Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* Müslüman olmak bedel ister * Kudüs için Müslümanlar ne yapmalı? * Afrin neden Türkiye'ye tehdit? * Af(e)rin!. * İman: Allah’a Güvenmek, İslam: Güvendiğine Teslim Olmaktır * Vahdetin önündeki iki önemli engel * Çocuk ve Disiplin * “Mutlak Doğru” Üzerine * Kanaralaşmak * İsrail’in, vatandaşlarımıza uyguladığı zulüm!

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 62069
Toplam 410738691
En Fazla 606285
Ortalama 154529
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Türkiye elini çabuk tutmalı: Çünkü yakında kızılca kıyamet kopacak…

Türkiye ne yapacaksa elini çabuk tutmak zorunda. Kararlı ve cesur olmak zorunda. Küçük bir erteleme, tereddüt, endişe onu bir daha adım atamayacak hale getirebilir. Önümüzde böyle bir tehlike söz konusudur. Belki de böyle bir hazırlık söz konusudur.. Suriye ve Irak’ın kuzeyinden kuşatılıyoruz. Bu artık tartışılamaz bir gerçekliktir. Bir an önce, ne tür müdahale yapılacaksa yapılmalı, asla gecikmeye
2018-01-17 - 17:26

Türkiye elini çabuk tutmalı: Çünkü yakında kızılca kıyamet kopacak…

 

Türkiye ne yapacaksa elini çabuk tutmak zorunda. Kararlı ve cesurolmak zorunda. Küçük bir erteleme, tereddüt, endişe onu bir daha adım atamayacak hale getirebilir. Önümüzde böyle bir tehlike söz konusudur. Belki de böyle bir hazırlık söz konusudur..

Suriye ve Irak’ın kuzeyinden kuşatılıyoruz. Bu artık tartışılamaz bir gerçekliktir. Bir an önce, ne tür müdahale yapılacaksa yapılmalı, asla gecikmeye izin verilmemeli, diplomatik manevraların ve içerideki karanlık operasyonların zihin bulandırmasına izin verilmemelidir. Çünkü bugün, acilen gerekli adımları atamazsak bizi adım atamayacak hale getirme ihtimalleri son derece ciddidir.

Biz harekete geçmeden felç etmeye hazırlanıyorlar

Korkum; biz daha ne yapacağımıza karar veremeden ya da harekete geçemeden Türkiye’yi sarsacak felç edecek bir şok dalgasıdır. Böyle bir hazırlığı hissediyorum. Sadece hissetmiyor, böyle bir hazırlığı görüyorum. Dikkatle bakan herkes görecektir.

Bu hep öyle olmuştur. Türkiye ne zaman kendi geleceğine yönelik sağlam kararlar alsa, ne zaman bu yönde adımlar atmaya hazırlansa, daha harekete geçemeden olağanüstü bir durum gerçekleşir. Başkaları daha önce hareket eder ve Türkiye uzunca bir süre kilitlenir, hareket edemez hale getirilir.

15 Temmuz çokuluslu saldırısı gözlerimizi açtı. Tehditlerin gerçek kaynağını gördük. Suriye ve Irak’ın kuzeyinden gelen dalga 15 Temmuz’un devamıdır. Bu da gözlerimizi açtı. Tehdidin yine o kaynaktan geldiğini gördük. Figüranlar ve yöntemler değişti ama hedefleri hiç değişmedi.

Mili duruş hedef alınacak, Kızılca Kıyamet işte budur!

Hiç durmadılar, hiç vazgeçmediler. O hedef Türkiye’yi teslim alma, yeniden eksene çekme, rehin alma, diz çöktürme ve küçültmehesabıdır. Öyleyse atılacak adımlar bellidir. Öyleyse bir ülkenin, devletin tehdit kendisine ulaşamadan kaynağına yönelmesi zorunludur.

İşte bu tehdidi, kuşatmayı yarmak, etkisizleştirmek milli bir duruştur, yükümlülüktür, bir varoluş mücadelesidir. Türkiye bu milli duruşa yönelmiştir. İşte yeni oyun, bu duruşu, hareketi, çabayı hedef alacaktır. Bir kez daha bu duruşun öncülerini ve savunucularını hedef alacaktır. Bir sonraki adımda, önümüze çıkacak olan budur. Yeni hazırlıklar bu yöndedir, “kızılca kıyamet” dediğim şey budur.

Bedeli ne olursa olsun, bu mücadeleyi boşa çıkaracak, etkisizleştirecek hiçbir öneri, model, ortaklık kabul edilemez. Çünkü hepsi Türkiye’yi oyamama, etkisizleştirme,  hareketsiz bırakma, o kuşaktaki planın olgunlaşması için zaman kazanma amaçlıdır.

Haydut Dünya Düzeni: Terör örgütleri ile kör ediyorlar..

Bu kuşatma, çevreleme bir terör kuşatması değil, çokuluslu bir hesaptır. Büyük güçler hesaplaşmasıdır. Türkiye’nin müttefiklerinin ülkemize kurduğu tuzaktır. Bir imha planıdır. Irak’ın kuzeyinde Barzaniile, Suriye’nin kuzeyinde PKK/PYD ile yürütülen plandaki yerel aktörlerdeğişebilir, değişecektir de.

Bölge ülkelerinin tehdit ekseninde Türkiye ile kurduğu ilişkiler değişebilir, değişecektir de. Ama hesap hiçbir şekilde değişmeyecektir. Bu yüzden hiçbir taktik manevra, örgütlerin ve bölge ülkelerinin pozisyonundaki değişiklik bizi ikna edememelidir.

İki yıldır, ısrarla, bıkıp usanmadan buna dikkat çekmeye çalışan bir kişi olarak, şunu görüyorum: Uluslararası sistem tamamen çökmüş, son kalıntıları da devreden çıkmıştır. “Zor oyunu bozar” dönemi başlamıştır. Bu “Haydut Dünya Düzeni” döneminde uluslararası sınırlamalarla, yanıltıcı müttefiklik ilişkileriyle kendimize, bölgeye ve dünyaya bakarsak mahvoluruz.

Öz mücadele dönemi: Artık elini nereye uzatırsan o kadar varsın

  “Elini nereye uzatabiliyorsan o kadar varsın..” Küresel ölçekte güç boşluğu, güç hareketliliği bize bunu öğretiyor. Oyunun kuralları tamamen değişti. Artık Atlantik merkezin bizi sınırlamasına aldanmayalım, izin vermeyelim. Çok daha sert bir güçler hesaplaşması dönemine girdik. Bir ABD temsilcisi, Irak ve Suriye’de bütün terör örgütlerini etrafına toplayıp bizi tehdit edebiliyor, Türkiye’ye karşı açık savaş yürütebiliyor.

İsrail, Barzani’yi harekete geçirip Irak ve Suriye’nin kuzeyinde kendi haritasını uygulamaya girişebiliyor. Akdeniz’den İran’a kadar yeni bir garnizon, işgal haritası uygulanabiliyor. Bu örnekler işte “Haydut Dünya Düzeni”nin uzantılarıdır. Bir devletin, terör örgütleriyle ittifak kurup kendi müttefiklerini vurduğu bir dünyada dost da düşman da yoktur. Sadece o ülkenin, devletin kendi öz mücadelesi vardır.

Etnik ve mezhep kimliği parantezine sıkışmak..

Irak’ın Kuzeyinde uygulanan senaryoyu bile bize Türk-KürtŞii-Sünni parantezine alarak pazarladılar. Çokuluslu cephe böyle yaparken Türkiye içinde bazıları da bu yönde müthiş bir gayret gösterdi.

Hala da gösteriyorlar. Hem de muhafazakar/İslamcı kimlik altındayapabiliyorlar bunu. Oysa etnik ve mezhep kimliğinin tamamen dışında bir büyük mücadele var ve bunu bize, içeridekilerin de yardımıyla, kimlik savaşları olarak pazarlıyorlar. Bizleri nasıl kör edebilecekleriniçok iyi öğrendiler çünkü.

Türkiye-İran ve Irak’ın yakınlaşması bir büyük oyunu bozdu ama şimdilik. Üç ülke de kendi varoluşu için pozisyon aldı. Bu duruşu Irak’ın kuzeyi ile, Barzani ile sınırlayıp pazarlayanlar bir şeyleri gizlemeye çalışıyor demektir. Bu söylemde ısrarlarını bir çokuluslu hesabın parçası olarak görmek mümkündür.

Mesele Barzani değil, ABD/İsrail işgalidir..

Çünkü üç ülke de, Barzani’ye karşı değil, ABD ve İsrail’in yeni harita, garnizon kuşağı planlarına, kendilerine yönelen tehditlerine karşı harekete geçmiştir.

Bu mücadele devam edecektir. Bölgedeki güçlerin direnci ile çokuluslu saldırılar arasındaki savaş devam edecektir. Türkiye milli eksende hareket ettikçe saldırılar da devam edecektir.

Bu yazıda dikkat çekmeye çalıştığım konu bu değil. Irak ve Suriye’nin kuzeyi ile ilgili yapacaklarımız her neyse bir an önce harekete geçin çağrısıdır. Çünkü Türkiye harekete geçmeden birilerinin harekete geçeceği ve bu işi boşa çıkarmaya çalışacağı konusunda çok ciddi endişelerim var.

Coğrafya ABD’ye karşı tavır  alıyor, böylesini hiç görmedim

Sözünü ettiğim durum Türkiye ile sınırlı değildir. Pakistan’daki ABD karşıtı açıklamaları dikkatle izleyin. Çünkü ABD bu ülkeyi karıştırmak için harekete geçti bile. Endonezya Genelkurmay Başkanı’nı ABD’ye sokmadılar ona bakın, Türkiye’nin bütün güç hesaplarını altüst eden millileşme hamlelerine bakın. Türkiye’den Çin sınırına hatta Güneydoğu Asya’ya kadar ülkelerin ardı ardına ABD karşıtı pozisyon alışlarına bakanı… 

Ben böyle bir duruma hiç tanık olmadım. Soğuk Savaş döneminde de, ondan sonraki yirmi beş yıl boyunca böyle bir ortak tavır gelişmemişti. Bu, küresel ölçekte şaşırtıcı, şok edici hareketlenmelere yol açabilir. Büyük bir fırtına koparabilir. Ya da bir şeyler var kibekleniyor ki, ülkelerin ardı ardına pozisyonlarını netleştiriyor.

Muhafazakar/İslamcı çevreler dikkat etmeli

Yani tehlike sadece Türkiye’yi hedef almıyor. Dünyanın merkezindemüthiş hareketlilikler var ve bunun sonuçları küresel ölçekte olacaktır. Doğu-Batı arasındaki bütün kesişme noktaları, sınır hatları, fay hatlarıhareketlenecektir.

Böyle bir dönemde, her ne olursa olsun, muhafazakar/İslamcı kimlikli insanların, bilerek ya da bilmeden, o çokuluslu senaryolar içinde yer alması bir trajedidir.

Türkiye onları şaşırttı, bunu beklemiyorlardı

Türkiye’nin Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyindeki gelişmeler karşısında bu kadar kararlı olacağını düşünemediler. Her zaman olduğu gibi, “içerideki ortaklarımızla yönlendiririz, hareketsiz bırakırız” dediler. Ama o ortaklar bu sefer işe yaramadı. Dışarıdan tehditler de..

Türkiye, yapması gereken neyse ona yöneldi. Asıl yapacaklarını bundan sonra yapacak. Türkiye’den Suriye ve Irak’ın kuzeyindeki oyunları sıfırlayacak hamleler bekliyoruz. Akdeniz’den İran sınırına kadar bir “Türkiye Kalkanı” bekliyoruz.

İşte tam da burada ‘şok edici bir şey’ yapacaklar

İdlib dışında Afrin’den Irak’ın kuzeyine kadar müdahaleler bekliyoruz. Bu kuşak hiçbir şekilde örgütlere ya da yabancı ülkelere bırakılamaz. Bırakılması bizim için intihardır.

İşte o endişe tam burada ortaya çıkıyor.

Mesele şudur: Türkiye müdahale edemeden birileri şok edici bir hareket yapacak. Bunu yapacaklar ve ülkeyi hareket edemez hale getirecekler! Hazırlıkları bu.

Bu yüzden Türkiye elini çabuk tutmalı. Gecikmek ölümcül olacaktır.

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Afrin ve Münbiç’e acil müdahale şarttır: Bu bir ‘Milli Mücadele’dir
Afrin ve Mümbiç’teki terör oluşumu, arkasındaki güçlerin niyetleri Türkiye için en yakın ve en ciddi tehdittir. Akdeniz’den İran sınırına uzanan ve bo
Erdoğan: Afrin'i de başlarına yıkacağız
Elazığ, tarihinin her döneminde cesaret abidesi kahramanlar çıkarmış bir şehirdir. Bunun son örneği bir yıl önce 5 Ocak'ta İzmir adliyesindeki teröris
Türkiye'den ABD'ye seyahat uyarısı!
"ABD'de yaşanan terör saldırıları ve şiddet olaylarında son zamanlarda artış olduğu gözlenmektedir. Bombalı veya silahlı terör eylemlerinin yanısıra,
Erdoğan: Sonları yaklaşıyor
Devleti yönetenlerin birinci vazifesi adaleti sağlamaktır. Bizim medeniyetimiz adalet üzerine kurulmuştur. Hukuk başkadır, kanun başkadır, adalet ba
Sohbet halkalarını mahalle camisinde yapın…
Haftalık bir araya gelinen sohbet halkalarının din eğitimine katkısı çok büyüktür. Cuma hutbesi gibi kısa bir zaman dilimine sıkışmadığı ve çok kalaba
Türkiye'nin yeni bölgesel savunma vizyonu
Milli savunma alanında 2017 yılında yaşanan gelişmeler, Ankara’nın yeni bir bölgesel vizyon ortaya koyduğunu ve bahse konu vizyonu askeri güç kapasite
Sarıkamış Harekatı'nın 103. yılı
Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, 1. Dünya Savaşı'nda Enver Paşa komutasındaki Osmanlı ordusunun, Rus işgali altındaki toprakları kurtarmak için başlattığı
Takvim ve saat devrimimiz!
Köklü değişiklik 01 Ocak 1926’da yapıldı: Yeni takvim ve saat sistemi yürürlüğe kondu. Başka bir deyişle, bu tarihte “Takvim ve Saat Devrimi” gerçekle
Tepeleyeceğiz
Madem Suriye’de her şey güllük gülistanlık, 3 milyonun üzerinde insan niye bizim topraklarımızda yaşamaya devam ediyor? Çünkü biz de bu insanlar da bi
'İslamoğlu' Olmanın Sırrı'İsyan- oğlu' Yaftasını Yemekte Saklıdır
Ey uydurukçular! Sizler Mustafa İslamoğlu’nun soyadından islam’ı atarak isyan’ı koyuyorsunuz ya; aslında sizin bilmediğiniz ve bilmenizin mümkün olma


Abdullah Yıldız

“Başka Kur’ân Getir” Diyenler

16/01/2018 - 13:21

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat