Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Gerçek mü`minler şu kimselerdir ki; Allah hatırlatıldığı zaman kalpleri ürperir; kendilerine O`nun ayetleri okunduğu zaman imanları güçlenir ve daima Rablerine güvenirler. Onlar namazı hakkını vererek kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıklardan cömertçe sarf ederler. Enfal 2-3
* FETÖ elebaşının imzalı talimatı ortaya çıktı * İstanbul Zirvesi bir meydan okumadır… İki lider Kudüs’ü sattı: Yeni bir cephe şarttır! * "Doğu Kudüs Filistin’in başkentidir" kararı ne anlama geliyor? * Kudüs'ten sonraki hedefleri Mekke ve Medine (Video) * Allah bizden bir şey yapmamızı istiyor. (Video) * Okumadan olmaz * Kur’an’ın Anlaşılmasında Temel Sorunlar (I) * Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Kimdir? * İslamî değerlere ve müesseselere saldırı * Filistin'de şoke eden manzara! Fotoğrafa dikkat

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 136093
Toplam 404878957
En Fazla 606285
Ortalama 154239
Üye Sayısı 127
Bugün Üye Olan 0

Bize “diz çökün” diyenler, kıtalar yönetmiş bir milletin hafızasını unutuyorlar..

Biz; 15 Temmuz’u yaparız, Türkiye’yi işgal ve iç savaş senaryolarıyla karıştırırız, Meclis'i bombalarız, sokaklarda sivilleri katlederiz, insanları tankların altında ezeriz, o örgüt liderini Pensilvanya’da koruruz, darbeye karışanları kaçırıp korumaya alırız, Marmaris’e ekip gönderip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunuruz, diyorlar...
2017-12-15 - 09:51

Bize “diz çökün” diyenler, kıtalar yönetmiş bir milletin hafızasını unutuyorlar..

 

 

Biz; 15 Temmuz’u yaparız, Türkiye’yi işgal ve iç savaş senaryolarıyla karıştırırız, Meclis'i bombalarız, sokaklarda sivilleri katlederiz, insanları tankların altında ezeriz, o örgüt liderini Pensilvanya’da koruruz, darbeye karışanları kaçırıp korumaya alırız, Marmaris’e ekip gönderip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunuruz, diyorlar...

Ama siz, hiçbir şey söylemeyin, hiçbir şey duymayın hiçbir şey bilmeyin ve hiçbir şeye karşı sesinizi yükseltmeyin diyorlar. Siz bu işleri sakın sorgulamayın, arkasında kimler var araştırmayın, FETÖ-CIA bağlantılarını merak etmeyin, Türkiye’de kimlerle iş tuttuğumuzu bilmeyin, “bizim adamlarımız”a müdahale etmeyin, onları sorgulayıp konuşturmayın, onların hareket alanını daraltmayın, diyorlar.

Bize diz çökün, teslim olun, diyorlar, yok öyle yağma!

Biz; Türkiye’ye diz çöktürmek için istediğimiz zaman her türlü operasyonu çekeriz, her türlü kirli dosyayı uygulamaya sokarız, adam satın alır adam devşiririz, Türkiye’nin millileşmesi ve kendini bulması tehlikesine karşı her türlü yaptırımı uygularız, Türkiye içinde gizli örgütler kurarız, bu örgütler üzerinden içeride güvenlik sorunları oluştururuz, bu örgütler eliyle bombalar patlatır kitlesel kıyımlar yaparız, diyorlar..

Türkiye’yi ve Erdoğan’ı yalnızlaştırmak için hem dışarıda hem içeride operasyonlar yaparız, Türkiye içinde toplumsal bölünmenin bütün detaylarını hazırlar düğmeye basarız, kimlik kavgalarının temelini atarız, bu yönde örgütler ve STK’lar kurar, kadrolar hazırlarız, diyorlar.

Siz, bütün bunları görmeyin, öğrenmeyin, tedbir almayın, saf saf bakın, bizim dediğimiz gibi aptallaşın, teslim olun diyorlar...

Bize, bölünmüş harita taslakları dayatıyorlar!

Biz; FETÖ yerine başkalarını ikame ederiz, muhafazakar/İslami kimlik altında yeni FETÖ’ler kurar besleriz, onlar üzerinden bir sonraki müdahalenin hazırlıklarına girişiriz, PKK/PYD ile ortak hareket edecek iç organizasyon için alabildiğine çalışmalar yaparız, para trafiğini bu çerçevede yönetiriz, medyayı satın alırız, siyasileri satın alırız, işadamlarını satın alırız, milli ve yerli düşünenleri itibarsızlaştırır zayıflatırız, diyorlar.

