybedecekler. Ne kadar çabalasalar Irak’ı kaybettiler, kaybedecekler. Ne kadar çirkin yöntemler deneseler Suriye’deki planları boşa çıkıyor, çıkacak da.

Akdeniz’den İran sınırına kadar, Türkiye’nin bütün güney sınırlarını denetim altına alacak, cepheye dönüştürecek projenin Kuzey Irak ayağı bir günde çöktü. Barzani referandumu ile sahnelenen oyun, üç saat içinde Kerkük’ten çıkarılmalarıyla son buldu. Tabi senaryonun Türkiye ayağı, milletimizin zihnini zehirleme ayağı da bu sefer başarılı olamadı.

ABD-PKK-DEAŞ ortaklığı, dünyanın en kirli ilişkisi..

ABD ve İsrail, Suriye’nin kuzeyinde de aynı sonuçla yüzleşecekPKK/PYD üzerinden oluşturmaya çalıştıkları yeni harita, bütün ülkeleri DEAŞ’la savaşa odaklandırıp PKK’ya alan açmaya dönük strateji fiyaskoyla sonuçlandı.

PKK’yı korumak, terör örgütü üzerinden yürüttüğü stratejiyi gizlemek için DEAŞ’ı kamuflaj olarak kullanması, DEAŞ’a yönelik saldırıları sabote etmesi, gizli gizli DEAŞ’la ortak hareket etmesi artık gizlenebilir olmaktan çıktı.

Bugün artık ABD-PKK-DEAŞ ortaklığı, dünyanın en kirli ilişkileri olarak gün yüzüne çıkmıştır. Bundan sonra ABD’nin terör kartı artık hiçbir anlam ifade etmeyecek, gün geçtikçe, terör üzerinden yürüttüğü kirli ilişkileri daha da açığa çıkacaktır.

15 Temmuz, terör kuşağı: İki büyük istihbarat operasyonu

15 Temmuz bu güçlerin Türkiye içindeki en büyük istihbarat operasyonlarıydı. Türkiye karşıtı ikinci büyük istihbarat operasyonları ise Suriye’nin kuzeyinde yürütülüyor. Bu projenin de içeride ayakları vardır ve bu da gün geçtikçe deşifre olmaktadır.

“Türkiye DEAŞ’a destek veriyor” tezini işleyenlerin tamamı bu senaryonun ve istihbarat ağının içindedir. Şimdi ABD-DEAŞ ilişkileri ortaya saçılırken bu çevrelerden ses çıkmaması son derece dikkat çekicidir.

Talal Silo: ABD’nin DEAŞ dosyası Türkiye’nin elinde?

ABD ve müttefiklerinin bu bölgedeki faaliyetlerinin tamamı Türkiye karşıtıdır. FETÖ dosyalarını kopyalayarak yürüttükleri Rıza Sarraf davası ile Suriye’deki dosya arasında birebir ilişki vardırABD, FETÖ, PKK ve DEAŞ’ın;Sarraf davası, Suriye’deki terör kuşağı ve içerideki siyasi hesapları birbiriyle tamamen uyumludur, aynı söylemlerle pazarlanmaktadır. Dolayısıyla, farklı gerekçelerle bu söylemi dillendirenlere özellikle dikkat etmek gerekiyor.

Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak için ABD içinde hazırlanan iddia dosyaları bölgedeki güç kavgalarının parçasıdır. Önceki gün Türk istihbaratı tarafından alınan Talal Silo’nun getirdiği dosyalar muhtemelen ABD-terör ilişkileriyle ilgili ciddi deliller ortaya koyacakSarraf dosyasına umut bağlayan ABD için son derece rahatsız edici olduğunu tahmin ediyorum. Karşılıklı istihbarat savaşları alabildiğine devam etmektedir, edecektir de.

PKK’yı ortada bırakıp Suriye’den çekilirler!

Ancak ABD askeri birimlerinin bu aşamadan sonra Suriye’nin kuzeyinde başarılı olma şansı kalmadıTürkiye, Rusya ve İran arasındaki yakınlık, onların bu bölgedeki tezlerini şaşırtıcı biçimde boşa çıkaracaktır. ABD askerlerinin çok hızlı biçimde bölgeyi terketmesi, PKK/PYD’yi ortada bırakması muhtemeldir.

1991 Körfez Savaşı’ndan bu yana ilk kez bölgesel bir inisiyatif ortaya çıktı. Bu inisiyatifle; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya lideri Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin Soçi’de yapılacak zirvede, Suriye meselesine son noktayı koymaları mümkün.

ABD ve müttefiklerinin buna direnme şansları yoktur. Onlar sadece Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), S. Arabistan-Mısır üzerinden kurdukları yeni cephe ile son bir taarruz daha deneyecekler. Bugünlerde böyle sürpriz bir çıkışa hazır olmak gerekiyor.

ABD Suriye’de bir ‘utanç’ yaşayabilir

Bu inisiyatif ayakta kaldığı sürece ABD’ye, Suriye’de utanç dışında bir yol görünmüyor. Terör örgütleri yönetmek, sivil katliamlar yapmak, etnik arındırma ve demografik tehcir planları uygulamak, müttefik ülkelere karşı terör eylemlerine girişmek gibi suçlardan hatta insanlık suçlarından sorumlu tutulabilir. ABD askeri birimlerinin Suriye’de, özellikle de Kuzey bölgelerinde DEAŞ ve PKK ile ortaklıkları soruşturmalara konu olacaktır.

Bir not daha aktarayım:

ABD’nin bölgedeki ekseni Türkiye’yi hedef almasıyla değiştiEn büyük stratejik hatası Türkiye’yi hedef alması, terör örgütleriyle beraber vurmasıdır. Coğrafyadaki kaybının ana sebebi bu olacaktır.

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Putperest Müminler
Kabil, Habil’i öldürdükten sonra kaçıp uzaklaşmış ömrünün son demlerinde şeytanın vesvesesiyle ateşi kutsal saymaya başlamış, oğullarına da tavsiye et
İstanbul Zirvesi bir meydan okumadır… İki lider Kudüs’ü sattı:
Trump’ın “Kudüs İsrail’in başkentidir” açıklamasına çok güçlü, tarihi bir misilleme yapmıştır. Washington İsrail için bir çıkış yapmış, Türkiye ise İİ
Dönüşmek ve Dönüştürmek
Hayatı dönüştürmeye/düzenlemeye dair iddiası olan her dünya görüşü, kendini sahiplenenden öncelikle içinde bulunduğu halden çıkıp istenilen hale dönüş
Kudüs işgalle, Mekke ve Medine ‘vesayet’le.. yeni savunma hattı şarttır!
ABD Başkanı Donald Trump‘ın Kudüs’ü İsrail başkenti ilan etme kararının ve açıklamasının arkasında, ABD, İsrail, S. Arabistan Veliaht Prensi Muhammed
Kudüs’ü sattılar! Mekke ve Medine’yi de satarlar Şimdi İntifada zamanı…
Tam yüz yıl önce bugünlerde Kudüs’ü kaybettik. Filistin’i kaybettik. Bütün coğrafyayı kaybettik. Son Kale Anadolu’ya sığındık. Burada kendimizi korudu
Kudüs’ü İsrail’e Trump mı veriyor yoksa müslümanlar mı?
Donald Trump, 2016 seçimlerini kazanmak için Rusya’yla gizlice iş çevirdi mi? Pekçok iddiaya rağmen, bunu gerçekte henüz kimse bilmiyor. Eski FBI Dire
Zimbabve’deki darbe Çin işi olabilir mi?
Zimbabve'de "Bu bir darbe değildir!" diyerek başlayan askeri bir darbe gerçekleşti. Robert Mugabe'nin 37 yıl süren iktidarı bu ani “olayla” son buldu.
Türkiye’ye sahip çıkın!
Coğrafyamıza yönelik bir kıyamet senaryosu hazırlanıyor. Savaşı İslâm’ın kalbine taşıyıp, bölgeselleştirip, Müslüman coğrafyayı yüz yıl daha ayağa kal
İsraillilere ne sözü verdin?
Hedef Erdoğan. Bunu kabul edelim, hazırlanalım. / ABD, Obama döneminden itibaren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Atlantik sistemi içinde güvenilir bir lider
Hayata Anlam Katmak
Sizlerde fark ediyorsunuzdur, bazı güzel şeylerin arkası kesilip, yenilerinin gelmediğini. Söz konusu güzellikler, belli bir zaman sonrada zaten hiç o
1 -


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat