Yeni Üyelik - Şifremi Unuttum
Arama    
Fussilet - 33. Allah`a davet eden, dürüst ve erdemli davranan ve "Ellbette ben kayıtsız şartsız Allah`a teslim olanlardanım" diyenden daha güzel sözlü kim olabilir?
* Uhuvvet ayrı bir şey tabi canım! * Bizi dirilten ayetler: İmtihan (Video) * Bir hadisin Buhari'de geçmesi sahih olduğu anlamına gelmez * Komisyonculuk ve Emlak komisyonculuğu * İsrail’i boykot edene insani yardım yasak! * Rönesans ve Reformun tarihsel gelişimi - 1 * Savaşın Rengi - 4. * Ana Hatlarıyla İslam'a Genel bir Bakış * Erdoğan: Amerika'da böyle değil * Dini Allah'a, Örnekliği Resulullah'a Has Kılmak

SON DAKİKA

ANA SAYFA

SİTENİZE EKLEYİN

RADYO DİNLE

Linkler

GENÇ BİRİKİM DERGİSİ

HAKSÖZ DERGİSİ

UMRAN DERGİSİ

VUSLAT DERGİSİ

İKTİBAS

YORUM DERGİSİ

İSLAMİ YORUM

AHMET VAROL

ANALİZ MERKEZİ

ANSAR DE

AYETLER COM

DENİZ FENERİ

DÜNYA BÜLTENİ

Enfal de

FİLİSTİN ENFORMASYON MERKEZİ

HABER VAKTİ

HAYRETTİN KARAMAN

KUDUS YOLU

M.ENGİN NOYAN

MAZLUMDER

MUSTAFA İSLAMOĞLU

Süleymaniye Vakfı

TEFSİR DERSLERİ

TEVHİD HABER

TEVHİDE DOĞRU

TİME TÜRK

İ H H

YARDIMELİ DERNEĞİ

İKRA İSLAM

İLKAV

İSRA HABER

Özçgün Duruş

ÖZGÜR DER

GIDA AMBARI

SAAT KAÇ

T.C. Kimlik Numarası

STAR

YENİ AKİT

YENİ ŞAFAK

ADANA BARIŞ RADYO

ADANA RADYO HAYAT

AKSARAY KENT FM

ANKARA DENGE RADYO

ANKARA HEDEF RADYO

ANKARA RADYO VAKİT

ANTALYA DİLARA FM

BATMAN GENÇLİK FM

BURSA ÇINAR RADYO

BURSA RAHMET FM

ÇORUM ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR ÇAĞRI FM

DİYARBAKIR NUR RADYO

ERZİNCAN GÖKSU FM

ISPARTA DİLARA FM

KARAMAN GSRT FM

KAYSERİ ART FM

KAYSERİ ARİFAN RADYO

KAYSERİ FURKAN RADYO

KAYSERİ RADYO AS

KAYSERİ ŞAFAK RADYO

KIRIKKALE ANADOLU FM

KIRŞEHİR GENÇLİĞİN SESİ FM

KOCAELİ ANADOLU RADYO

KOCAELİ MESAJ FM

KONYA GENÇLİK FM

KONYA RADYO EN

KONYA RİBAT FM

KONYA İSRA FM

MALATYA SELAM RADYO

MARDİN CEMRE RADYO

MUŞ RADYO 1071

NİĞDE UMUT FM

SAKARYA HİLAL FM

SİVAS RADYO GÜNEŞ

SİVAS RADYO HİLAL

URFA RADYO MEDYA

URFA RADYO MEGA

İÇEL ÇAĞRI FM

İÇEL İSTİKLAL RADYO

İRİP RADYO

İSTANBUL MARMARA FM

İSTANBUL MORAL FM

İSTANBUL RADYO MEKTUP

İSTANBUL ÖZEL FM

İZMİR RADYO BAŞAK

24 HABER TV

ÇAĞRI TV

HİLAL TV

KANAL A

TGRT HABER

TV NET

ÜLKE TV

Namaz Vakitleri

8 Kasım 2010 dan beri

Bugün 3447
Toplam 393638773
En Fazla 606285
Ortalama 153107
Üye Sayısı 125
Bugün Üye Olan 0

Biz bu oyunu gördük: Bu bir Türkiye savunmasıdır!

Kuzey Irak’taki gelişmeyi bize sadece Barzani meselesi olarak pazarlayanlar yalan söylüyor. Türk-Kürt meselesi olarak pazarlayanlar yalan söylüyor. Durumun vahametini gizleyenler, “niye bu kadar büyütüyorsunuz” diyenler, “Barzani ayrı PKK/PYD ayrı” diyenler yalan söylüyor. İran yayılmasına karşı Kuzey Irak’taki “Sünni direnç zayıflatılmasın” diyenler yalan söylüyor.
2017-10-22 - 13:00

Biz bu oyunu gördük: Bu bir Türkiye savunmasıdır!

 

 

Kuzey Irak’taki gelişmeyi bize sadece Barzani meselesi olarak pazarlayanlar yalan söylüyorTürk-Kürt meselesi olarak pazarlayanlar yalan söylüyor. Durumun vahametini gizleyenler, “niye bu kadar büyütüyorsunuz” diyenler, “Barzani ayrı PKK/PYD ayrı” diyenler yalan söylüyor. İran yayılmasına karşı Kuzey Irak’taki “Sünni direnç zayıflatılmasın” diyenler yalan söylüyor.

 MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN

 

Referandum için “Türkiye için bir tehdit oluşturmuyor” diyenler, tıpkı Ayn el-Arab’da (Kobani) milletimizi oyuna getirdiği gibi yalanlarla yeni bir kamuoyu çalışması yürütüyor. Tıpkı Suriye’nin kuzeyinde terör koridoru oluşturulup Türkiye çevrelenirken kamuoyunu oyaladıklarıgibi yalanlarla yine kamuoyunu oyalıyor, siyasi aklı bulandırıyor, milli refleksi kırmaya ve devletin durduğu zemini yumuşatmaya çalışıyor.

Bütün bunların tamamı, açık ve net olarak, 15 Temmuz’daki çokuluslu saldırının patronları tarafından yönetiliyor, yeni bir müdahale dalgasına zemin hazırlamak için yapılıyor.

Bize “sus” diyenler çok büyük bir oyun kuruyor

Yeni çokuluslu müdahalenin Güney’den, Irak ve Suriye’nin kuzeyinden geleceği apaçık ortaya çıkmışken, “Yeni Sevr” planları masa masadolaşırken, “ülke küçültme” ittifakları gizlenemez hale gelmişken, Barzani ve PKK üzerinden bir ortak harita çizilirken, İsrail’den sonra ilk kez coğrafyamızın merkezinde bir “yabancı garnizon” oluşturulurken,  sınırlarımızın sıfır noktasına yabancı ordular yerleşirken, bunun bir adım sonrasının “Türkiye cephesi” olacağı bilinirken, bölgemizde büyük bir paylaşım ve talan yapılırken bize “sus” diyenler çok büyük bir oyun tezgâhlıyor.

O geleneğin mirasçıları bu planları yutmayacak

Bizler, etnik meselelerin çok ötesinde coğrafya algısına sahip bir siyasi geleneğin mirasçılarıyız. Birinci Dünya Savaşı’nı, Gazze savaşlarını, Kanal Savaşı’nı, Kutu’l-Amare’yi, Kudüs’ün nasıl düştüğünü, “İngiliz Ortadoğu’su” projelerinin nasıl uygulandığını, masalarda ne tür haritaların ne kadar maharetle çizildiğini, kimlerin nasıl ihanet ettiğini bilen bir siyasi gelenekten geliyoruz.

Hiçbir tecrübe eksiğimiz yok, bilgi eksikliğimiz yok, ufuk eksikliğimiz yok, coğrafya ve dünyayı okuma cehaletimiz yok.

19. Yüzyılın ve 20. Yüzyılın ilk yarısının travmaları hala hafızalarımızda. Oyunun nasıl kurulduğunu, “Amerikan Ortadoğu’su” hesaplarının nasıl yapıldığını, kimlerin bu amaçla seferber edildiğini, DEAŞ ve PKK gibi unsurların istila öncülerinin sürüsü olarak sahaya sürüldüğünü, bu yıpratma savaşlarının ardından nelerin geldiğini anlayabilecek bir idrake sahibiz.

Ya büyüyeceğiz ya küçüleceğiz..

Bugün, şimdi, derhal, bütün zihin operasyonlarına, engellere, ihanetlere rağmen bir şeyler yapmazsak, bir tarihi kaçıracağımızı, bunun bir daha geri dönüşü olmayacağını, yakın gelecekte Irak’ı tartıştığımız gibi bize Türkiye’yi tartıştırmak isteyeceklerini anlamalıyız.

Selçuklu’dan beri siyasi tarih bu bilinçle, bu kimlikle, bu düşünce tarzıyla yapıldıOsmanlı bu düşünce ve basiret üzerinde yüzyıllar sürdürdü. Anadolu direnişinin, Türkiye Cumhuriyeti’nin temelinde işte bu refleks var. İşte Anadolu direnişinden sonra bu sefer tarih, yeni bir yükseliş ya da yok olma aşamasındadır. Türkiye ya büyüyecek ya da küçülecektir.

Onların coğrafya okuması bizim için yol göstericidir

Bugün, benzer bir tercihle, kararla karşı karşıyayız. Bin yıllık bölge tarihinde hep bu kritik kararları doğru zamanda aldığımız için varolduk. Eğer aynen devam etmek istiyorsak, sağa sola bakmadan, tarihin akışına doğru, sancılı da olsa kararlar vermek zorundayız. Bu yüzden böylesine büyük bir meseleyi, sadece Barzani’ye, onun hesaplarına, Türkiye içinde bazı çevrelerin duygusal hesaplarına göre algılayamayız.

Tam tersine coğrafyaya müdahil olan merkez ülkelerin entrikalarına, bölgenin tamamını hedef alan 21. Yüzyıl hesaplarına, Türkiye’yi durdurmak ve yeniden Anadolu’ya hapsetmek isteyenlerin onu daha da küçültme planlarına iyi bakmak zorundayız. Adımlarımızı böyle atmak, kararlarımızı böyle vermek tarihsel bir sorumluluktur.

Tarihî kırılma anlarında büyük liderlerin, Alparslan’ın, Kılıçarslan’ın, Fatih’in, Abdülhamid’in siyasi duruşu, perspektifi, coğrafya ve gelecek okuması bizin için yol gösterici olabilir.

Erdoğan Türkiye’ye ve dünyaya ne anlatıyor?

Evet, Cumhurbaşkanı Erdoğan bu iklimden, bu derinlikten konuşuyor: Kuzey Irak üzerinden dönen oyunun Türkiye’yi nasıl tehdit ettiğini ve edebileceğini anlatıyor. Meselenin sadece Barzani olmadığını, Irak ve Suriye üzerinden Türkiye’nin kuşatmaya alındığını, bir istila dalgasının Türkiye dahil her ülkeyi tehdit ettiğini söylüyor. Bunun bir adım sonrasının ne olduğunu anladığına işaret ederek, “Bu oyunu bozacağız, bozmalıyız” diyor.

Selçuklu-Osmanlı-Türkiye Cumhuriyeti siyasi geleneğine, o derin siyasi akla dayanarak bütün Türkiye’ye ve dünyaya bir şeyler söylemeye çalışıyor. Büyük tarih dönüşlerindeki siyasi akla dayanan, güçlü kararlara dayanan işaretler veriyor.

Kürt meselesi, Barzani hayalleri olarak pazarlanan senaryonun aslında çok büyük olduğunu, Türkiye’yi de içine alan bir coğrafya tasarımı olduğunu, Birinci Dünya Savaşı sonrası yeni haritaların masaya yatırıldığını, işin “Türkiye’yi durdurma” aşamasına getirileceğini anladığını, hissettiğini gösteriyor.

Erdoğan konuşuyor, hemen bir el operasyonu başlatıyor

Erdoğan’ın konuşmasının hemen ardından bir el, Türkiye içindeki nüfuz çevrelerini harekete geçiriyor. Bu söylemi sulandırmaya, tehdidi gizlemeye, milletimizin zihinlerini karıştırıp gözlerini kör etmeyedönük müthiş bir operasyon başlatılıyor.

Her kafadan bir ses çıkıyor. Sanki hepsi Erdoğan’ın sözlerini boşa çıkarma yarışına giriyor. Ağırbaşlılık adı altında aptallık telkin ediyor. Çok bilmişlik adı altında nüfuz casusluğu yapıyor. Türkiye’ye doğru yolu gösterme adı altında hikmetli sözlerle, birilerinin ellerine tutuşturduğu “müthiş öneriler”le sahne alıyor.

Siyasette, medyada ve iş dünyasında “görevli”ler..

Bazıları kişisel çıkarlarını, bazıları Avrupa ve Atlantik ötesi patronlarının çıkarlarını düşünüyor. Bazıları etnik reflekslerle,  “İslamcı” ve “muhafazakar” kimlikler altına gizlenmiş etnik reflekslerle oyunun içinde yer alıyor.

Siyasetteki, medyadaki, iş dünyasındaki, sivil toplum kuruluşlarındaki, devletin içindeki, sivil alandaki “görevli” çevreler tam bir koordinasyon ve uyum içinde Türkiye’nin milli refleksini, tarih dönüşünü boşa çıkarmaya başlıyor.

Güneyden gelen tehditle iç işgalciler birleşiyor, Barzani ve PKK/PYD üzerinden yürütülen çokuluslu senaryoyu ayakta tutmaya, müdahaleler zincirinin devamını sağlamaya çalışıyor.

Biz bu oyunu gördük, bir adım sonrasını gördük…

Biz bu oyunu gördük. Tehlikeyi gördük. Bir adım sonrasını gördük. Gözlerimizi karartmaya çalışanların yöntemlerini gördük. Bu büzden bu bir Türkiye savunmasıdır. Bir vatan bilinci inşa etme çabasıdır. ”İç işgal”ve “içeriden tehdit”lere dikkat çekme çabasıdır.

İslam kamuflajı altında servis edilen etnik milliyetçiliğin emperyal hesaplar için bir silaha dönüşmesine, çokuluslu işgal hesaplarına karşı uyarıdır. Bu yüzden K. Irak’ı değil, sadece Irak’ın bütünlüğünü değil Türkiye’yi tartışıyoruz. Bir adım sonrasına bakıyoruz, ona göre duruş belirliyoruz.

Hiç kimse bizi bu tartışmadan alıkoyamaz.

Hiç kimse bizi bu yoldan döndüremez.

 

ibrahim karagül

yeni şafak


Keyword : radyo vakit - ibrahim karagül - yeni şafak -
Bookmark and Share
 

DİĞER HABERLER

Erdoğan: Amerika'da böyle değil
Bugün aziz dinimizi terör örgütleri üzerinden öylesine bir yere konumlandırmaya çalışıyorlar ki böyle olmadığını anlatmaya çalışmaktan çoğu zaman haki
'FETÖ sembolik onu idare edenler başka'
umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,TRT World Forum'da konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları: Suriye için yaptığımız harca
Olay yorgunu Türkiye
“Türkiye, hızlı bir dönüşümün yaşandığı bir bölgede bulunuyor ve bu dönüşümden kendisi de etkileniyor. Buna bir de Türkiye’nin kendi iç dönüşümü etkil
SSM yabancı silaha kapıyı kapattı
Demir, "Yabancı silah taleplerinin hepsine direndik biz. En son ret yazımızı yazalı 1 ay olmadı. Bakan'dan geldiği için Milli Savunma Bakanımız Nurett
İki yüzlü tutumdan çok rahatsızız.
Bununla beraber müttefik dediğimiz, pek çok platformda birlikte çalıştığımız kimi devletlerin ülkemize karşı sergiledikleri bu iki yüzlü tutumdan biz
Mezar Kitabelerinin muhafazası için çareler düşünülmeli
Karacaahmet’te çalışırken; Kalyonlar Halifesi Ömer Efendinin Kızıltoprak’ta vaktiyle mevcut olan 1960’ların sonunda 70’lerde boğaz köprüsü ve çevre yo
Terör koridorunu bitiren hamle
Türkiye-ABD arasındaki 15 Temmuz darbe girişimi ile dozu artan gerginlik, Barzani’nin 25 Eylül referandumu ve Fırat Kalkanı Harekatı ardından İdlib ha
TSK açıkladı: Türk askeri İdlib'de
Açıklamada, Suriye'de ateşkes rejiminin takibi amacıyla, garantör ülkelerin silahlı kuvvetlerine mensup birliklerden oluşan Gerginliği Azaltma Kontrol
Devlet destekli Altın tahvili ve Altın kira sertifikası caiz mi? (Video)
SORU: Yastık altında bulunan 100 milyar dolarlık altını ekonomiye kazandırmak için vatandaşa devlet güvencesi ile altın tahvili ve altın kira sertifi
İstanbul 2 Ekim'de kurtulmuştu !
İşgal güçlerini İstanbul’dan göndermek görevi ise İstanbul kumandanlığı görevinde bulunan Selahattin Adil Paşa’ya düşmüştü. Selahattin Adil Paşa Çana
1 -


Abdullah Yıldız

İmam Hatipler: Geleneğimiz ve Geleceğimiz

17/10/2017 - 13:25

Abdullah Yıldız
Ahmet Anapalı
Abdurrahman Dilipak
Abdülaziz Kıranşal
Ahmet Kekeç
Ahmed Kalkan
Ahmet Mercan
Ahmet Varol
Ahmet Taşgetiren
Akif Emre
Ali Kaçar
Ardan Zentürk
Ali Karahasanoğlu
Atasoy Müftüoğlu
Beşir Eryarsoy
Ceren Kenar
Cihan Aktaş
Coşkun Uzun
Ersoy Dede
Fatma Tuncer
Hamdi Akan
Hayrettin Karaman
Hamza Er
Halime Kökçe
Hamza Türkmen
Hikmet Ertürk
Hüseyin Alan
Hüseyin Bülbül
Hüseyin Gülerce
Ibrahim Karagül
Ismail Kılıçarslan
Kenan Alpay
Kemal Öztürk
Kemal Songür
Mehtap Yılmaz
Mehmet Durmuş
Merve Şebnem Oruç
Mustafa Çelik
Mustafa Armağan
Mustafa İslamoğlu
Mustafa Bozacı
Nedret Ersanel
Osman Atalay
Osman Coşkun
Ramazan Kayan
Selahaddin E. Çakırgil
Sevtap Mendi
Süleyman Seyfi Öğün
Sükrü Hüseyinoğlu
Tülay Demircan Koyuncu
Yavuz Bahadıroğlu
Yakup Döğer
Yıldıray Oğur
Yiğit Bulut
Son Olayları Nasıl Değerlendiriyorsunuz
Oy Kullan Sonuçları Göster

www.radyovakit.com sadece internet üzerinden yayın yapmaktadır.
© 2007 Tüm Hakları Saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
Destek :
bilgi@radyovakit.com  |  Yazılım & Sistem Yönetimi : Networkbil.Net

Evden eve nakliyat Gaziosmanpasa Evden eve nakliyat Eyüp Evden eve nakliyat Sultangazi Evden eve nakliyat Bayrampasa Evden eve nakliyat Günesli Evden eve nakliyat Sirinevler Evden eve nakliyat Yenibosna Evden eve nakliyat Küçükçekmece Evden eve nakliyat Basaksehir Evden eve nakliyat