Sizi güneyden kuşatırız, İran ve Irak sınırı boyunca yüzlerce kilometrelik cephe kurarız, PKK/PYD’ye Türkiye ile savaşa hazırlık için yüzlerce TIR dolusu silah göndeririz, sizin daha bilmediğiniz askeri sevkiyatları ve yığınakları yaparız, Türkiye’nin bütün güney sınırlarını kapatıp denetim altına alırız, 15 Temmuz sonrası ikinci dalga başlayınca bütün bu sınırlardan sizi vururuz, Sizi Türk-Kürt çatışmasına boğar, Anadolu’nun parçalanmasını başlatırız, Irak ve Suriye’de yaptığımız gibi Türkiye için de bölünmüş harita taslaklarını masaya süreriz, diyorlar.

Ağlayıp sızlayın, yalvarıp yakarın, diyorlar: Evet, duyduk ve not ettik

 Siz, bütün bunlar karşısında hiçbir direnç gösteremezsiniz, hiçbir itirazda bulunamazsınız, ülke savunması adı altında efelenemezsiniz, kendi milli direncinizi oluşturamazsınız, ABD’ye kafa tutamazsınız“Hayır, biz kendi ülkemizi savunup, kendi geleceğimizi belirleyeceğiz”diyemezsiniz, “Hayır, bu ülkenin yüzlerce yıllık geçmişi var, bu oyunlara gelmez” diyemezsiniz, milleti bu büyük mücadeleye hazırlayamazsınız, diyorlar..

Biz, Suriye’deki bütün örgütleri Türkiye ile savaşa süreriziçerideki adamlarımız ve kadrolarımızla kafanızı bulandırır devlet aklınızla oynarız, kendi geleceğinize kurşun sıkmak zorunda bırakırız, sizi Suriye’de kullanır Türkiye savaşını orada başlatırız, DEAŞ’la savaşa sürükler PKK/PYD’ye alan açarız, Nusra ile savaşa sürer yine PKK/PYD’ye alan açarızİdlib operasyonunun PKK/PYD’ye yönelmemesi için oyun üstüne oyun kurarız, sizin bütün Suriye tezlerinizi boşa çıkarırız, bölge ülkeleri ile dayanışma içine girmenizi engelleriz, diyorlar..

Ama yine de siz sakın bunlara ses çıkarmayın, sizi yakalayacak kıyamete hazır olun, diz çökün, teslim olun, ağlayıp sızlayın, yalvarıp yakarın, diyorlar..

Duyduk, not ettik bütün bunları..

Ama kıtalar yönetmiş olan bu milletiN hafızasını unutuyorlar..

Ama unutuyorlar… Tarihi unutuyorlarMilletimizin hafızasını, yüzyıllara dayanan siyasi birikimi unutuyorlar. Coğrafya yönetmiş, kıtalar yönetmiş, dünya sistemini yönetmiş bir milletin bu ucuz oyunlara gelmeyeceğini, öz savunmanın ne olduğunu bildiğini unutuyorlar. Birinci Dünya Savaşı’nda bütün cephelerde, bütün iklimlerde verilen mücadeleyi, o tanıklığı unutuyorlar.

Tarih yapıcı milletlerin, zor zamanlarda neler yapabileceğini, ne tür küresel ölçekte oyunu sıfırlayabileceğini, tarih dönüştürecek manevralara aşina olduğunu, bunu yüz yıllardır yapabildiğiniunutuyorlar.

Her köyün bir garnizona dönüşeceğini bilmiyorlar

Haçlı Savaşları sırasındaki Anadolu direnişini, bu istila hesaplarından sonraki büyük yükselişi unutuyorlar.

Anadolu’da her köyün bir garnizon, İstanbul’da her sokağın bir cephe olabileceğini, her bireyin bir kahraman, bir öncü, bir komutan olacağını unutuyorlar. Bunları hamaset sanıyorlar, bizi Anadolu’da sıkıştırabileceklerini sanıyorlar,  bizim varolanla yetineceğimizisanıyorlar, “Türkiye’ye dokunmayın, ne yaparsanız yapın” diyeceğimizi sanıyorlar.

Türkiye için tehdit, 15 Temmuz’un ve terör kuşağının arkasındaki güçtür

Türkiye için tehdit tanımlanmıştır. Öncelikle 15 Temmuz’un arkasındaki güç en büyük tehdittir. Aynı güç ve güçlerin yeni bir dalga için hazırlık yaptığı apaçık ortadadır. “İkinci dalga”ya Güney’den hazırlandıkları ortadadırPKK/PYD ve Barzani üzerinden, orada oluşturdukları garnizon kuşak üzerinden, o kuşağa yığdıkları silahlarüzerinden, eğitip savaşa hazırladıkları terör örgütleri üzerinden Türkiye’yi tehdit etmektedirler.

Bu yüzden Türkiye’nin; bedeli ne olursa olsun, o bölgeyi, o terör kuşağını daha tamamlanmadan anlamsız bırakacak seçeneklere yoğunlaşması tek yoldurİdlib’e operasyonun amacı terör kuşağının Akdeniz kapısını kapatmaktır, doğru.

Ama Afrin ve daha Batı’da üç yerden daha müdahale alanıbelirlenmeden o kuşak engellenemez. Türkiye için PKK/PYD dışında öncelikli tehdit söz konusu değildir, başka hedefler gösterenler o büyük oyunun içindedir. Bugün bunu “savaş” olarak gösterenler, yarın asıl savaşı Türkiye içlerine servis edecek olanların ortaklarıdır.

ABD’nin bu kuşakta artık hiçbir dostu kalmamıştır

Bu tehdit başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Oraya ne kadar silah yığarlarsa yığsınlar başarılı olamayacaklar. ABD için İsrail, Barzani ve PKK/PYD dışında bölgede hiçbir dost kalmamıştırTürkiye’den Çin sınırına kadar ABD ile müttefik tek bir ülke bile kalmamıştır.

Türkiye’den Pakistan’a kadar bölgesel bir direnç haritası oluşmaktadır, bu güçlendirilmeli ve hızlandırılmalıdır. Bugün Suriye ve Irak’ın kuzeyinden Türkiye’yi sıkıştırmaya çalışan ABD bütün coğrafyayı kaybetmekle yüz yüzedir. Böyle giderse Washington yönetimi Kuzey Kore ve Pasifik krizleriyle, Avrupa iç sorunlarıyla, Baltıklar ve Doğu Avrupa’da patlayacak Doğu-Batı çatışmalarıyla uğraşmaktan başını kaldıramayacak.

Çünkü ABD bütün dünyada kredisini ve güvenilirliğini kendi elleriyle yok etmiş durumda. Kaba güç dışında seçeneği, terör örgütleri dışında ortakları kalmamıştır.

Türkiye’yi tehdit etmesi, kaybetmesi bu işin zirve noktası olacaktır.

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Kudüs Fatihi Selahaddin Eyyubi Kimdir?
Haçlı Seferleri’ne karşı direnen büyük komutan 1138 yılında Tikrit’te doğdu. Babası Necmeddin Eyyub, Selçuklu emiri İmadeddin Zengi’nin hizmetinde idi
Kudüs için ne yapmalıyız?
Balfour Deklarasyonu, Lloyd George’un başbakanlığındaki İngiliz savaş kabinesinde dışişleri bakanı olan Althur Balfour’un girişimiyle başlatılan ve so
Mekke’li “ Müslüman (!) Müşrikler (!)
3/67 de. İbrahim, ne bir “Yahudi”, ne de “Hıristiyan” idi, ama kendini Allah’a teslim ederek her türlü batıldan yüz çevirmiş biriydi ve O’ndan başka b
“Ilımlı İslam”/ “Şeytan’ın ‘Sağ’dan Yaklaşımı”nın Değişik Versiyonları
Türkiye’nin “Militarist Cumhuriyet”ten“Demokratik Cumhuriyet”e dönüşüm sürecinde bir hayli gündem yaptığımız “Ilımlı İslam” adı verilen sapkın kavramı
Kudüs nasıl kurtulur?
ural 1 Bir mücadele, hasım güçlü olduğu için değil, sen zayıf olduğun için kaybedilir. Güçlü bir devlet, güçlü bir millet, güçlü bir birey olmak zo
Kudüs planını yapanlara bak!
Gizli yürütüldüğü için görüşmelerin ve kararların gerçeğini öğrenmek zor olmakla beraber yerli ve yabancı medyaya sızan haberlere göre Filistin halkın
Halk Değişse de Hak Yerini Korur
Soru: 1- Kur’an Nisâ Sûresi 101. Âyetteki “namazı kısaltma” tabiri ister harp esnasında isterse hazerde olsun “rekât” adedi mi yoksa” kıraat” süresi i
Kosova-Türkiye ilişkilerini yeniden kurgulamalıyız
Kosova Cumhuriyeti, 2008 yılında kurulan genç bir ülke olmasına rağmen hâlâ kendi ayakları üzerinde tek başına durabilecek güce sahip değil. 1997-99
Korku ekseni...
Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’nin beklenti ve itirazlarını anlasa bile kabul edemez. Bu yüzden eldeki tüm imkânlarla, daha doğrusu ‘elde kalanl
FETÖ, İran parasına çökmek istedi. Ekrem Dumanlı Hürriyet’e o manşetleri attırdı
Rıza Zarrab’ın mahkemedeki sözleri ne kadar gerçek, ne kadar baskı altında, ne kadar itiraf test etme imkânına sahip değiliz. Nihayetinde ABD ile anla
1 - FETÖ elebaşının imzalı talimatı ortaya çıktı


Abdullah Yıldız

“Dostlarıyla Uğraşanlar Düşmanlarıyla Savaşamazlar”

12/12/2017 - 12:12

Abdullah Yıldız
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmed Kalkan
Ahmet Kekeç
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Fatma Tuncer
Hamza Er
Hayrettin Karaman
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hamdi Akan
Hikmet Ertürk
Hüseyin Gülerce
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Alan
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kemal Öztürk
Kenan Alpay
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Armağan
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Ramazan Kayan
Sevtap Mendi
Selahaddin E. Çakırgil
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yakup Döğer
Yavuz Bahadıroğlu
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Türkiye'de Boşanma Sebebleri nelerdir?
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat