Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Fussilet - 33. Allah`a davet eden, dürüst ve erdemli davranan ve "Ellbette ben kayıtsız şartsız Allah`a teslim olanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kim olabilir?
* Uhuvvet ayrı bir şey tabi canım! * Bizi dirilten ayetler: İmtihan (Video) * Bir hadisin Buhari'de geçmesi sahih olduğu anlamına gelmez * Komisyonculuk ve Emlak komisyonculuğu * İsrail’i boykot edene insani yardım yasak! * Rönesans ve Reformun tarihsel gelişimi - 1 * Savaşın Rengi - 4. * Ana Hatlarıyla İslam'a Genel bir Bakış * Erdoğan: Amerika'da böyle değil * Dini Allah'a, Örnekliği Resulullah'a Has Kılmak

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 2355
Toplam 393637681
En Fazla 606285
Ortalama 153106
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

ABD elçisine: "Bu sorulardan kaçamazsınız"

Türkiye aleyhine bir çok faaliyete karıştığı ortaya çıkan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi John Bass, yeni bir rezalete daha imza attı. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un tutuklanması Bass’ı panikletti. Bass, FETÖ-ABD bağlantılarının iyice ayyuka çıkaran haberler üzerine hem küstahça Türkiye
2017-10-22 - 13:12

Bu sorulardan kaçamazsınız

 

 

Türkiye aleyhine bir çok faaliyete karıştığı ortaya çıkan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi John Bass, yeni bir rezalete daha imza attı. 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz’un tutuklanması Bass’ı panikletti. Bass, FETÖ-ABD bağlantılarının iyice ayyuka çıkaran haberler üzerine hem küstahça Türkiye Cumhuriyeti hükümetini suçlamaya kalktı, hem de Türkiye’nin milli menfaatleri doğrultusunda yayın yapan Türk medyasını karalamaya çalıştı. 

15 Temmuz darbecileriyle ABD Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu arasındaki görüşmeleri açıklayamayan Bass, suçüstü yakalanmanın telaşıyla üste çıkmaya çalıştı. Bass daha önce davet ettiği 7 gazeteci arasında yer alan Sabah Gazetesi yazarı Hilal Kaplan’ı aratarak, gazetenin tutuklanan ABD konsolosluk çalışanı Metin Topuz’un FETÖ’cü hainlerle irtibatlarını gösteren manşetini gerekçe göstererek daveti geri çektiğini iletti. Bass’ın bir araya geldiği diğer 6 gazeteciye ise ‘hükümetin intikam’ peşinde olduğunu ve ‘ciddi’ bulduğu gazetecilerle bir araya geldiğini söyledi. Bass’ın özellikle darbeci FETÖ’cülerle ABD ilişkilerini sorabilecek ve verdiği cevapları sorgulayacak isimlerle karşılaşmak istemediği değerlendirmesi yapıldı. Bass’ın bu küstahlıkları darbeci FETÖ’cülerle ilişkileri ortaya saçılan ABD’nin, hırçınlıklık yaparak, suç bastırması olarak yorumlandı. Ancak, Bass ve onun elçisi olduğu ABD’nin yöneltilmesini istemediği sorulardan kurtulması mümkün değil. 

KİLİT DARBECİYİ ABD Mİ SAKLADI?

15 Temmuz’un kilit ismi FETÖ’nün ordu imamı Adil Öksüz ile, 21 Temmuz 2016’da saat 10.22’de ABD İstanbul Başkonsolosluğu aracılığıyla görüştünüz? ‘Vize başvurusuna dair’ gibi komik bir gerekçeyle bile olsa, Türk adaleti ile işbirliği yapıp Öksüz’ün telefonla yerinin belirlenmesi için neden işbirliği yapmadınız? Bu görüşmeden sonra kayıplara karışan Öksüz’ü siz mi sakladınız ve darbenin üst düzey sanığı ile nasıl bir işbirliğiniz vardı?

15 TEMMUZ’DA İNCİRLİK’İN ROLÜ?

15 Temmuz darbe girişiminde, İncirlik Üssü’nden kalkan tanker uçaklar ve F-16’lar görev aldı. Savcılık darbecilerle irtibatı olan İncirlik personelinin darbedeki rolünün ortaya çıkarılması için üsteki güvenlik kayıtlarını talep etti. Ancak, bunların yok edildiği belirtildi. Üsteki  tüm görüntü, ses ve radar kayıtları, Türk yargısının talebine rağmen neden silindi? Yok edilen kayıtlarla, FETÖ’cü darbecilerle hangi ABD’li subayların işbirliği yaptığı mı örtbas edilmeye çalışıldı?

ABD’NİN DARBEDEKİ ROLÜ NEDİR?

17-25 Aralık 2013 darbesinin kilit ismi Metin Topuz’u, ABD İstanbul Başkonsolosluğu’nda yıllarca neden kamufle ettiniz? Konsolosluk görevlisiyse, Türkiye’ye bildirmekte zorunlu olduğunuz personel listesinde bu isme neden yer vermediniz? Topuz’u, Türkiye’deki FETÖ’cülerle ABD istihbaratı arasında ‘irtibat elemanı’ olarak mı kullandınız?  

YENİ DARBEYE HAZIRLIK MI?

 17-25 Aralık 2013 darbesinde hükümeti düşürmek için oluşturulan sahte belge ve montaj kayıtları Türkiye’de yargı kararıyla imha edilme kararı alınmışken, ABD’de konsolosluk görevlisi Metin Topuz aracılığıyla FETÖ’cü emniyet müdürü ve savcıları tarafından neden bu kayıtların kopyasının alınıp ABD’ye götürülmesine ihtiyaç duyulmuştur?  

MİT TIR’LARINDAKİ ROLÜNÜZ NE?

17-25 Aralık darbe girişiminde, FETÖ’cü polislere montaj ve kumpasta kullanılacak ses kayıtları ve dinleme için, ABD’li diplomatlar, askerler ve istihbaratçıları FETÖ’cülere yardım etti mi? FETÖ’nün hükümeti düşürmeye yönelik ‘MİT tırları’ kumpasında, FETÖ’cülerin ABD Büyükelçiliği ve Başkonsolosluğu ile telefon görüşmeleri yaptıkları saptandı. FETÖ’nün kumpas imamları ile ABD’li diplomatlar ne görüştü, hala neden açıklama yapmadınız? 

HENDEK TERÖRÜNDE NE YAPTINIZ?

ABD’nin Adana Konsolosluğu görevlisi Hamza Uluçay, PKK üyeliğinden tutuklanırken, Uluçay’ın tercümanlığıyla ABD’li diplomatlar hendek terörü yapan PKK’lılarla ne görüştü, hangi pazarlıkları yaptı? Hendek teröründe, neden PKK’lılara ve onların işbirlikçilerine dair operasyonlara tepki gösterdiniz?    

CERATTEPE’DE NE İŞİNİZ VARDI?

PKK’nın hendek terörü ve Cerattepe olaylarındaki rolünüzü ilişkin sorulara neden hala yanıt vermediniz? Gösteriler sırasında neden Artvin Cerattepe’ye gittiniz,  görüştüğünüz iddia edilen hükümet karşıtı eylemcilera maddi destekte bulunup pazarlık yaptınız mı?

BÜYÜKADA’DA ABD NE İSTEDİ?

15 Temmuz darbe girişiminin yaşandığı sırada İstanbul Büyükada’da 10’u yabancı 16 istihbaratçı ismin katıldığı gizli toplantıda Türkiye üzerine neyin görüşmesi ve pazarlığı yapıldı? ABD Büyükelçiliği ve ABD, suçüstü olmasına ve eldeki delillere rağmen neden FETÖ’cü sanıkları korumakta, teröristbaşı Gülen’i iade etmemektedir? Papaz görünümlü ajan Andrew Brunson, Türkiye’ye karşı hangi operasyonlarda FETÖ ve PKK’lılarla işbirliği yaptı?

Hilal Kaplan’a ambargo  

Milli duruş sergileyen medyanın darbecilerle -ABD bağlantısını belgeleriyle deşifre etmesi Bass’ı iyice sinirlendirdi. Bass, FETÖ-ABD bağını gösteren belgeleri yayınlayan gazeteler arasında yer alan Sabah’ın köşe yazarı Hilal Kaplan’a yaptığı daveti yakışıksız şekilde iptal etti. Hilal Kaplan kişisel twitter hesabından ABD Büyükelçiliği’nde John Bass’ın vedası için yapılacak toplantıya gitmek üzereyken Sabah’ın manşetinden dolayı aranarak davetinin iptal edildiğinin bildirildiğini açıkladı. Kaplan davet edilen 7 gazeteciden biri olarak gitmek üzere hazırlandığı sırada Büyükelçilik sözcüsünün kendisini aradığını ve gazetenin  manşetinden dolayı davetinin iptal edildiğini söylediğini aktardı.  

DESTEK HÜRRİYET, CUMHURİYET VE SÖZCÜ’DEN 

15 Temmuz darbesindeki rolüyle ilgili sorulara cevap vermek yerine, küstah ifadelerle suç bastırmaya kalkan John Bass’a Cumhuriyet, Hürriyet ve Sözcü gazetelerinden destek geldi. İnternet sitelerinde John Bass’in küstah açıklamalarını manşet yapan Cumhuriyet, Sözcü ve Hürriyet, Sabah yazarı Hilal Kaplan’a ambargo uygulayarak basın özgürlüğünü ayaklar altına alan ABD Büyükelçiliği’nden tek kelime bahsetmedi.

 

 

star


Keyword : radyo vakit - star - john bass -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Irak hükümetinin kontrolün- deki Kerkük'te son durum
Refik Ahmed adlı Kerkük sakini, "Ben Kerküklü bir Kürt olarak kentte oldukça güvende yaşamaktayım. Hiçbir şekilde güvenlik sorunumuz yok. Polis güçler
2. kapıyı ABD engelledi
Türkiye’nin ekonomik krizle boğuştuğu yıllardı. Bu olayın ardından dönemin Başbakanı Ecevit’in de Kürşad Tüzmen’i yanına çağırarak, “Amerika’nın ricas
Yardımeli sorumlusu Mehmet Çitil Arakan'daki vahşeti anlattı
Arakan’da zulüm gören Müslümanların yaşam mücadelelerini konu aldı. Çitil, Gerek ülkemizde gerek küresel sistemde imanı adalet olan bir yönetimsel i
Mehmet Kaya : Gazze Ölüyor, Turistik ziyaretler Kudüs davasına Zarar veriyor (Ropörtaj)
9 yıl süren İHH Gazze temsilciliği görevinin ardından ülkeye dönüş yapan Mehmet Kaya, Filistin’deki son durumu Muslim Port’a değerlendirdi. Kaya, Kudü
Avrupa Şampiyonu Türkiye'nin kaptanı Osman Çakmak'ın hüzünlü hikayesi
Ampute Futbol Milli Takımımızda görev alan sporcuların bir kısmı gazi bir kısmı çocuk yaşta kaza geçirdi… Ancak 'altın yürekli' 13 kahraman yaşadıklar
Resmi Tarih Her Yerde mi Dokunulmaz?
Tayland'da düşünür-aktivist Sulak Sivaraksa'nın, Tayland Kralı ile Burma Kralı arasında 400 yıl önce yaşandığı iddia edilen bir olayın gerçekliğini so
ABD elçisine: "Bu sorulardan kaçamazsınız"
Türkiye aleyhine bir çok faaliyete karıştığı ortaya çıkan ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi John Bass, yeni bir rezalete daha imza attı. 15 Temmuz darbe
Karayolu ulaşımına tedbirler geliyor: Kurallara uymayana ağır cezalar var
Terörle mücadelede kararlı bir döneme giren hükümet, tüm unsurlarıyla aktif bir süreç başlattı. Terör örgütü mensuplarının en çok kullandığı karayolu
Erdoğan'a suikast girişimi davasında karar açıklandı
Cumhurbaşkanına suikast girişimi ve 2 polisin şehit edilmesi ile ilgili davada sanıklar son sözlerini tamamlamasının ardından karar açıklanmaya başlan
Devlet Bahçeli: 82 Kerkük, 83 Musul deriz
Çevremizi saran tehditlerin iç yüzünü iyi görmeliyiz. Neyi yaşıyorsak bunun başlangıcı Anadolu'nun fethine kadar dayanmaktadır. Kapanmamış defterlerin
1 -


Abdullah Yıldız

İmam Hatipler: Geleneğimiz ve Geleceğimiz

17/10/2017 - 13:25

Abdullah Yıldız
Ahmet Anapalı
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmet Kekeç
Ahmed Kalkan
Ahmet Mercan
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Fatma Tuncer
Hamdi Akan
Hayrettin Karaman
Hamza Er
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Alan
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Armağan
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Osman Coşkun
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Sevtap Mendi
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yavuz Bahadıroğlu
Yakup Döğer
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat